X-lander – bezpieczeństwo – X-lander

Każda droga, to przygoda

Marka X-lander powstała z myślą o rodzicach, którzy chcą aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi i czerpią z tego wielką radość. Rozumiemy, że każdego dnia wyruszacie na najlepsze spacery w Waszym życiu, a my śmiało dotrzymujemy Wam kroku!

Etapy procesu projektowo - produkcyjnego

X-lander posiada innowacyjną konstrukcję i wygląd, ale cechą która szczególnie go wyróżnia są rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo dziecka.

Aby zapewnić najwyższą jakość nasza firma wdrożyła specjalne procedury z eksperckim nadzorem procesu projektowo – produkcyjnego:

Normy i dobre praktyki
Compliance Manager ( Menager zapewnienia zgodności z normami), który odpowiada za zdefiniowanie wymogów bezpieczeństwa i odpowiednich norm dla produktu, na każdym etapie projektowania i produkcji.

Konsultacje z ekspertami
Następnie w proces projektowania zaangażowani są kierownicy poszczególnych działów produkcji aby na każdym etapie tworzenia produktu weryfikować jego zgodność z kryteriami wytrzymałości i bezpieczeństwa.

Wewnętrzne testy
Zanim produkt wysłany zostanie do uprawnionego laboratorium w celu przeprowadzenia oficjanych badań ( w naszym przypadku jest to niemiecki TUV Reinland), przechodzi przez takie same badania w naszym wewnętrznym laboratorium. Stosujemy zasadę, iż kluczowe parametry wytrzymałościowe narzucone przez normę EN 1888 w naszych wewnętrznych badaniach muszą być przekroczone 2 do 3 razy. Dotyczy to np. ilości godzin na testerze rolkowym, obciążenia podczas testu czy ilości powtórzeń w trakcie testów wytrzymałościowych. Przykładem może być test polegający na wielokrotnym naciskaniu na rączkę obciążonego wózka. Ma na celu sprawdzenie wytrzymałości rączki. Norma przewiduje 10 tys powtórzeń. My naszą maszynę do tego testu w przypadku X-Move’a wyłączamy po 40 tyś cykli.

Niezależne testy
Następny  proces to faza testowania i certyfikacji w jednostce badań  certyfikacji TüV Rheinland.

Kontrola na lini produkcyjnej
Kolejny etap to nadzorowanie procesu produkcji. Nasi inspektorzy śledzą wnikliwie każdy etap produkcji oraz wyrywkowo sprawdzają towar przed wysłaniem do klienta. Wszystkie wyżej opisane procesy zostały sprawdzone i zweryfikowaneprzez pracowników TüV Reinland.

certyfikat-tuv-szary
Efektem tych działań jest certyfikat TüV na nasze produkty oraz proces ich produkcji. Certyfikat przyznawany jest przez międzynarodowy koncern TÜV Rheinland, który od ponad 150 lat prowadzi badania i certyfikację wyrobów w zakresie bezpieczeństwa, funkcjonalności, poręczności, użyteczności i wytrzymałości.

 

certyfikat-eu-szary
Wózki X-lander są zgodne z europejską normą bezpieczeństwa EN 1888, która określa jednolite wymagania techniczne dotyczące bezpieczeństwa oraz procedurę kontroli wózków w całej Europie. Każdy certyfikowany wyrób otrzymuje znak, potwierdzający jego przebadane właściwości.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij