FOTELIK BRITAX BABY-SAFE i-SIZE

Od urodzenia - 15 miesięcy | 40 - 83 cm | 0 - 13 kg

859,00 

Fotelik dla noworodka BABY-SAFE i-SIZE jest przystosowany do wzrostu Twojego dziecka, gwarantuje mu bezpieczeństwo oraz komfort. Fotelik Britax jest odpowiedni dla malucha tuż po jego urodzeniu, aż do osiągnięcia przez niego 15 miesięcy, czyli 83 cm wzrostu. Fotelik-nosidełko zostało wyposażone w dodatkową wkładkę dla noworodka zapewniającą mu dodatkowe podparcie. Wkładka pełni również funkcję amortyzującą uderzenia. A gdy Twoje dziecko zacznie rosnąć, możesz ją wyjąć, a wysokość zagłówka wyregulować tak, aby dać mu więcej przestrzeni.

Na stanie

Darmowa dostawa od 700zł
Wysyłka w 24h
Raty 0% z PayU
Serwis 30% taniej, przy zakupie wózka
SKU T-FDZ02-00014 Category

Opis

Kompatybilny z wózkami

X-MOVE

X-PULSE

X-CITE

X-RUN

X-FLY

X-GO

Britax - bezpieczeństwo dziecka podczas podróży samochodem

Fotelik niemowlęcy Britax nie tylko chroni Twojego malucha przed ewentualnymi wstrząsami czy uderzeniami. Dba również o jego prawidłowe ułożenie w trakcie jazdy. Ponieważ po urodzeniu mięśnie dziecka nie są jeszcze wystarczająco rozwinięte, lepsza dla niego będzie pozycja leżąca. Zapewni mu ona jeszcze większą ochronę. Fotelik Britax został stworzony z myślą o noworodkach już od pierwszych chwil ich życia. Fotelik-nosidełko jest odpowiedni dla dzieci do 83 cm wzrostu, dzięki czemu może służyć Twojemu dziecku przez długi czas, około 15 pierwszych miesięcy. Dzięki dodatkowej amortyzującej wkładce możesz mieć pewność, że Twojemu dziecku jest wygodnie i przyjemnie. Fotelik samochodowy dla noworodka zapewnia Twojemu dziecku pozycję wpółleżącą, dzięki czemu jazda samochodem jest dla niego całkowicie komfortowa i przede wszystkim bezpieczna. Fotelik dla noworodka jest doskonały dla wszystkich rodzin, które często jeżdżą samochodem, a zdrowie i bezpieczeństwo ich dzieci jest dla nich najważniejsze.

Co to jest i-Size?

i-Size to europejska norma dotycząca bezpieczeństwa fotelików samochodowych dla dzieci poniżej 15 miesiąca życia. Warto dodać, że fotelik dla dzieci spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, co gwarantuje dzieciom dodatkową ochronę podczas podróży. i-Size weszła w życie w lipcu 2013 roku ze względu na obowiązek przewożenia dzieci, w tym przedziale wiekowym, tyłem do kierunku jazdy. Wcześniej przepis ten dotyczył maluchów do 9-12 miesiąca życia.

Pamiętaj o tym, że fotelik samochodowy dla noworodka musi przede wszystkim zapewniać maksymalną ochronę dziecku podczas podróży samochodem. Zaprojektowaliśmy go właśnie z tą myślą. W trakcie spacerów przesadź malucha do gondoli, zapewniając mu komfortową i bezpieczną pozycję na płaskiej powierzchni.

Cechy fotelika BRITAX

Fotelik samochodowy dla noworodka wyposażony jest w specjalną wkładkę, która zapewnia mu maksymalne bezpieczeństwo. Wkładka zapewnia dodatkowe i właściwe podparcie najmłodszym dzieciom. Dołączona została do fotelika Britax wraz z wyjmowanymi poduszkami. Poduszki zmniejszają nadmiar wolnej przestrzeni, zabezpieczając malucha i gwarantując mu odpowiedni komfort podczas podróży.

Technologia SICT zastosowana w nosidełku daje dziecku ulepszoną ochronę w przypadku uderzeń bocznych. Redukuje ona siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim ta dotrze do dziecka. Aby skorzystać z tej ochrony, wystarczy wyregulować poduszkę SICT z boku fotelika samochodowego najbliżej drzwi. Dzięki temu fotelik Britax zapewni Twojemu dziecku maksymalny komfort podczas jazdy samochodem, która dla tak małego człowieka często bywa stresująca.

Zagłówek, jak i pasy wyregulujesz jednym ruchem ręki. Szybko i łatwo dopasujesz je do wzrostu malucha. Pamiętaj, żeby zagłówek fotelika znalazł się we właściwej pozycji, czyli tuż ponad ramionami dziecka. Właściwe regulacja zagłówka, gwarantuje prawidłowe zapięcie pasów.

Fotelik samochodowy dla noworodka powinien być maksymalnie wygodny i zapewniać mu maksymalne bezpieczeństwo. Płaskie ułożenie dziecka w foteliku pozwala przyjąć mu wygodniejszą i ergonomiczną pozycję podczas jazdy samochodem. Niezależnie od jego wzrostu. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi regulacji oparcia i zagłówka, dostosujesz ułożenie malucha do jego potrzeb oraz rozwoju. Długość pasów reguluje się automatycznie razem z zagłówkiem.

Wybierając fotelik niemowlęcy dla swojego dziecka, powinno się zwrócić szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa. 5-punktowe pasy to maksymalna ochrona Twojego dziecka podczas podróży. Zapewniają mu one ochronę wewnątrz obudowy fotelika. Pasy amortyzują uderzenia, rozprowadzając ich siłę przez pięć oddzielnych miejsc: dwa nad ramionami, dwa przy biodrach oraz w miejscu, gdzie klamra spina pasy między nogami. Dzięki takiemu rozłożeniu pasów maluch jest zabezpieczony z każdej strony, a fotelik-nosidełko zapewnia mu pełen komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy.

Dzieci potrafią nabałaganić podczas podróży. Wylane picie, okruchy po jedzeniu i nie rzadko skutki choroby lokomocyjnej na foteliku. Dlatego fotelik Britax posiada obicie nadające się do prania w pralce. Można łatwo je zdjąć bez usuwania pasów. Czystość i ład wrócą w mgnieniu oka i już możesz ruszać w dalszą drogę. Fotelik dla niemowlaka dzięki zdejmowanemu obiciu jest bardzo funkcjonalny i ułatwia życie wszystkim rodzicom.

Dzięki osłonie przeciwsłonecznej z filtrem (UPF 50+), Twoje dziecko będzie chronione przed słońcem oraz wiatrem i w samochodzie i w wózku. Fotelik-nosidełko można przenosić z założoną osłoną dzięki mocowaniu, które jest rozmieszczone w wygodny sposób na bokach uchwytu.

Regulacja uchwytu nosidełka umożliwia łatwe umieszczenie w nim dziecka. Wystarczy nacisnąć przyciski z obu stron uchwytu, aby go odblokować i przestawić. Całkowite złożenie uchwytu do tyłu zapobiega kołysaniu się nosidełka na podłodze. Fotelik niemowlęcy pozwala rodzicom w łatwy i szybki sposób umieścić w nim dziecko.

Może spodoba się również…