Bezpieczeństwo

Marka X-lander powstała z myślą o rodzicach, którzy chcą aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi i czerpią z tego wielką radość. Rozumiemy, że każdego dnia wyruszacie na najlepsze spacery w Waszym życiu, a my śmiało dotrzymujemy Wam kroku!

Poznaj dokładnie każdy etap

Compliance Manager (Manager zapewnienia zgodności z normami), który odpowiada za zdefiniowanie wymogów bezpieczeństwa i odpowiednich norm dla produktu, na każdym etapie projektowania i produkcji.

Następnie w proces projektowania zaangażowani są kierownicy poszczególnych działów produkcji aby na każdym etapie tworzenia produktu weryfikować jego zgodność z kryteriami wytrzymałości i bezpieczeństwa.

Zanim produkt wysłany zostanie do uprawnionego laboratorium w celu przeprowadzenia oficjalnych badań, przechodzi przez takie same badania w naszym wewnętrznym laboratorium. Stosujemy zasadę, iż kluczowe parametry wytrzymałościowe narzucone przez normę EN 1888 w naszych wewnętrznych badaniach muszą być przekroczone 2 do 3 razy. Dotyczy to np. ilości godzin na testerze rolkowym, obciążenia podczas testu czy ilości powtórzeń w trakcie testów wytrzymałościowych. Przykładem może być test polegający na wielokrotnym naciskaniu na rączkę obciążonego wózka. Ma na celu sprawdzenie wytrzymałości rączki. Norma przewiduje 10 tys powtórzeń. My naszą maszynę do tego testu w przypadku X-Move’a wyłączamy po 40 tys cykli.

Kolejny etap to nadzorowanie procesu produkcji. Nasi inspektorzy śledzą wnikliwie każdy etap produkcji oraz wyrywkowo sprawdzają towar przed wysłaniem do klienta. Wszystkie wyżej opisane procesy zostały sprawdzone i zweryfikowane przez pracowników niezależnego laboratorium. Efektem tych działań jest test europejskiej normy bezpieczeństwa EN 1888 na nasze produkty. Wózki X-lander są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa EN 1888, która określa jednolite wymagania techniczne dotyczące bezpieczeństwa oraz procedurę kontroli wózków w całej Europie. Każdy certyfikowany wyrób otrzymuje znak, potwierdzający jego przebadane właściwości.

Norma EN 1888

Wózki X-lander są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa EN 1888, która określa jednolite wymagania techniczne dotyczące bezpieczeństwa oraz procedurę kontroli wózków w całej Europie. Każdy certyfikowany wyrób otrzymuje znak, potwierdzający jego przebadane właściwości.