X-lander Doświadczenie i bezpieczeństwo - X-lander

Doświadczenie i bezpieczeństwo

Od 20 lat X-landery prowadzą Was przez każdy teren, wyboje i nie zawsze słoneczne dni. Przeżyliśmy już z Wami niejedną wyprawę za ocena oraz niejedną burzę. Od lat dokładamy starań, żebyście bezpiecznie i swobodnie spędzali wspólnie czas. Cieszymy się, że nam zaufaliście i to nas motywuje do wprowadzania kolejnych, lepszych produktów.

ETAPY PROCESU PROJEKTOWO – PRODUKCYJNEGO:

Aby zapewnić Wam najwyższą jakość, przestrzegamy wewnętrznych ostrych zasad bezpieczeństwa, stworzonych na bazie 70 lat doświadczeń w produkcji wózków oraz wytycznych normy unijnej EN 1881:1/2018.

NORMY I DOBRE PRAKTYKI

Badamy i testujemy także aspekty, które nie są wymagane przez normę

Produkty X-lander są bezpieczne w użyciu oraz spełniają wszystkie wymagania najnowszej Normy Europejskiej EN 1888:2018, m.in. regulację EN 71-2 – palność, EN 71-3 – migracja pierwiastków ciężkich. Poza obowiązującą jako producenta normą, stosujemy dodatkowe badania oraz testy fizyczne jak: regulacja dotyczącą odporności na ślinę i pot, regulacja dotyczącą AZO kolorantów czy formaldehydów. Badaniami te, naszym zdaniem, powinny być zawsze stosowane w takich przypadkach jak produkcja dedykowana dla dzieci. Stosujemy także, bezzapachowe folie, bezftalanowe obszycia rączek, barierek i mechanizmy nieprzyszczypujące palców. 

NIEZALEŻNE TESTY

W wewnętrznym laboratorium przeprowadzamy m.in. testy wytrzymałości (72000 cykli dla wózków do 15 kg i dodatkowo 24000 cykli z obciążeniem 22 kg dla wózków do 22 kg), testy na stabilności, testy wytrzymałości rączki (od 10000 do 13300 cykli) Wszystkie testy wykonujemy z obciążeniem z obciążeniem. 

Żeby mieć pewność, że nasze wózki są bezpieczne i trwałe, zlecamy także zewnętrzne testy w laboratoriach i sprawdzamy je pod kątem wytrzymałości mechanizmów, a tkaniny kupujemy ze sprawdzonych źródeł oraz od certyfikowanych producentów posiadających m.in certfikat OEKO-TEX 100.  

KONSULTACJE Z EKSPERTAMI

Projektujemy zespołowo z ekspertami z różnych dziedzin.

Następnie w proces projektowania zaangażowani są kierownicy poszczególnych działów produkcji aby na każdym etapie tworzenia produktu weryfikować jego zgodność z kryteriami wytrzymałości i bezpieczeństwa.

KONTROLA LINII PRODUKCYJNEJ

Kontrolujemy także, etapy produkcji.

Kolejny etap to nadzorowanie procesu produkcji. Nasi inspektorzy śledzą wnikliwie każdy etap produkcji oraz wyrywkowo sprawdzają produkty przed wysłaniem do Was. Nasze wózki są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa, która określa jednolite wymagania techniczne dotyczące bezpieczeństwa oraz procedurę kontroli wózków w całej Europie.

WEWNĘTRZNE TESTY

Nasze laboratorium robi testy dodatkowo i z większymi wymaganiami.

Zanim produkt wysłany zostanie do uprawnionego laboratorium w celu przeprowadzenia oficjalnych badań, przechodzi przez takie same badania w naszym wewnętrznym laboratorium. Stosujemy zasadę, iż kluczowe parametry wytrzymałościowe narzucone przez normę EN 1888-1/2018 w naszych wewnętrznych badaniach muszą być dwukrotnie przekroczone. Dotyczy to np. ilości godzin na testerze rolkowym, obciążenia podczas testu czy ilości powtórzeń w trakcie testów wytrzymałościowych. Przykładem może być test, mający na celu sprawdzenie wytrzymałości rączki, polegający na wielokrotnym naciskaniu na rączkę obciążonego wózka. Norma przewiduje 10 tys. powtórzeń. My naszą maszynę do tego testu wyłączamy po 20 tyś.

COMPLIANCE MANAGER*

Comliance manager – to osoba w naszym zespole, która pilnuje całego procesu projektowo-produkcyjnego.

*Menager zapewnia zgodności z normami, który odpowiada za zdefiniowanie wymogów bezpieczeństwa i odpowiednich norm dla produktu, na każdym etapie projektowania i produkcji.

NORMA EN 1888

Wózki X-lander są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa EN 1888, która określa jednolite wymagania techniczne dotyczące bezpieczeństwa oraz procedurę kontroli wózków w całej Europie. Każdy certyfikowany wyrób otrzymuje znak, potwierdzający jego przebadane właściwości