Zamknij

Niezbędnik rodzica na zimowe spacery z dzieckiem

zimowe spacery z dzieckiem

Przed nami krótsze i coraz chłodniejsze dni, ale wcale nie musi to oznaczać krótszych i rzadszych spacerów. Pamiętając o kilku drobiazgach, które warto mieć w wózku, można cieszyć się urokliwymi, zimowymi przechadzkami z naszym Maluszkiem.

 X-Muff

Na pewno warto zaopatrzyć się w ciepłą rękawicę, którą można przypiąć do rączki wózka. Ogrzeje dłonie podczas mroźnych dni, jest nieprzemakalna i uszyta z mięciutkiego polaru. To rozwiązanie tym bardziej wygodne, że w razie potrzeby nie trzeba ściągać i zakładać klasycznych rękawiczek, tylko po prostu wyjąć dłonie z X-Muff i na przykład poszukać smoczka.

x-muff

Kubek termiczny i X-Mug

Gdy temperatury spadają poniżej zera, nie można zapominać także o ogrzaniu się od środka! Dobrym pomysłem będzie na pewno kupienie dużego kubka termicznego lub termosu na gorącą herbatę czy kawę z korzennymi przyprawami. Aby picie z takiego kubka było wygodne, a przewożenie go bezpieczne, warto wyposażyć dziecięcy wózek w X-Mug, czyli w funkcjonalny uchwyt, który zaczepiany jest na ramę wózka i – co ważne – dostosowuje się do kąta jej nachylenia.

Rozgrzewające napoje na wynos

Dobry kubek termiczny to jedno, drugie – to jego zawartość! Zwykła herbata może nie dać rady naprawdę dużym chłodom, ale istnieje parę sposobów na dodanie napojom „temperatury”. Jednym z nich jest przyrządzenie mieszanki rozgrzewających przypraw, które można dodawać zarówno do kawy, jak i herbaty. W jej skład mogą wchodzić między innymi: cynamon, kardamon, imbir czy gałka muszkatołowa. Rozgrzewająco działają również inne napary, takie jak na przykład wrzątek z imbirem, sokiem z cytryny i miodem.

X-Clean

Pokrowce na koła to gadżet, który zimą staje się absolutnym must-have. Aby chronić swoje mieszkanie i bagażnik przed brudem spowodowanym spacerem po śniegu czy błocie, dobrze zaopatrzyć się w X-Clean. Dzięki temu zestawowi, w którego skład wchodzą ochraniacze na koła i ściereczka, nie trzeba martwić się warunkami pogodowymi, jakie będą panowały podczas spacerowania z dzieckiem.

x-clean

CZYTAJ:  Wózek idealny? X-lander X-Pulse

X-Cosy

Kiedy zimowe temperatury zaczną dawać się we znaki maluchowi, idealny okaże się śpiworek X-Cosy. Dzięki ergonomicznemu opakowaniu, w poręcznym plecaczku można mieć go pod ręką, gdy zrobi się naprawdę chłodno. Śpiworek zapina się magnetycznie na barierce wózka, jest też rozpinany na całej długości, co umożliwia łatwy dostęp do naszej pociechy.

x-cosy

Zaledwie tych kilka gadżetów i sposobów na rozgrzanie może znacznie umilić spacery z dzieckiem w zimowej aurze. Nie rezygnujmy z nich w okresie od listopada do lutego, tylko cieszmy się dobrodziejstwem tej – często niedocenianej – zimowej aktywności. Pamiętajmy, że regularne spacery przynoszą nam i naszym pociechom takie korzyści jak: lepsze dotlenienie i krążenie, często wyciszenie czy poprawę nastroju, obniżenie poziomu cholesterolu oraz wzmocnienie mięśni. Spacerujmy więc na zdrowie, niezależnie od pory roku i pogody!

  • Karolina Piętka

    X-muff super sprawa na zimę ! używałam na codziennych spacerach i ręce nie marzły 🙂