Jaka przyczepka rowerowa dla aktywnych rodziców?

Dla wielu rodziców aktywność fizyczna to istotny aspekt codziennego funkcjonowania. Wbrew pozorom nie trzeba z niej rezygnować na rzecz opieki nad dzieckiem, a wręcz przeciwnie. Rodzice mogą wspólnie z dzieckiem ćwiczyć na świeżym powietrzu, co pozwala wzmocnić między nimi więzi, a to dodatkowo przyczynia się do lepszego rozwoju psychofizycznego malucha. Do wielu rodzajów aktywności przydadzą się właśnie przyczepki rowerowe – o ich zaletach piszemy w naszym najnowszym artykule. 

Bezpieczeństwo i wielofunkcyjność w jednym – cechy idealnej przyczepki rowerowej

Poszukując odpowiedniej przyczepki do roweru rodzice bardzo często zwracają uwagę, na szerokie możliwości jej zastosowania, tak, by można z łatwością dopasować ją do wielu różnych typów aktywności, np.: jazdy na rowerze – joggingu, czy spaceru.

W przypadku wyboru odpowiedniego modelu najważniejsze jest to, aby była ona bezpieczna. Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, systemy odblasków, wytrzymała konstrukcja to kluczowe elementy decydujące o bezpieczeństwie malucha. Bardzo ważną częścią tego rodzaju sprzętu są mechanizmy zapobiegające wywróceniu się przyczepki w przypadku upadku roweru. Jest to niezwykle istotna kwestia odróżniająca przyczepki od fotelików, ponieważ dzięki temu minimalizowane jest ryzyko powstawania urazów u dziecka. 

Booster 2 – idealna rowerowa przyczepka dla aktywnej mamy

Dla aktywnej mamy polecamy przyczepkę Booster 2, będąca modelem 3w1. Specjalny dyszel pozwala na mocowanie przyczepki do roweru, który – co istotne – wyposażony jest w sprężynowy mechanizm uginający się przy wchodzeniu w zakręt, ale także w razie przewrócenia roweru, dlatego jest ona bardzo bezpieczna dla każdego malucha. Booster 2 jest modelem o wszechstronnym zastosowaniu, ponieważ sprawdza się także, jako wózek biegowy – wystarczy zamiast dyszla zamontować duże przednie koło na tak zwany „klik” i ruszyć na jogging po parku, czy lesie. Dołączony do wózka ręczny hamulec tarczowy pozwala na kontrolowanie prędkości zjazdu ze wzniesień, dlatego wspomniany model idealny jest także dla osób, które lubią biegać, ale także jeździć na rolkach.

Nasza przyczepka 3w1 jest przeznaczona dla dwójki i wytrzymuje łączny ciężar 45 kilogramów. Może pełnić również funkcję wózka spacerowego po zamocowaniu dwóch przednich kół. Jak widać, jest to model o wszechstronnym zastosowaniu, ponieważ pozwala na bezpieczne i komfortowe przewożenie dwójki dzieci podczas jazdy na rowerze, na rolkach, w czasie biegania i spacerowania. Wśród istotnych cech należy wymienić także wysoką jakość zastosowanych materiałów, dzięki czemu Booster 2 prezentuje się stylowo, ale także dobrze chroni maluchy przed słońcem, wiatrem i deszczem. Dla każdego z dzieci przeznaczone są osobne pasy pięciopunktowe, ponadto oparcie można regulować, co zwiększa komfort dzieci w czasie drzemki. Zastosowano także systemy odblasków, przez co nasza rowerowa przyczepka 3w1 jest doskonale widoczna po zmroku.

Przeczytaj również inne wpisy oraz zobacz produkty: