X-lander Wózki dla niemowlaka, noworodka, od narodzin, sklep X-lander

CENA

SEZON

FUNKCJONALNOŚĆ

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Jak wybrać najlepszy wózek dla noworodka?

Zakup odpowiedniego wózka dla noworodka, w którym będzie podróżował od pierwszych dni życia, to niezwykle istotny aspekt kompletowania wyprawki. Odpowiednio dobrany model pozwala maluchowi na bezpieczne, ale także wygodne podróżowanie podczas spacerów na świeżym powietrzu, co ma korzystny wpływ na jego zdrowie, ale także wzmacniania więzi z rodzicami.

Dlatego podczas zakupu należy zwrócić uwagę na pewne kwestie, w szczególności:

  • Do przewożenia dziecka od pierwszych dni życia przeznaczona jest przede wszystkim gondola, w której dziecko podróżuje w pozycji leżącej, a także odpowiednio dostosowane spacerówki, na przykład z wkładką spłycającą. Gondola powinna być obszerna, aby w miarę wzrostu maluch miał wystarczająco dużo miejsca na swobodne ruchy rąk i nóg. Ponadto całość powinna być wykończona miękkimi, przewiewnymi materiałami, co dotyczy także materaca, który położony jest na dnie. Warto na materacu położyć bawełniane prześcieradło, aby uchronić je przed uporczywymi zabrudzeniami. 
  • Wózek dla noworodka musi mieć wytrzymałą i stabilną ramę z odpowiednio wyważonym środkiem ciężkości. 
  • Koła wózków powinny być amortyzowane, dzięki czemu nawet podczas jazdy po nierównym terenie, wstrząsy będą niwelowane zapewniając wysoki komfort podróżowania.
  • Niektóre spacerówki nadają się dla dzieci od pierwszych dni życia, czego dobrym przykładem jest nasz miejski wózek X-Cite. Do tego modelu dedykowana jest wkładka spłycająca X-Rest, która sprawdzi się zamiast gondoli. W ofercie naszej marki obecny jest także inny model wózka od narodzin – X-Fly dla dzieci od 0 do 22 kilogramów. Poddany został dwukrotnym testom wytrzymałościowym, co potwierdziło, że jest to model funkcjonalny od pierwszych dni życia, aż do momentu, gdy dziecko przestaje już jeździć w wózku. W tym wózku zastosowano miękką amortyzacją z przodu i z tyłu, ponadto jest on bardzo zwrotny i lekki, ponieważ waży jedynie 6,9 kg. Jego budka jest obszerna, dlatego skutecznie chroni malucha przed słońcem. Warto dodać, że X-Fly, składa się do niewielkich rozmiarów, dlatego bez trudu można przewozić go w samolocie, czy samochodzie.
  • Ponadto istotne jest dopasowanie do typu podłoża, na którym zamierzamy głównie jeździć wózkiem. Po trudnym terenie, jakim jest las, polna droga, czy plaża, najlepiej sprawdzą się modele z kołami pompowanymi, co stosowane jest między innymi w modelu X-Move. Do jazdy po mieście doskonale nadają się koła z pianki EVA, co zastosowano np. w wózku X-Cite. Warto dodać, że pompowane koła również świetnie sprawdzą się w miejskich warunkach.
  • Dobry wózek ma także dużą budkę, która chroni malucha przez słońcem oraz wiatrem. 
  • Wysokiej klasy wózki na lato dla noworodka zawierają panele wentylacyjne, pozwalające na swobodny przepływ powietrza wewnątrz wózka, co jest szczególnie istotne podczas upalnych dni. 
  • Warto zwracać uwagę także na dodatkowe udogodnienia dla rodziców, takie jak np. możliwość regulacji wysokości rączki, regulowany kosz zakupowy, który pomieści niezbędne drobiazgi, a także łatwy sposób składania, co pozwoli na sprawne przewożenie go w bagażniku samochodu. 

Dlaczego wózek dla noworodka 3w1 to doskonała inwestycja na przyszłość?

Wybierając odpowiedni model, warto zwrócić uwagę, na modele, które „będą rosły” wraz z dzieckiem. Doskonałym pomysłem będzie zakup wózka dla niemowlaka 3w1. W skład takiego zestawu wchodzi:

• Gondola, która przeznaczona jest dla dziecka od pierwszych dni życia.

• Siedzisko spacerowe dla dzieci od ok. 6 miesiąca życia (w zależności od tego, kiedy dziecko potrafi już samodzielnie siadać).

• Nosidełka, które stosowane jest do przewożenia samochodem dziecka od pierwszych dni życia.

Takie wózki wielofunkcyjne mogą sprawdzić się nawet przez cały okres wózkowy. Ponadto zestaw kosztuje mniej, niż wszystkie produkty kupowane osobno.

Jaki wózek dla 2-latka i noworodka będzie odpowiedni?

Marka X-lander oferuje szereg modeli idealnych od pierwszych dni życia dziecka. Polecamy także wysokiej klasy wózek dla niemowlaka i starszaka, jakim jest X-Double z dwoma siedziskami. W tym przypadku możliwe jest zamontowane gondoli X-Nest dla malucha do 3 miesiąca życia oraz siedziska spacerowego dla starszego dziecka, które już samodzielnie siedzi. Wspomniany model charakteryzuje się kompaktową konstrukcją, dzięki czemu maluchy mają dużo miejsca do siedzenia, ale jednocześnie można przejechać wózkiem przez drzwi bez trudu. Warto zwrócić uwagę na to, że jest to jeden z najlżejszych wózków w swojej klasie – jego waga sięga nieco ponad 13 kilogramów, co znacznie ułatwia jego przenoszenie.

Zobacz także inne wózki:

Przeczytaj również praktyczne porady: