Zamknij

„Śpiworek idealny”, czyli…. jaki?

Krótkie dni, szron na oknach, zmarznięte dłonie… to oznacza, że zima w natarciu. Jak się najlepiej przygotować na jej przyjście? To jasne, musimy cieplej się ubierać!

Ale jak chronić nasze dzieci? Jak je najlepiej zabezpieczyć przed chłodem w trakcie zimowego spaceru? Obecnie na rynku jest dostępnych tyle rodzajów odzieży i akcesoriów dla dzieci, że pogoda nie jest już przeszkodą przed wyjściem na dwór. Tylko jak odnaleźć się w gąszczu propozycji? Spróbuję sprostać temu wyzwaniu i przybliżyć najistotniejsze i jednocześnie najbardziej praktyczne cechy „śpiworka idealnego”.

Co przede wszystkim?

Bardzo dobrym rozwiązaniem są śpiworki projektowane na wzór puchowych kurtek. Są lekkie, ciepłe i zajmują niewiele miejsca w wózku. Przydatny też jest kaptur, który można łatwo ściągnąć i otulić nim główkę dziecka.

Dla najmłodszych spacerowiczów ważne jest, by śpiworek dawał przyjemne uczucie ciepła i zabezpieczał przed wiatrem. Jednak cechy „śpiworka idealnego” to przede wszystkim wodoodporność. Czy to podczas niespiesznego spaceru miejskimi alejkami, czy na szalonej przejażdżce w spacerówce, maluch musi mieć sucho! Warto sprawdzić czy śpiworek ma tę właściwość. Wodoodporny i nie krępujący ruchów śpiworek to też doskonały kompan wypraw na sankach. Ciepłe i przytulne wnętrze sprawi, że maluch będzie mógł już tylko cieszyć się jazdą w puchu.

 

 

Powiększany i na lata

Przy zakupie śpiworka do wózka mamy często zwracają uwagę na jego wymiary. Nic dziwnego, siedziska mają swoje ograniczenia, a maluch ma czuć się swobodnie. Dlatego śpiworek który chcemy wkładać do gondoli powinien być smukły i krótki, natomiast jeśli korzystać z niego będzie starsze niemowlę jeżdżące w spacerówce, powinien mieć co najmniej 100 cm długości. „No tak.. – pomyślicie -nie obejdzie się bez dwóch śpiworków”. Na szczęście są rozwiązania na tę obawę. Wystarczy, że poszukacie wśród tych, które „rosną razem z dzieckiem”. Cechują się tym, że w swojej bazowej formie są dłuższe, jednak część dolną można całkowicie odpiąć i otrzymać krótki śpiworek do gondoli. Odpinany na zamek element w przemyślanych modelach ma w środku śliską i niebrudzącą się tkaninę na wypadek gdyby starszy urwis zostawił ślady butów.

CZYTAJ:  Bezpieczny, piękny, wygodny – jaki powinien być idealny wózek?

 

Poznasz go po szczegółach

Buszując po internecie czytajcie opisy. Na zdjęciach trudno jest dojrzeć , czy śpiworek na przykład dany model ma naszywkę antypoślizgową na odwrocie. Jest to istotna cecha i warto jej szukać, J Niektóre śpiworki oprócz standardowych otworów na pasy dodatkowo posiadają otwory na pasy do wózków przystosowanych dla noworodków. Gdy więc dopiero zaczynacie przygodę z wyjściami z domu, warto też sięgnąć po ten rodzaj śpiworka. Przyjrzyjcie się też, czy model, który oglądacie ma jakieś rozwiązanie umożliwiające przymocowanie do siedziska wózka. To może okazać się kluczowe, jeśli w Waszym domu mieszka spacerowicz- wiercipięta.

 

Szukaj produktów z certyfikatami

Oprócz funkcji bezpieczeństwa i praktyczności, liczy się oczywiście komfort. Wybierajmy śpiworki, które są uszyte z antyalergicznych materiałów, dedykowanych najmłodszym. Zwróćcie uwagę na materiał wewnętrzny, to bezpośrednio na nim będziecie układać dziecko. Przyjemny w dotyku welur czyli tzw. welwet jest miły, ciepły i delikatny dla skóry dziecka? To bardzo praktyczna i trwała tkanina, która szybko schnie.

Dzisiaj musimy szczególnie zwracać uwagę, co wkładamy do zakupowego koszyka. Pamiętajmy, że to co ładnie wygląda na zdjęciu, nie zawsze idzie w parze z jakością. Wybierajmy produkty sprawdzonych marek, polegajmy na opiniach użytkowników z naszego otoczenia. Czytajmy opisy produktów i zwracajmy uwagę na skład materiału.

Mając wyżej wymienione cechy na uwadze możecie mieć pewność że zapewnicie swoim maluchom komfort i bezpieczeństwo, a sobie satysfakcję i poczucie dobrze wydanych pieniędzy.