Jak przechowywać przyczepkę rowerową?

Producenci przyczepek rowerowych są zgodni co do tego, że rowerowe przyczepki należy przechowywać w suchych pomieszczeniach, które są wyraźnie odizolowane od warunków panujących na zewnątrz. Mowa tutaj przede wszystkim o wilgoci pochodzącej z powietrza oraz bezpośredniej ekspozycji na opady deszczu, czy śniegu, ale także na silne nasłonecznienie i wysokie temperatury. Do przechowywania przyczepki najlepiej sprawdzają się miejsca łatwo dostępne – garaż, czy dostatecznie duży przedsionek domu będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ rodzic będzie mógł bez trudu wyjąć przyczepkę przed dom i dostosować ją do wielu rodzajów aktywności (w przypadku wariantów 3w1). 

W przypadku osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych przechowywanie przyczepki może być bardzo ułatwione. Mianowicie zazwyczaj wyznaczone jest tam miejsce zwane rowerownią, do której dostęp mają wyłącznie mieszkańcy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż nie wymaga organizowania przestrzeni na przechowywanie przyczepki w mieszkaniu.

Dobrze sprawdzą się także piwnice oraz komórki lokatorskie. W wielu przypadkach przyczepki rowerowe (podobnie jak same rowery, czy wózki dziecięce) można trzymać bezpośrednio na klatce schodowej, zaraz przy wejściu do domu. Warto jednak odpowiednio zabezpieczyć ją przed kradzieżą, stosując wysokiej klasy zapięcia. 

Dodatkowe wskazówki dotyczące przechowywania przyczepek rowerowych:

• Warto wyczyścić koła z piasku i błota oraz tkaniny przyczepki w razie jej zanieczyszczenia. W ten sposób przedłużymy żywotność przyczepki. 

• Dobrym pomysłem jest wykorzystanie specjalnych pokrowców, które ochronią rowerową przyczepkę przed zanieczyszczeniami oraz kurzem głównie wtedy, gdy przez dłuższy czas nie będziemy z niej korzystać. 

Dlaczego odpowiednie przechowywanie rowerowej przyczepki jest tak ważne?

Przestrzeganie zaleceń producenta co do przechowywania przyczepek rowerowych ma znaczenie przede wszystkim z uwagi na żywotność tego rodzaju sprzętu. Są one wykonane z materiałów, które mogą ulec uszkodzeniu pod wpływem długotrwałej ekspozycji na wilgoć.

Wybierz przyczepkę rowerową 3w1, która będzie trwała i łatwa do przechowywania

Wytrzymała przyczepka rowerowa wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewnia możliwość wykorzystywania przez bardzo długi czas, dlatego tę kwestię należy potraktować szczególne. Uwadze rodziców polecamy Booster 2, czyli przyczepkę rowerową 3w1, która jest najnowszym modelem w ofercie naszej marki. Ma wysokiej klasy zawieszenie oraz tkaniny zewnętrzne wraz z osłoną przeciwdeszczową oraz odblaskami, dzięki którym model ten jest doskonale widoczny po zmroku. Oczywiście zastosowano pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, osobne dla każdego z dwójki dzieci, które mogą podróżować w tej przyczepce. Na uwagę zasługuje fakt, że sprawdza się podczas wycieczek rowerowych dzięki specjalnemu dyszlowi, który mocowany jest do konstrukcji roweru, ale może być także używana, jako wózek spacerowy po zamocowaniu dwóch mniejszych kół, oraz jako wózek biegowy po zamocowaniu pojedynczego koła z przodu. Wszystkie moduły montuje się z łatwością na tak zwany klik, co czyni Booster 2 funkcjonalną i bezpieczną przyczepką.

Przeczytaj również inne artykuły, oraz zobacz produkty: