Zamknij

Urlop z dzieciakami. O czym musisz pamiętać, jeśli bierzecie ze sobą wózek?

urlop z dzieciakami

Czas urlopów! Czy szykujecie się już na rodzinne wakacje? Jeśli zabieracie ze sobą wózek dla najmłodszej pociechy, przeczytajcie ten artykuł, aby zapoznać się z najważniejszymi wskazówkami na podróż i urlop bez stresu. O czym trzeba pamiętać przed urlopem z dzieciakami?

Podróż samolotem – regulamin linii lotniczych

Jeśli planujecie podróż samolotem, koniecznie skontaktujcie się z biurem podróży lub bezpośrednio z konsultantami linii lotniczych, które wybraliście, i dowiedzcie się, na jakich zasadach możecie zabrać ze sobą wózek. Każda z linii lotniczych rządzi się swoimi prawami. Dobra wiadomość jednak jest taka, że wiele z nich oferuje darmowy transport wózka, jaki będziecie musieli tylko odpowiednio zabezpieczyć.

Zabezpieczenie w podróży samochodem czy samolotem

Zabezpieczenie wózka w podróży samolotem jest regulowane przez daną linię lotniczą, ale pewne triki są niezbędne. Zabierzcie ze sobą X-Clean, czyli pokrowce na koła, które uchronią bagażnik samochodu przed zabrudzeniem. Wózki X-lander mają łatwo i szybko składane ramy, więc to nie będzie problemem. Warto też zaopatrzyć się w folię zabezpieczającą albo specjalny pokrowiec. Jeśli obawiacie się o wózek w luku bagażowym, rozwiązaniem może być owinięcie go folią bąbelkową i stretchem.

CZYTAJ:  Co musisz wiedzieć, zanim kupisz wózek dla swojego dziecka?

X-Board dla starszego dziecka

Jeśli Wasze maleństwo ma starsze rodzeństwo, a Wy planujecie na wakacjach sporo zwiedzać czy spacerować, zabierzcie ze sobą X-Board. To genialne rozwiązanie dla nieco starszych dzieciaków, które wyrosły już z wózka, ale niekoniecznie wytrwają na długich wędrówkach. X-Board to funkcjonalna platforma bardzo łatwo zakładana między kołami wózka, więc gwarantuje niezbędną wygodę zarówno rodzicom, jak i stojącemu na niej dziecku. Będzie odpowiednia dla dzieci ważących mniej niż 20 kilogramów. X-Board to dostawka przeznaczona dla rodzeństwa, które jeszcze nie jest w stanie przejść dalekich dystansów. Dzięki takiemu rozwiązaniu ma szansę dobrze bawić się na spacerze i obserwować świat razem ze swoim młodszym bratem czy siostrą.

Pakiet niezbędnych gadżetów: X-Mug, X-Bag, X-Cloud, X-Cover

To, co ułatwi Wam podróżowanie, to również pakiet gadżetów. X-Bag pomieści wszystkie niezbędne akcesoria potrzebne, gdy podróżujecie z dzieckiem: zmianę bielizny i ubrania, jedzenie, podręczną apteczkę i kosmetyczkę czy pieluchy. X-Mug ułatwi odpowiednie nawodnienie w trakcie spacerów czy treningu z wózkiem – pozwala na przechowywanie w zasięgu ręki kubka termicznego lub bidonu. X-Cloud, jako nowoczesny zastępca tradycyjnej parasolki, ochroni Twoje dziecko przed promieniami słonecznymi, a X-Cover uratuje Wasz spacer, nawet gdy pogoda się popsuje i zacznie padać.

CZYTAJ:  Jak dzięki kilku gadżetom odmienić dziecięcy wózek?

Czyszczenie

Szczególnie w podróży zdarzają się rozmaite wpadki, takie jak rozlany soczek czy topiący się lód, który pobrudzi dziecko, Was lub tapicerkę wózka. Całe szczęście posiadaczom wózków X-lander niestraszne są cięższe zabrudzenia (te lżejsze bez problemu zetrzesz wilgotną chusteczką), bo tapicerkę można łatwo zdjąć i po prostu wyprać. W zachowaniu czystości wózka pomoże też specjalna wkładka – X-Pad.

Przechowywanie

Przed wyruszeniem w podróż warto dopytać w hotelu czy pensjonacie, w którym się zatrzymacie, czy do dyspozycji gości jest przechowalnia wózków. Znacząco ułatwiłoby to sprawę, bo nie musielibyście zabierać wózka ze sobą do pokoju czy apartamentu. Jeśli w hotelu nie ma przechowalni, możecie poprosić o wygospodarowanie innego miejsca do bezpiecznego przechowania Waszego wózka.