Czy przyczepka rowerowa nadaje się do biegania?

Przyczepka rowerowa nadaje się do biegania pod warunkiem, gdy jest do tego celu przystosowana. Mowa tutaj o możliwości odczepiania dyszla mocowanego do konstrukcji roweru, a zamiast tego zamocowania przedniego koła, co zapewnia stabilność podczas jazdy. Świetnym wyborem są rowerowe przyczepki 3w1, ponieważ wyróżnia je wszechstronne zastosowanie. Długi dyszel pozwala na holowanie podczas jazdy na rowerze, z kolei instalując przednie koło zmieniamy ją w wózek biegowy. Instalując natomiast dwa mniejsze kółka „zmieniamy” przyczepkę w model wózka spacerowego. Takie rozwiązanie to świetna propozycja dla aktywnych rodziców, którzy poszukują wysoce użytecznego modelu sprawdzonego w codziennym użytkowaniu. 

Jakie wymagania powinna spełniać rowerowa przyczepka nadająca się do biegania?

Rowerowe przyczepki sprawdzą się, jako wózki biegowe, jednak kluczowe jest tutaj, by zwrócić uwagę na to, aby możliwość zmiany poszczególnych modułów była prosta i jednocześnie zapewniała bezpieczeństwo malucha. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na następujące kwestie:

• Pojedyncze duże koło montowane z przodu gwarantuje odpowiednią stabilność i pełną kontrolę toru jazdy. Ponadto wszystkie koła powinny być amortyzowane i pompowane, ponieważ to one najlepiej sprawdzają się podczas jazdy po zróżnicowanym podłożu, ponadto w ten sposób minimalizuje się wstrząsy oddziałujące na dziecko. 

• Oczywiście podstawa to pasy bezpieczeństwa, najlepiej pięciopunktowe. Jest to technologia bardzo podobna do rozwiązań stosowanych w samochodach rajdowych. Gwarantuje to stabilność podczas pokonywania zakrętów, ponadto dzieci nie mają możliwości ich samodzielnego odpięcia. 

• Model przeznaczony do biegania powinien być wyposażony w ręczny hamulec, ponieważ pozwala on na kontrolowanie prędkości jazdy, jest też bardzo przydany podczas zjazdów z wzniesień. 

• Przyczepka rowerowa, będzie także odpowiednia do biegania powinna zapewniać komfort dziecku, dlatego bardzo ważna jest możliwość regulacji oparcia, dzięki czemu może wygodnie spać podczas przejażdżki, ale także zastosowanie osłon przeciwdeszczowych oraz moskitier. 

Booster 2 – przyczepka rowerowa 3w1, którą wykorzystasz, jako wózek biegowy

Wśród wielofunkcyjnych przyczepek rowerowych, które mogą posłużyć jako wózek biegowy, warto wymienić nowość w ofercie X-lander, czyli Booster 2. Przeznaczony jest on do podróżowania, aż dwójki dzieci, dlatego ten model świetnie sprawdzi się podczas wspólnych wycieczek rowerowych. Zawiera pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa przeznaczone osobno dla każdego malucha. Zapewniają one stabilność podczas jazdy, ponadto ich zapięcie jest stworzone tak, aby nie mogły się z nich samodzielnie wypiąć. Na uwagę zasługuje najwyższa jakość wykonanych tkanin oraz całej konstrukcji, która jest lekka, a przy tym bardzo stabilna. Aby Booster 2 mógł posłużyć, jako wózek biegowy, konieczne jest zamontowanie w nim z przodu pojedynczego, dużego koła, dołączonego do zestawu. Gdy pojawi się charakterystyczny klik, będziemy mieć pewność, że jest ono prawidłowo zamontowane. Warto dodać, że w Boosterze 2 zastosowano ręczny hamulec tarczowy, dlatego można kontrolować prędkość jazdy, także podczas zjeżdżania ze wzniesień.

Przeczytaj także inne artykuły i sprawdź produkty: