X-lander Jak dbać o wózek - X-lander

Jak dbać o wózek

Coraz częściej spotykamy się z pytaniami dotyczącymi prania oraz konserwacji naszych wózków. Zebraliśmy kilka wskazówek, które pozwolą Wam utrzymać wózek w czystości a zarazem nie zniszczą właściwości ochronnych tkaniny. Kilka prostych zabiegów pozwoli Wam na samodzielną konserwację ramy po spacerach w zapiaszczonym terenie, czy błocie. Wskażemy również jak dbać o koła, aby służyły Wam jak najdłużej.

jak prać tapicerkę?

Tapicerki wózka nie należy prać w pralce. Posiada ona specjalną powłokę zabezpieczającą przed namakaniem i blaknięciem. Podobnie jak kurtka przeciwdeszczowa, tak i ta tkanina straci swoje właściwości po mechanicznym praniu w detergentach. Nie należy jej także czyścic chemicznie oraz na sucho.

Tapicerkę należy prać jedynie ręcznie. Suszyć w pozycji pionowej bez wyżymania. Żadnych elementów zewnętrznej tkaniny nie można suszyć w suszarce bębnowej.

JAK TO ZROBIĆ:
Do czyszczenia zewnętrznej tapicerki najlepiej użyć łagodnych środków piorących takich jak woda z mydłem. Nie należy używać silnych środków do czyszczenia tapicerki. Zdemontowaną budkę można zanurzyć w wodzie z delikatnym mydłem i wyczyścić ręcznie.
Tapicerki prane w inny niż wskazany w instrukcji sposób, nie będą wymieniane w ramach gwarancji.

jak zdemontować elementy do prania

GONDOLA X-PRAM LIGHT:
– demontaż wewnętrznej części tapicerki w gondoli odbywa się poprzez rozpięcie rzepów po obu stronach mechanizmu składania budki,
– demontaż budki odbywa się poprzez obustronne rozsunięcie zamków błyskawicznych znajdujących się na pałąku budki,

GONDOLA X-PRAM LIGHT 2.0:
– demontaż wewnętrznej części tapicerki odbywa się poprzez odpięcie rzepów po całym wewnętrznym obwodzie gondoli,
– demontaż budki odbywa się poprzez obustronne rozsunięcie zamków błyskawicznych znajdujących się na pałąku budki,

GONDOLA X-PRAM:
– demontaż wewnętrznej części tapicerki w gondoli odbywa się przez rozpięcie zamków błyskawicznych łączących zewnętrzną i wewnętrzną tkaninę gondoli,
– demontaż budki jest możliwe poprzez okręcenie śrubki znajdującej się w przegubie składania budki i wysunięcie tkaniny z prowadnicy znajdującej się w pałąku budki,

Wewnętrzną tkaninę gondoli można prać w pralce w 40 stopniach.
Materac w gondoli należy prać ręcznie. Bardzo ważne, żeby materac był suchy, przed ponownym włożeniem do środka. Nawet lekko wilgotny materac może być siedliskiem szkodliwych dla dziecka grzybów czy pleśni.

jak i czym smarować koła

W celu zapewnienia płynnych skrętów należy osie kół oraz łożyska smarować przy pomocy środków czyszcząco-penetrujących. Zalecamy oczyścić osie i gniazda mocujące koła sprężonym powietrzem. Za pomocą środka takiego jak np. WD 40 – oczyścić łożyska w kołach oraz nanieść preparat smarująco-ochronny np. Sil 200.

Pod żadnym pozorem do konserwacji nie należy używać gęstych czy oleistych smarów, które mogą być powodem przyczepiania się zabrudzeń takich jak np. piasek.

jak pompować opony

Należy okresowo sprawdzać ciśnienie w kołach. Dla właściwej amortyzacji i komfortu prowadzenia należy utrzymywać stałe ciśnienie we wszystkich kołach. Zalecane ciśnienie w kołach to 1,0-1,5 atm/bar. Niezastosowanie się do ww. wymienionych zaleceń może spowodować uszkodzenie opony i dętki. Dętki posiadają typ wentyla Schradera czyli tzw. samochodowy. W razie awarii można go napompować na każdej stacji benzynowej czy nawet pompką rowerową z odpowiednią końcówką.

jak przeczyścić blokującą się teleskopową rączkę

Rączkę teleskopową należy okresowo smarować smarem o właściwościach odparowujących pozostawiających jednocześnie powłokę poślizgową. Do najbardziej popularnego na rynku należy: Sil 200 – preparat smarujący.

W żadnym wypadku do konserwacji nie należy używać gęstych smarów powodujących przyklejanie się np. kurzu, piasku tym samym pogarszając jej prawidłowe działanie. Wskazane jest przed smarowaniem przeczyszczenie prowadnicy sprężonym powietrzem.

Jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z naszym serwisem, chętnie odpowiemy i poradzimy.
W ramach naszych usług, możesz oddać wózek do naszego serwisu. Fachowcy sprawdzą go pod kątem bezpieczeństwa, wyczyszczą elementy jezdne ramy, dopasują oryginalne części zamienne. Skontaktuj się w tym celu z serwisem.