X-lander Gondole do wózka, gondola do spacerówki, cena, opinie-X-lander

CENA

SEZON

FUNKCJONALNOŚĆ

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Gondole do wózków X-lander — czyli komfortowe i bezpieczne spacery z najmłodszymi dziećmi

Wózki gondole, czy też gondole, które wpina się w stelaże wózków 3w1, 2w1, przeznaczone są do użytkowania od dnia narodzin. Wózki głębokie zapewniają najmłodszym pełne bezpieczeństwo i komfort, jak również spokojny sen podczas spacerów.W gondolach dzieci przewożone są wyłącznie w pozycji leżącej lub półleżącej. Warto podkreślić, iż gondole X-lander pozwalają w łatwy oraz intuicyjny sposób regulować pozycję oparcia. W przypadku noworodków i niemowlaków, które jeszcze nie próbują samodzielnie siadać, zalecana jest pozycja leżąca. Natomiast w przypadku dzieci z problemem refluksu żołądkowego korzystną pozycją jest półleżąca. Sprawdza się ona także doskonale w przypadku kilkumiesięcznych dzieci, które już chcą oglądać świat, ale jeszcze nie potrafią samodzielnie siadać. Gondole do wózków dziecięcych zaprojektowane są w taki sposób, by dziecko miało także swobodę ruchu, a jednocześnie dzięki odpowiednio wysokim bokom gondoli, było w pełni zabezpieczone przed ewentualnym wychylaniem się z wózka. Gondole mają także na celu chronić dzieci przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wszystkie gondole marki X-lander zaprojektowane są z najwyższą dbałością o szczegóły, mając na względzie przede wszystkim zdrowie dzieci, zachowując przy tym nowoczesny design oraz funkcjonalne rozwiązania ułatwiające rodzicom spacery.

Na co zwracać uwagę wybierając wózki gondole?

Wybierając gondole do wózka, należy kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem dziecka, oraz praktycznymi rozwiązaniami dla rodziców. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych rozwiązań stosowanych w gondolach X-lander, które warto mieć na uwadze wybierając wózek gondolę.

Gondola do wózka powinna być lekka, tak aby rodzicom łatwo było ją wpiąć czy wypiąć ze stelaża, podnieść, przenieść, czy wnieść po schodach. Tutaj bardzo praktycznym rozwiązaniem stosowanym w gondolach marki X-lander są aluminiowe, ergonomiczne uchwyty, które pozwalają na wygodne przenoszenie.

Gondola powinna posiadać odpowiednio dużą, najlepiej dodatkowo rozsuwaną budkę, chroniącą przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Budka powinna być wykonana z materiałów UV50, czyli stanowić najwyższy protektor przepuszczalności promieni słonecznych, gwarantując najlepszą ochronę skóry maluszka. Dodatkowo powinna być wyposażona w duże okno wentylacyjne z siatki. Bardzo praktycznym rozwiązaniem stosowanym w gondolach X-lander, jest także odpinany panel, który pozwala zapewnić maluszkowi odpowiedni przepływ powietrza podczas spacerów w ciepłe dni.

Bardzo ważnym i niezbędnym elementem gondoli jest także precyzyjnie dopasowany pokrowiec. Marka X-lander wprowadziła w tym zakresie rozwiązanie polegające namocowaniu pokrowca do gondoli poprzez magnesy. Jest to niezwykle intuicyjny sposób, który przede wszystkim pozwala bezszelestnie zakładać lub zdejmować pokrowiec. W ten sposób nie budząc maluszka, możemy podczas spaceru łatwo i szybko reagować na zmieniające się warunki atmosferyczne. Ważnym elementem pokrowca jest także wygodny w użyciu wiatrołap, który w każdej chwili umożliwia wygodny dostęp do dziecka.

Gondola do wózka powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów i tkanin. Jakość musi być potwierdzona odpowiednimi certyfikatami zapewniającymi bezpieczeństwo dla dzieci. Ponadto materiały zewnętrzne, z których wykonana jest gondola powinny być wodoodporne. Dobrze, by gondola posiadała także piankowy materac, który jest łatwy w utrzymaniu czystości. W porównaniu do materacy wykonanych z naturalnych włókien kokosa, czy gryki, piankowy nie wzmaga szybkiego rozwoju grzybów, czy pleśni, dzięki czemu zapewnia dziecku najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Ponadto bardzo praktycznym rozwiązaniem jest możliwość wyjmowania wnętrza gondoli. X-lander wprowadził rozwiązanie w postaci rzepów, które przytwierdzają wnętrze w gondoli i pozwalają je także w każdej chwili łatwo wyjąć i wyprać.

Niezwykle istotne jest także zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w gondoli, co wpływa na komfort podróżowania dziecka. W przypadku gondoli X-Pram Light 2.0 zastosowano najnowsze rozwiązanie, które pozwala na wentylację całej gondoli. Mianowicie wprowadzono możliwość odpięcia dodatkowego panelu, który znajduje się w pokrowcu osłaniającym nóżki dziecka. Panel odpina się zamkim błyskawicznym, a następnie zwija, co zapewnia dodatkowy dopływ powietrza i skuteczną wentylację nawet w upalne dni.

Przydatnym w każdej gondoli jest dodatkowy daszek chroniący dziecko przed słońcem, czy wiatrem. W przypadku modelu gondoli do wózka X-Pram light 2.0 zastosowano niezwykle praktyczne rozwiązanie w postaci podwójnie rozsuwanego daszka. Dwustopniowa regulacja pozwala wzależności od warunków atmosferycznych, dopasować odpowiednie ustawienie. W całości rozłożony daszek nie tylko chroni dziecko, ale także tworzy niezwykle miłe oraz przytulne warunki podczas spacerów, nawet w najbadziej słoneczne dni.

Ważnym aspektem jest możliwość łatwego i stabilnego wpięcia gondoli do ramy wózka. W tym celu stosowne są intuicyjne w obsłudze adaptery. Całość powinna też być możliwie łatwa do transportowania w bagażniku samochodowym.

Warto zwrócić także uwagę na możliwość dopasowania dodatkowych akcesoriów do gondoli. W przypadku marki X-lander produkty są w pełni kompatybilne, także z łatwością można dobrać np. folię przeciwdeszczową do gondoli, moskitierę, torbę do wózka, albo uchwyt na kubek, czy butelkę.

Topowe produkty dostępne na rynku – czyli gondole marki X-lander

Wybierając gondole marki X-lander, zyskujemy przede wszystkim maksymalne bezpieczeństwo dla dziecka, komfort spacerów, najwyższą jakość oraz intuicyjne rozwiązania i nowoczesny design. W zależności od modelu wózka, możemy wybrać X-Pram light 2.0 lub gondole X-Nest dedykowane wózkom dla dwójki dzieci. Gondole dostępne są w wielu różnych kolorach. Wybór odpowiedniej gondoli do wózka to kluczowa decyzja, gdyż wpływa także na właściwy rozwój dziecka. Pozwala dbać o jego zdrowie, ale także poprzez praktyczne rozwiązania ułatwia spacery rodzicom. Warto zatem przy wyborze gondoli skupić się na topowych modelach dostępnych na rynku.

Zobacz również:

Otulacze bambusowe
Śpiworki do wózka
Mufki do wózka
Adaptery do wózka