X-lander Adaptery do fotelika, wózka, adaptery do gondoli - sklep X-lander

CENA

SEZON

FUNKCJONALNOŚĆ

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Adaptery do wózka – przeznaczenie, rodzaje i sposób działania

Adaptery do wózków pełnią rolę swoistych łączników, za pośrednictwem których wpinane do ramy są poszczególne elementy wózków 3w1 lub 2w1. W zależności od potrzeby można w takim przypadku indywidualnie wpiąć do stelaża wózka np. gondolę, siedzisko spacerowe, czy nosidełko. Warto pamiętać, że adaptery dobiera się do konkretnego modelu wózka dziecięcego. W przypadku marki X-lander wybór odpowiedniego adaptera jest bardzo prosty, mianowicie każdy ma przypisaną listę modeli wózków, do których jest odpowiedni. Wystarczy tylko wybrać ten adapter, który zawiera na liście nasz model wózka, a całość będzie w pełni kompatybilna. Adaptery są stosowane najczęściej w przypadku wózków wielofunkcyjnych, gdzie nie zaprojektowano bezpośredniego wpięcia siedziska w ramę. Wynika to najczęściej z faktu, że wymienne elementy zestawów wózkowych mocowanych na ramie, różnią się zdecydowanie konstrukcją, oraz przeznaczeniem. Stąd też często wręcz nie jest możliwe odpowiednie zainstalowanie różnych elementów bezpośrednio na tej samej ramie wózka. W takim przypadku właśnie zastosowanie mają adaptery, które pozwalają szybko i łatwo wpinać do stelaża różne części zestawów. W ofercie marki X- lander dostępne są następujące typy adapterów:

adaptery do fotelika Britax, odpowiednie do wózka typu X-Go i X-Fly,

adaptery do fotelika X-Car,

adaptery uniwersalne do fotelika typu MaxiCosi, w zależności od ramy wózka do modelu: X-Cite, X-Run, X-Move, czy X-Pulse,

adaptery do gondoli X-lander.

Adapter do fotelika samochodowego – sposób na wykorzystanie fotelika poza samochodem

Adaptery do fotelików samochodowych dotyczą tych, które rekomendowane są dla dzieci z grupy 0+, w przedziale wiekowym 0-15 miesięcy, czyli zgodnie z norma I-SIZE oznaczonych symbolem R-129. Adaptery stosuje się więc tylko w przypadku łączenia ramy wózka z fotelikami samochodowymi z grupy ”0”, które dedykowane są najmłodszym dzieciom. Tego typu foteliki służą do przewożenia niemowlaków w samochodzie, jednak dodatkowo po wpięciu w stelaż wózka, mogą także być stosowne do przewożenia dzieci w taki sposób. Wpięcie fotelika samochodowego w ramę wózka za pomocą adapterów jest bardzo proste oraz wygodne dla rodzica. Ze względów zdrowotnych zaleca się jednak podczas spacerów stosowanie wygodnych dla dzieci gondoli. Można zamiennie stosować także wózki spacerowe, jeśli są one dostosowane do przewożenia dzieci już od pierwszych dnia życia – jak np. model wózka X-Cite wraz z wkładką spłycającą X-Rest. Przewożenie dzieci w foteliku samochodowym wpięte w ramę wózka dopuszcza się tylko sporadycznie i na bardzo krótkich dystansach.

Bezpieczeństwo dziecka ponad wszystko – warto wybrać oryginalne adaptery do wózka X-lander

Wybierając odpowiednie adaptery do wózka, zdecydowanie warto stawiać na oryginalne akcesoria renomowanych producentów. Dobrej jakości adaptery, wykonane z wytrzymałych tworzyw, które posiadają wymagane atesty, to przede wszystkim gwarancja bezpieczeństwa dla dziecka. Właściwe adaptery to także pełna kompatybilność poszczególnych elementów zestawu wózka oraz łatwość ich użytkowania. W przypadku adapterów X-lander montaż jest bardzo prosty oraz intuicyjny – wpina się je do stelaża poprzez ich wsunięcie i automatyczne zwolnienie blokady. Wypięcie adapterów z ramy wózka następuje najczęściej poprzez podciągnięcie odpowiedniej dźwigni lub naciśnięcie guzika. W przypadku adapterów marki X-lander zyskujemy pewność zarówno w zakresie najwyższych standardów bezpieczeństwa, kompatybilności z produktami X-lander, niezwykłej łatwości w obsłudze, jak i bardzo wysokiej jakość wykonania.

Zobacz także:

Otulacze bambusowe
Gondola do wózka
Śpiworki do wózka
Mufki do wózka