Najlepsza gondola na lato

Noworodki urodzone późną wiosną i latem muszą zmagać się z wysokimi temperaturami, które wtedy panują. Rodzice poszukują najlepszych rozwiązań, jak dbać o własne dzieci, również za sprawą przygotowanej uprzednio wyprawki. Istotny jest tutaj dobór gondoli na lato, która z jednej strony pozwoli spacerować z naszym maluszkiem, a z drugiej będzie go chronić przed wysoką temperaturą i silnym nasłonecznieniem. Przegrzanie dziecka jest dla niego bardzo szkodliwe. Odpowiednio dopasowana lekka gondola na lato pozwala wyraźnie ograniczyć ryzyko wystąpienia przegrzania. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym artykułem na temat tego, jaka gondola na lato sprawdzi się dla dziecka?

Jasne odcienie wózków głębokich polecane są w trakcie upałów

Nie bez znaczenia pozostaje wybór koloru głębokich wózków na lato. Tkaniny stosowane w produkcji wózków, podobnie jak materiały, z których produkowane są ubrania zachowują się w określony sposób pod wpływem działania promieniowania ultrafioletowego. Dlatego w przypadku noworodków, latem najlepiej sprawdzą się wózki gondole w stosunkowo jasnych kolorach, na przykład beżowym czy popielatym. Znacznie wydajniej odbijają one promienie słoneczne w odróżnieniu od ciemnych bądź kolorowych tkanin. Dzięki temu gondola się nie nagrzewa, zapewniając dziecku komfort.

Cechy dobrych wózków dla niemowlaków

Najlepsze gondole na lato muszą posiadać kilka istotnych właściwości, które będą decydowały o użyteczności produktów. Możemy zaliczyć do nich między innymi:

– tkaninę odporną na działanie promieni ultrafioletowych. Zastosowanie filtrów UPF50+ znacznie ogranicza dostęp promieniowania UV do wnętrza gondoli, które są szkodliwe dla skóry maluszka

– system wywietrzników odgrywa ogromną rolę w swobodnym przepływie powietrza – dziecko ma zapewniony delikatny przepływ powietrza subtelnie schładzający ciało

– rozkładana budka i dodatkowy daszek skutecznie osłonią maluszka przed silnym nasłonecznieniem i ewentualnym wiatrem.

Jaki rozmiar gondoli na ciepłe, letnie dni wybrać?

Wybierając wózek gondolę na lato, należy zwrócić uwagę szczególnie na jej rozmiar. Powinna być ona stosunkowo obszerna – nie tylko ze względu na zapewnienie swobody ruchów maluszkowi, ale także z powodu specyficznej cyrkulacji powietrza. W większej gondoli na lato powietrze znacznie lepiej i efektywniej krąży, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko przegrzania dziecka.

Praktyczne i lekkie modele na lato w ofercie marki X-lander

Marka X-lander słynie z praktycznych produktów odpowiadających na potrzeby rodziców, którzy dbają w sposób szczególny o dobro swoich dzieci. Doskonałym wyborem pod względem letniej gondoli jest nasz model X-Pram Light 2.0. Gondola dostosowana jest do wózków X-Cite, X-Move oraz X-Pulse, gwarantując wysoki poziom ochrony dziecka. Poza opisanymi powyżej cechami gondoli X-Pram Light 2.0, warto dodać, że wyposażona jest w miękki, wygodny materacyk oraz kieszonki, w których można schować drobiazgi. Co warto dodać, to gondola poza tym, że chroni dziecko przed promieniami słonecznymi, zapewnia także odpowiednią cyrkulację, jak również chroni przed wiatrem i pozwala na bardzo komfortowe poruszanie się z dzieckiem.

Przeczytaj także inne wpisy oraz zobacz produkty:

Jaki wózek na zakupy?

Podpowiadamy, jaki wózek na zimę wybrać?

Jaki wózek do 2500 zł?

Wózek do biegania

Wózek podwójny

Lekka spacerówka

Podpowiadamy, jaki wózek w góry będzie najlepszy?

Jaki wózek na jesień?