Jaki wózek dla 6 miesięcznego dziecka?

W szóstym miesiącu życia dziecka następuje wiele zmian. Chętnie nawiązuje ono kontakt poprzez gaworzenie, jego ruchy stają się coraz lepiej skoordynowane i co istotne, następuje dalszy, intensywny rozwój kręgosłupa, w tym jego krzywizn. Przyjmuje się, że między 6 a 7 miesiącem życia dzieci są w stanie samodzielnie siadać. Oczywiście jest to kwestia uzależniona od indywidualnego rozwoju każdego dziecka.

Jest to niezwykle ważny etap życia maluszka, kiedy należy dostosować wózek do jego potrzeb. Jeżeli na tym etapie dziecko już samodzielnie potrafi siadać, możemy zamienić gondolę na wózek spacerowy. W pozostałych wypadkach warto skonsultować się z fizjoterapeutą, który oceni stopień rozwoju kręgosłupa. Może okazać się, że półroczny maluch mimo tego, że nie przyjmuje samodzielnie postawy siedzącej, posiada na tyle silne mięśnie, że może podróżować w wózku spacerowym. Warto zatem podchodzić do tej kwestii rozważnie, aby rozwój dziecka przebiegał w niezakłócony sposób.

Zwróć uwagę na bezpieczeństwo podróżowania 

Przeważnie dla 6-miesięcznego dziecka wybiera się wózki spacerowe. Jest to dla malucha nowość, ponieważ podróżuje on w zupełnie innej pozycji, bacznie obserwując otaczający go świat. Dlatego niezwykle istotne jest, aby wybrany przez nas model był komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny. Podstawa to dobre pasy bezpieczeństwa, najlepiej 5-punktowe. Dzięki nim dziecko siedzi stabilnie, a sposób zapięcia minimalizuje ryzyko, że dziecko samo je odepnie. Na tym etapie życia maluszki są bardzo ruchliwe, dlatego jest to ważna kwestia podczas wyboru modelu do wspólnych spacerów. Zwracajmy uwagę także na siedzisko – powinno być ono na tyle duże, aby niemowlę miało dostateczną ilość miejsca do komfortowego podróżowania. Równie ważne jest także oparcie. 6-miesięczne maluszki dużo śpią w trakcie dnia, a spacery są ku temu idealną okazją. Z tego powodu oparcie powinno mieć swobodną możliwość bezdźwięcznego, kilkustopniowego regulowania. Dzięki temu z łatwością można dostosować pozycję siedziska do potrzeb malucha, które może także wygodnie spać w pozycji leżącej. Warto zwracać uwagę również na materiały, z jakich wykonany jest wybrany przez nas model. Jego tapicerka powinna być stworzona z materiałów ograniczających dostęp promieni słonecznych do wnętrza wózka. Najlepsze są tkaniny z protektorem UPF50+. 

Gdzie znajdziesz dobry wózek dla 6-miesięcznego malucha?

W ofercie marki X-lander rodzice znajdą wiele modeli wózków dziecięcych, które  doskonale sprawdzą się, jako model dla półrocznego dziecka. Spełniają normy bezpieczeństwa, a przy tym wyróżniają się oryginalnym designem. Dla 6-miesięcznego niemowlaka można przykładowo wybrać wózek spacerowy X-Cite, idealny do przestrzeni miejskiej. Spełnia on wszelkie kwestie opisane powyżej, ponadto zastosowano w nim tzw. siedzisko kubełkowe, które sprzyja prawidłowemu rozwojowi kręgosłupa oraz stawów biodrowych. Warto dodać, że w tym modelu zastosowano funkcję odwracanej spacerówki, dlatego dziecko może nawiązywać z rodzicami kontakt wzrokowy lub oglądać okolicę podczas spaceru. Jeżeli maluch samodzielnie nie siedzi i nie może jeszcze podróżować

Bardzo ciekawym jest także wózek do biegania – X-Run, czy przykładowo SUV wśród wózków – model X-Move. Zobacz wszystkie spacerówki idealne dla 6 miesięcznego dziecka.

Przeczytaj także inne artykuły: