X-lander Spacerówki dla dzieci - najlepsze wózki spacerowe dla niemowlaka

CENA

SEZON

FUNKCJONALNOŚĆ

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Do jakiego wieku dziecko podróżuje w spacerówce?

Nie ma ściśle sprecyzowanego limitu wieku, do jakiego dziecko może podróżować w wózku spacerowym. Jednak ograniczenia są zauważalne w wadze dziecka – większość modeli przystosowanych jest do przewożenia maluchów do 15 kilogramów, które osiągają około 3-4 roku życia. Istnieją także spacerówki dla dzieci do 22 kilogramów, zgodne z normą EN 1888-2:2018, dzięki którym maluszki mogą podróżować nieco dłużej. Wielu rodziców rezygnuje ze spacerówek około 3 roku życia dziecka ze względu na fakt, że są one ruchliwe i chętnie samodzielnie poznają otaczający ich świat. Czas, przez jaki dziecko podróżuje w spacerówce jest kwestią indywidualną – niektóre maluszki chętniej chodzą samodzielnie, a inne wolą podróżować w wózku nawet do 4 roku życia.

Rodzicom polecamy model X-Cite z siedziskiem kubełkowym, które odciąża kręgosłup dziecka w odcinku lędźwiowym, ale także biodra. Jest to model zwrotny, łatwy w prowadzeniu dzięki amortyzacji oraz kołom z pianki EVA. Dobrym wyborem będzie także wózek spacerowy X-Follow z przyciągającym spojrzenia designem, który można w bardzo łatwy sposób złożyć za pomocą tylko jednej ręki. Model ten jest niezwykle lekki, bo ważny jedynie 7,6 kilograma, co znacznie ułatwia jego przenoszenie.

Jaki wózek spacerowy dla dwulatka?

Rozwój motoryczny dwulatków pozwala na płynne chodzenie i rzadsze potknięcia, przy czym maluchy nie są w stanie pokonywać znacznych odległości. Konieczne wtedy będzie wspomaganie się spacerówką. Najlepiej sprawdzą się modele do co najmniej 15 kilogramów, jednak warto skłonić się ku wózkom z dopuszczalnym maksymalnym ciężarze 22 kilogramów. Wybierając idealny model dla dwulatka należy zwrócić uwagę na to, że dzieci w tym wieku są bardzo ciekawe świata, dlatego kwestie bezpieczeństwa są tutaj najważniejsze. Dobrym pomysłem będzie zakup np. wózka X-Fly do 22 kg. Idealnie sprawdzi się on zarówno na co dzień, jak i na wspólne podróże. Wspomniany model ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, których maluch nie może samodzielnie odpiąć. Z przodu zastosowano również barierkę, zwiększającą poziom bezpieczeństwa, a dziecko może na nią położyć ręce, co wpływa także na komfort podróżowania. W tym modelu zaprojektowano wysokie oparcie o wysokości aż 47 centymetrów, dzięki czemu dziecko ma bardzo dużą ilość miejsca, co niewątpliwie zapewnia wygodę podczas spacerów, gdy podziwia okolicę lub śpi. Wózek jest bardzo wytrzymały, ale jednocześnie niezwykle lekki. Jego niewielka waga to 6,9 kilograma, która sprawia, że z łatwością można go „podbijać” podczas jazdy przez krawężniki, czy inne przeszkody, jest zwrotny i płynnie się prowadzi.

Do 22 kilogramów dostosowany jest także model X-Run, idealny dla rodziców, którzy jeżdżą na rolkach lub biegają wspólnie z maluszkiem. Jego charakterystyczną cechą jest siedzisko hamakowe, które pozwala na przyjemne kołysanie malucha podczas jazdy. Ponadto ma pochylone tylne koła w kierunku środka, co gwarantuje jego stabilność. Warto wspomnieć, że X-Run został wyposażony w dzwonek ostrzegawczy, pasek do zahaczenia na ręce oraz hamulec ręczny, pozwalający na kontrolowanie prędkości podczas zjazdów.

Jaki wózek spacerowy dla 1,5 rocznego dziecka?

Wymagania dotyczące wózków spacerowych dla 1,5 rocznych dzieci są bardzo podobne, co w przypadku maluchów dwuletnich. Najlepiej jest wybierać modele o dopuszczalnej wadze do 22 kilogramów, ponieważ dzieci szybko rosną i przybierają na wadze. Kluczowe jest dobranie wózka o maksymalnym poziomie bezpieczeństwa, który będzie wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz wykończony tkaninami UPF50+, skutecznie blokujące dostęp promieni słonecznych, co chroni delikatną skórę malucha przed szkodliwym promieniowaniem. Oczywiście warto zwracać uwagę także na obecność dużej budki z szerokim zakresem rozkładania, czy panele wentylacyjne, które zapewnią przewiew wewnątrz wózka.

Jaka spacerówka dla dużego dziecka?

Wybierając spacerówkę dla dużego dziecka, szczególną wagę należy przywiązywać do tego, aby maluch miał dostatecznie dużo miejsca do podróżowania, co bezpośrednio wpływa na jego poczucie komfortu. Specjaliści zalecają, aby wnętrze budki miało wymiary około 50×30 centymetrów. Dobrze sprawdzi się nasz model X-Move, idealny do jazdy po trudnym terenie. Wnętrze wózka ma 48×30 centymetrów oraz regulowany podnóżek, co z pewnością zapewni wygodę każdemu maluchowi podczas spaceru. Warto wspomnieć, iż ten model ma funkcję odwracanej spacerówki, dlatego w zależności od potrzeb możemy zwrócić siedzisko w taki sposób, aby utrzymywało z nami kontakt wzrokowy lub podziwiało drogę przed sobą. Pompowane koła w połączeniu z miękkim zawieszeniem niwelują wstrząsy, dzięki czemu dziecko podróżuje niezwykle komfortowo, także podczas podróżowania po nierównościach, dziecko nie czuje wstrząsów. X-Move to największy model w naszej ofercie – na uwagę zasługuje fakt, że po zmroku widoczny jest z odległości nawet 50 metrów dzięki zintegrowanemu oświetleniu LED w podnóżku, kołach oraz budce, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo malucha, jak i rodzica podczas wieczornych spacerów.

Dobrym wyborem będzie także model X-Pulse dla dzieci do 15 kilogramów. Jego najważniejszą cechą są tylne pompowane koła, dzięki czemu sprawdzi się na zróżnicowanym podłożu, na przykład w lesie. Identycznie, jak we wcześniej wspomnianym modelu, również i ten posiada amortyzowane koła, co zwiększa komfort malucha z jazdy.

Zobacz także inne wózki:

Przeczytaj również praktyczne porady: