X-CITELekki miejski wózek typu 3w1

Cena wersji spacerowej

WÓZEK TYPU 3 W 1 OD NARODZIN DO 22 KG

 • LEKKI
 • LEDY
 • ODWRACANA SPACERÓWKA

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

SKU: Brak danych Kategorie: , , Tag:

OPIS X-CITE

Lekko i bezproblemowo

Odchudzona wersja wózka 3w1 przystosowana do potrzeb aktywnej rodziny. Ten zwinny i lekki wózek ułatwia codzienne przemieszczanie się z maleństwem, posiadając przy tym wszystkie potrzebne funkcje dla noworodka i starszaka.

Osłania i chroni

Ten nieduży model wózka miejskiego z siedziskiem kubełkowym, zabezpiecza dziecko i utrzymuje w pozycji symetrycznej, która jest bardzo wskazana dla jeszcze niestabilnego kręgosłupa. Dzięki 5-punktowym pasom lepiej zabezpieczysz dziecko przed osuwaniem się na boki podczas snu. Regulowany podnóżek oraz kąt siedziska wygodnie ułożysz w pozycji do spania.

Składanie bez dodatkowych czynności

Żeby złożyć X-Cite, nie musisz zdejmować ani barierki, ani siedziska, ani ustawiać rączki w specjalnej pozycji. Zrobiliśmy tak, aby było to możliwe zawsze i szybko. Przesuwasz jednocześnie dwie blokady po obu stronach ramy i tylko upuszczasz rączkę w dół. Wózek złożony bez schylania się. Taką paczkę, możesz ciągnąć za rączkę na tylnych kołach – bardzo wygodna funkcja.

W zestawie: pokrowiec na nóżki, barierka, moskitiera, siedzisko, adaptery do fotelika Maxi Cosi.

* Tkaniny mogą różnić się od siebie splotem.

Pobierz instrukcję i zobacz, jak łatwo się korzysta!

POBIERZ INSTRUKCJĘ

CECHY X-CITE

 • Miejska lekka rama

 • Bo tu liczy się czas i wygoda.

 • Dedykowana do miejskich wyzwań, przy których liczy się waga, szybkie składanie i manewrowanie. Ten miejski wózek jest lekki, składa się z siedziskiem i zajmuje mało miejsca w bagażniku.
 • Teleskopowa regulacja rączki

 • Komfort w prowadzeniu

 • Regulowana rączka wózka to konieczność, aby prowadziło się go wygodnie. Można ją dostosować do siebie i swojego wzrostu jednym ruchem ręki, przez naciśnięcie guzika.
 • System anty-shock

 • Aktywuje się przy uderzeniu w przeszkodę

 • Nowa amortyzacja przednich kół w X-Cite to rozwiązanie zauważalne przy nacisku z góry i uderzeniu w przeszkodę. Dzięki temu, wózek płynniej pokonuje przeszkody.
 • Odwracanie przodem do rodzica

 • Zapewnienie kontaktu i bliskości

 • Odwracana spacerówka to nie tylko praktyczne rozwiązanie ale przede wszystkim potrzebna Twojemu maluchowi bliskość. Szczególnie maluchom, które odczuwają niepokój podczas zmiany z gondoli. Brak widoku rodzica powoduje, że czują się one niepewnie. Siedzisko można odwrócić także w trakcie spaceru, kiedy idziemy pod słońce lub gdy chcemy mieć łatwy dostęp do dziecka.
 • Siedzisko kubełkowe

 • "Zbiera" i trzyma symetrię w ciele

 • Ponadto według fizjoterapeuty w przypadku dzieci, u których zauważa się okresowo zwiększenie napięcia wyprostnego w kończynach dolnych, ustawienie w pozycji zgięciowej wpływa w sposób prawidłowy na jego zmniejszenie. Inaczej mówiąc: jest to pozycja hamująca nadmiar napięcia.
 • Tkaniny z ochroną

 • Tkanina chroniąca przed promieniowaniem UV

 • Tkaniny użyte w budkach, posiadają najwyższy stopień zatrzymywania promieni słonecznych czyli UPF 50+. Dzięki takiemu zabezpieczeniu szkodliwe, silne promieniowanie zatrzymywane jest w 98%. Rozsuwana budka z filtrem UV, prawie w całości osłania siedzące w spacerówce dziecko dbając o jego zdrowie i chroniąc przed czynnikami zewnętrznymi.

WSZYSTKIE CECHY

 • SYSTEM ANTY-SHOCK
  Aktywuje się przy uderzeniu w przeszkodę

   

  BLOKADA SKRĘTU
  Przy jeździe po dużym piachu lub po gałęziach czy dziurach, zablokuj koła przednie, żeby nie skręcały. To bardzo ułatwi spacer. Zrobisz to naciskając do góry specjalnie zaprojektowany łatwo dostępny przycisk nad kołem.

   

 • QUICK RELEASE SYSTEM
  System łatwego zdejmowania kół

   

  BLOKADA SKRĘTU
  Przy jeździe po dużym piachu lub po gałęziach czy dziurach, zablokuj koła przednie, żeby nie skręcały. To bardzo ułatwi spacer. Zrobisz to naciskając do góry specjalnie zaprojektowany łatwo dostępny przycisk nad kołem.

WYMIARY

X-CITE

AMORTYZACJA NA WSZYSTKICH KOŁACH

Dokonaliśmy znaczących zmian w budowie przednich kół zwiększając zakres uginania sprężyn i znaczące zwiększenie amortyzacji wózka. Nowa miękka amortyzacja jest zauważalna przy nacisku z góry, a nie tylko przy uderzeniu w przeszkodę. Wózek X-Cite posiada teraz niezawodną amortyzację na wszystkich 4 kołach.

SYSTEM ANTY-SHOCK

Poza sprężynową amortyzacją, ta konstrukcja wózka, wyposażona jest w SYSTEM ANTY-SHOCK, działający przy uderzeniu w przeszkodę, np. krawężnik. Kiedy to następuje, przednie koła podginają się, absorbując energię z uderzenia. Dzięki temu, drgania powstające w trakcie jazdy, nie przenoszą się tak bardzo na dziecko i są w dużym stopniu niwelowane przez systemy wózka. Nowa wersja X-Cite, będąc miejskim modelem, poradzi sobie z nierównym chodnikiem czy dziurą w nawierzchni. Nowe rozwiązanie, nie wpływa na wagę, tego lekkiego wózka. Wprowadzone udoskonalenie poprawia komfort jazdy wózkiem i w dużym stopniu absorbuje wstrząsy.

Wózek z siedziskiem kubełkowym to jedno z popularniejszych rozwiązań w wózkach wielofunkcyjnych na świecie.

W wielu flagowych modelach zachodnich marek, występuje ten tym siedziska. Siedzisko kubełkowe jest zgodne z normą EN 1880 regulującej względy bezpieczeństwa w produktach dla dzieci. Jednak wokół tego siedziska narosło sporo mitów i stąd często rodzice zastanawiają się, czy dziecku jest wygodnie i czy siedzisko kubełkowe jest dobre dla dziecka.
Postaramy się odpowiedzieć na te wątpliwości.

Czym jest siedzisko kubełkowe?

Siedzisko kubełkowe, tzw „kubełek” to nic innego, jak większy i wygodniejszy fotelik, który ma złączone pod stałym kątem siedzisko wraz z oparciem. Pochylanie siedziska, do pozycji leżącej odbywa się poprzez pochylenie oparcia i siedziska równocześnie. Niezależnie od kubełka, reguluje się podnóżek, który można podnieść wyżej lub niżej ustawiając kolana i nóżki w dowolnej pozycji. Ważna informacja, o której rodzice często nie zdają sobie sprawy, to fakt, że kręgosłup dziecka w kubełku jest ułożony podobnie jak w innych wózkach, ponieważ oparcie jest wypłaszczone i przylega do pleców.
Oczywiście na ramę X-Cite pasuje gondola X-Pram Light, oraz wiele fotelików samochodowych dostępnych na rynku z typem zapięcia MC.

 

Czy dziecku jest wygodnie w „kubełku”?

Często Rodzice zastanawiają się, czy dziecku w wózku z siedziskiem kubełkowym, śpi się wygodnie w pozycji na plecach. I tu podpowiadamy. Spanie na plecach, jest jedyną możliwą pozycją snu dziecka na spacerze zapiętego w pasy. Dziecko, które jest przypięte pasami, w tej pozycji właśnie zasypia. Niezależnie, czy wózek ma siedzisko kubełkowe, czy nie. Poniżej cytujemy opinię fizjoterapeuty, który nie ma wątpliwości, że pozycja dziecka jest bezpieczna a kręgosłup podparty.

Dr n. med. Stanisław Faliszewski – fizjoterapeuta

„Spacerówka typu kubełek zapewnia odpowiedni komfort rozłożenia ciężaru ciała, a co za tym idzie, pozwala na prawidłowe ukształtowanie krzywizn kręgosłupa oraz prawidłowo wpływa na stawy biodrowe. Ponadto w przypadku dzieci, u których zauważa się okresowo zwiększenie napięcia wyprostnego w kończynach dolnych ustawienie w pozycji zgięciowej wpływa w sposób poprawny na jego zmniejszenie inaczej mówiąc jest to pozycja hamująca nadmiar napięcia. Należy w tym miejscu nadmienić, że fizjologiczną pozycją do spania dziecka jest pozycją na plecach, w pierwszych sześciu miesiącach życia nie zaleca się spania na boku ze względu na stawy biodrowe.”

Z troski o Was i bezpieczeństwo Waszych pociech, jako pierwsza polska marka, zaprojektowaliśmy zintegrowane oświetleniem LED. Szczególnie w naszej szerokości geograficznej, jest to bardzo ważna funkcja przez wiele dni w roku.

Dzięki zamontowanym w podnóżku wózka światełkom LED Twoje dziecko ma zagwarantowaną jeszcze lepszą widoczność niż przy tradycyjnych odblaskach. Zwiększa się ona nawet o 50 m. Gdy spacerujesz po zmroku lub idziesz poboczem po słabo oświetlonej drodze, masz pewność, że Twoje maleństwo jest bezpieczne razem z Tobą. Jesteście widoczni dla przejeżdżających samochodów czy innych uczestników ruchu drogowego. Światełka LED działają za pomocą baterii, ich montaż jest naprawdę prosty i zajmuje kilka chwil. Należy odwrócić wózek tak, aby mieć przed sobą spodnią część podnóżka. Włożyć załączone do danego modelu trzy baterie LR44. Guzik włączający światełka LED znajduje się na górnej części ramy. Panel świeci albo światłem migającym, albo stałym. W razie potrzeby przy zakładaniu baterii możesz posiłkować instrukcją zamieszczoną na spodzie podnóżka.

Poznaj nasze dobre praktyki produkcyjne dotyczące bezpieczeństwa

Czytaj więcej

System 3w1, co to oznacza?

3w1 to oznaczenie na wielofunkcyjny wózek. A prościej rzecz ujmując, to konstrukcja ramy wózka, do której wepniesz siedzisko, gondolę i fotelik samochodowy (potocznie nosidełko). Najczęściej taki oznaczenie to także informacja co znajduje się w cenie zestawu. W zależności od sytuacji i wieku dziecka korzystać będziesz z poszczególnych elementów zestawu 3w1.

Wózek X-Cite to typ 3w1, więc z gondolą X-Pram Light można spacerować już od pierwszych dni życia dziecka do 9 kg wagi dziecka, lub kiedy zacznie samo podnosić się do siedzenia. W zależności co nastąpi wcześniej, zamieniamy gondolę na siedzisko spacerowe (bez adapterów), które nadal gwarantuje wygodne drzemki, ponieważ pochyla się do leżenia oraz posiada regulację podnóżka. Siedzisko X-Cite otula maluszka i tworzy miękką kołyskę, wygodną do zasypiania – jak na rękach mamy.

Za pomocą adapterów zamontujemy na ramie wózka większość dostępnych na rynku fotelików samochodowych. Należy jednak pamiętać, że nie należy używać fotelika zamiast gondoli – do dużych spacerów. Budowa fotelików, ma na celu ochronę przez obrażeniami, więc miejsce wewnątrz jest minimalizowane dla bezpieczeństwa. To gondole są stworzone do komfortowego snu i relaksu. W trakcie podróży samochodem należy robić częste przerwy i wyjmować dziecko, żeby mogło się rozciągnąć i odpocząć.

Czym jest 2w1? Dotyczy tego samego typu wózka, cyfra 2 odnosi się do zestawu i oznacza, że zawiera on ramę, gondolę i siedzisko, a nie posiada fotelika.

X-Cite prezentuje nieprzeciętną lekkość w porównaniu z większości wózków 3w1.

Jego waga to tylko 10,6 kg. To zasługa aluminiowej konstrukcji oraz lekkich kół EVA, odpornych na przebicia. Taka mieszanka winylu oraz polietylenu, wykorzystywana jest między innymi w butach do biegania czy panelach fotowoltaicznych, ponieważ cechuje ją wysoka odporność na ścieranie i niska waga.

X-Cite posiada wszystko, czego potrzebujesz do pierwszych spacerów ze swoim maleństwem. Regulowany kosz zakupowy z bardzo dobrym dostępem, który pomieści większe zakupy, torbę do wózka X-Rollbag i inne niezbędne drobiazgi.

 

X-Cite składa się dosłownie jednym ruchem, razem z siedziskiem, bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności, a także bez dźwigania czy schylania się.

To zgrabny, ale przy tym niewiarygodnie funkcjonalny wózek. W jego podnóżku zamontowaliśmy panel LED, aby zagwarantować Wam i dzieciom większą widoczność wieczorem na nieoświetlonym terenie.

Może spodoba się również…