wózek na lato?

Wybór najlepszego wózka na lato jest istotnym elementem aktywnego spędzania czasu z dzieckiem

Dobrej jakości wózek na lato zajmuje obowiązkowe miejsce dziecięcej wyprawki. Odpowiednio dobrany wózek na lato dla noworodka, jak i starszego dziecka pozwoli wygodnie podróżować i poznawać maluchowi świat podczas wspólnych spacerów z rodzicami. O tym, jaki wózek na lato sprawdzi się najlepiej, dowiecie się z naszego wpisu. Zapraszamy do lektury.

Jaki wózek na lato dla noworodka nadaje się najlepiej?

Wybór wózka na lato dla noworodka jest niezwykle ważny w odniesieniu do dzieci urodzonych w okresie wiosenno letnim. W takim wypadku rodzice mogą zdecydować się na zakup wózka 2w1 lub 3w1 lub pojedynczej gondoli. Zakup wózka na lato dla noworodka musi wyróżniać kilka elementów, m.in. konkretny model musi zapobiegać przegrzaniu malucha, co zapewnia m.in. odpowiedniej wielkości budka. Doskonale sprawdzają się tutaj obszerne gondole, zapewniające dobrą cyrkulację powietrza z filtrami UPF 50+. Niezwykle ważny jest również system wywietrzników, gwarantujący delikatny przewiew, odpowiednią cyrkulację powietrza wewnątrz gondoli.

Jaki letni wózek wybrać na starszych dzieci?

Wybierając model wózka dla starszych dzieci, należy kierować się podobnymi oczekiwaniami, jak w przypadku modeli dla noworodków. Inny będzie oczywiście rodzaj wózka, gdyż w przypadku dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać, czyli najczęściej ok. 6 miesiąca życia, lub starszych, konieczny będzie wózek spacerowy, lub model z siedziskiem spacerowym. Dzieci w takim przypadku nie powinny być już przewożone w gondoli, co grozi wypadnięciem dziecka oraz nieprawidłowym jego rozwojem. Wybierając zatem spacerówkę na lato, warto zwrócić uwagę, by materiały tekstylne, z których jest wykonana posiadały filtr UPF 50+. Ważne także, by budka była na tyle obszerna, aby ochronić dziecko przed promieniami słonecznymi, oraz wiatrem. Tutaj sprawdzi się także dodatkowo rozsuwany daszek. Bardzo ważna jest także odpowiednia cyrkulacja powietrza, którą zapewniają wywietrzniki. Wózek powinien także mieć odpowiednia amortyzację, która sprawdzi się podczas spacerów i zapewni komfort podróżowania na różnym podłożu.

Czarny wózek na lato – opinie

W kwestii wyboru dobrego wózka na lato rodzice zastanawiają się, jaki kolor zewnętrznej tkaniny będzie najlepszy. Dotyczy to między innymi opinii na temat czarnych wózków na lato. Są one praktyczne w miejscach, gdzie występuje wzmożone ryzyko zabrudzenia, na przykład podczas spacerów po lesie, parku czy piaszczystym podłożu. Należy zwrócić tutaj uwagę, że czarne tkaniny zdecydowanie bardziej przyciągają promienie słoneczne, niż jaśniejsze, co może być niebezpieczne w kontekście przegrzania maluszka. Naprzeciw wychodzą tutaj produkty X-lander, gdzie nawet czarne wózki na lato stworzone są z tkanin z protektorem UPF50+, który wyraźnie ogranicza dostęp promieni UV.

Produkty X-lander – spacerówki idealne na letni spacer

Produkty marki X-lander doskonale sprawdzają się, jako spacerówki na lato, a także na pozostałe pory roku. W zależności od rodzaju aktywności rodziców, czy indywidualnych potrzeb, z łatwością wybierzesz model wózka idealnego na lato, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Wśród często wymienianych właściwości wózków letnich, wskazuje się przykładowo na:

– konstrukcję wózka, czyli m.in.: odpowiednie koła, czy amortyzację, itd. które pozwolą na spacery po mocno zróżnicowanym podłożu. Takie cechy wyróżniają nasz wózek idealny także na lato X-Move, czyli „SUV wśród spacerówek”. Wyposażony jest w pompowane koła i odpowiednio dostosowaną ramę, co pozwala na poruszanie się w każdych warunkach

– Niezwykłą zwrotność i mobilność w trakcie przechadzek po mieście, które zapewni z kolei np. X-Cite – ten stylowy i lekki wózek świetnie sprawdzi się, jako model na lato

– Możliwość aktywnego spędzania czasu z dzieckiem. Tutaj warto wskazać na model X-Run, czyli spacerówkę biegową doskonałą na lato, oraz na zimę. Wózek idealny dla aktywnych rodziców. Jego większe i nieco pochylone koła oraz odpowiednio dostosowane siedzisko hamakowe pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym, czyli aktywność fizyczną oraz wspólne spędzanie czasu z dzieckiem.

Jakie akcesoria warto zabrać?

Marka X-lander do każdego modelu spacerówek na lato oferuje możliwość dopasowania szeregu praktycznych akcesoriów, wśród których należy wymienić między innymi torby X-Bag, stylowe plecaki X-Venture, do których możemy spakować przekąski i zabawki naszego maluszka oraz trobę X-Rollbag, która również zmieści wszystkie niezbędne rzeczy rodzica i malucha a dodatkowo jest wykonana z wodoodpornego materiału. Podczas spacerów latem dobrze jest pamiętać o zabraniu moskitiery X-Insect Net, która ochroni dziecko przed insektami, sprawdzi się również blenda przeciwsłoneczna X-Cloud dodatkowo osłaniająca maluszka przed promieniami słonecznymi.

 Przeczytaj także inne wpisy oraz zobacz produkty:

Podpowiadamy, jaki wózek w góry będzie najlepszy?

Jaki wózek na jesień? 

Podpowiadamy, jaki wózek na zimę wybrać?

Jaki wózek do 2500 zł?

Wózek do biegania

Wózek podwójny

Lekka spacerówka