Twoje brzdące są prawie równolatkami? Razem tworzą żwawy, wesoły i czasem trudny do opanowania duet maluchów? Wielu z nas wie, o czym mowa. Zwłaszcza podczas spaceru rodzic często dostrzega, jak istotne są wszelkie rozwiązania, które pozwalają na komfort spaceru, łatwość przemieszczania się, bezpieczeństwo dzieci i możliwości kontroli rodzicielskiej, nierzadko ruchliwych i krnąbrnych dzieci.

Dobry jakościowo i funkcjonalny wózek dla dzieci rok po roku to inwestycja w powyższe, która odwdzięczy się już przy pierwszym wspólnym spacerze. By jednak wybrać możliwie najbardziej praktyczny i użyteczny model wózka dla dzieci urodzonych rok po roku, lub w relatywnie niedługim odstępie czasu, warto przyjrzeć się kluczowym elementom i rozwiązaniom, które będą w praktyce decydowały o jakości oraz komforcie wspólnych spacerów.

Jakie cechy ma dobry wózek dla dzieci rok po roku? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jakie bolączki i problemy związane z wózkami nękają aktywnych rodziców dwójki dzieci?

Wózki dla dzieci urodzonych rok po roku muszą sprostać szczególnym wymaganiom zarówno dzieci, jak i rodziców. Marka X-lander może pochwalić się nowością w tym segmencie – najmniejszym i najlżejszym na rynku modelem X-Double, który został zaprojektowany jako odpowiedź na praktyczne potrzeby aktywnych rodziców. Wprowadzono w nim najnowsze rozwiązania oraz nowinki techniczne, dzięki którym jest on wózkiem dla dwójki dzieci, jednak posiada także cechy przypisane dla pojedynczej spacerówki. X-Double jest bezkonkurencyjny w segmencie wózków dla dzieci rok po roku. Na przykładzie modelu marki X-lander przybliżymy poniżej nieco bardziej szczegółowo, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze wózka dla dwójki dzieci w zbliżonym wieku.

– Różne potrzeby dwójki dzieci urodzonych rok po roku. Nawet gdy jedno dziecko to jeszcze malutki niemowlak, który wymaga do przewożenia gondoli, to drugie dziecko najczęściej jest już na etapie bacznego obserwowania otaczającego świata i podróżowania w siedzisku spacerowym, co oznacza, iż potrzebne są dwa odrębne siedziska. Kłopot pojawia się także, gdy obie pociechy są już nieco starsze i podróżują w pozycji siedzącej. Wystarczy, że jedno będzie chciało się zdrzemnąć, a drugie pełne sił nadal będzie chciało obserwować aktywnie otoczenie.

Projektując wózek dla dzieci rok po roku, marka X-lander wprowadziła udogodnienia, które idealnie rozwiązują powyższe trudności. Model X-Double ma możliwość indywidualnego dopasowania każdego siedziska, z funkcją dostosowywania dla każdego dziecka oddzielnie. Oznacza to z jednej strony, że bezpiecznie i w pełni komfortowo mogą podróżować obok siebie noworodek z dzieckiem już siedzącym, ale także dwójka dzieci siedzących. Każde siedzisko można indywidualnie regulować, co ma kluczowe znaczenia dla komfortu podróżowania dzieci. Wózek posiada niezależne i powiększone budki, co jeszcze bardziej pomaga spełnić potrzeby każdego dziecka indywidualnie.

– Rodzice w przypadku podwójnych wózków często obawiają się trudności z prowadzeniem i manewrowaniem takim wózkiem, w związku z jego wagą oraz dodatkowym obciążeniem wynikającym z przewożenia dwójki dzieci.

W przypadku wózka dla dzieci rok po roku X-Double, producent oferuje najlżejszy (nieco ponad 11 kg) i najmniejszy (73,5 cm szerokości) model, który dzięki temu, iż ma idealnie wyważony środek ciężkości, jest też wyjątkowo zwrotny. Manewruje się i prowadzi ten wózek tak łatwo, jak pojedynczą spacerówkę. Posiada m.in. skrętne przednie koła, które ułatwiają łatwe i lekkie skręcanie. Bez wysiłku manewruje się nim, także jeśli chcemy obrócić się płynnie wokół własnej osi.

– Często bardzo kłopotliwe jest także zapinanie dwójki dzieci w pasy. Zwłaszcza, gdy dzieci już są na etapie rozwoju, kiedy oboje podróżują w pozycji siedzącej, a dodatkowo są pełne energii, ruchliwe i aktywne. Bezpieczeństwo dzieci jest kluczowe, także na ten aspekt warto szczególnie zwrócić uwagę.

W modelu wózka dla dzieci rok po roku X-lander wprowadził bardzo łatwo zapinane 5-punktowe pasy bezpieczeństwo dzięki specjalnie zaprojektowanej klamrze spinającej. Ponadto wózek posiada indywidualne barierki ochronne, którymi można z łatwością, jedną ręką, zabezpieczyć także dwójkę dzieci, nim jeszcze zdążymy je zapiąć w pasy bezpieczeństwa.

– Bardzo kłopotliwe jest też często transportowanie w samochodzie wózka dla dzieci rok po roku. Problemem jest z jednej strony składanie takich wózków, a z drugiej strony ich wielkość po złożeniu. Bardzo często takie wózki zajmują już cały bagażnik samochodowy, a przecież w aktywnych podróżach to dopiero początek pakowania.

X-Double jako wózek dla dzieci urodzonych rok po roku jest zaprojektowany tak, by sprostać doskonale powyższym potrzebom aktywnych rodziców. Wózek można z łatwością złożyć jedną ręką, który następnie rozmiarami przypominą małą pojedynczą spacerówkę i bez trudu zmieści się w regularnym bagażniku samochodowym. To absolutnie praktyczne i komfortowe rozwiązanie.

Nowa jakość wózka podwójnego – dla dzieci urodzonych rok po roku

W przypadku wózków dla dwójki dzieci bardzo istotne jest, by dzieci były umieszczone na linii obok siebie. To rozwiązanie jest bardzo korzystne z punktu widzenia psychologicznego, gdyż dzieci mają ciągły kontakt między sobą. Ponadto ma to także znaczenie na linii: rodzic i ukochane maluchy. Dla dzieci tego typu wózki są także zdecydowanie wygodniejsze, każdy ma takie samo pole widzenia otaczającego świata, dostęp do rodzica, a także znaczną swobodę ruchów.

Nowoczesny wózek typu X-Double, marki X-lander posiada wiele udogodnień, na które warto zwrócić uwagę:

– lekka rama konstrukcyjna,

– zwrotne, skrętne koła przednie, z opcją ich blokady na wprost,

– dobra amortyzacja i zawieszenie tylnej osi, oraz amortyzacja przednich kół,

– szybkie składanie wózka w dwóch prostych ruchach do relatywnie niedużych rozmiarów,

– miękkie i wygodne siedziska, zabezpieczone gumową tkaniną w części na nóżki,

– powiększone budki z okienkiem-wizjerem (widać co dziecko robi w środku) oraz z dodatkowym klinem chroniącym przed promieniami słonecznymi,

– niezależna od siebie regulacja siedzisk dzieci, podnóżków, możliwość rozłożenia siedzeń na płasko, opcja łatwego I niezależnego wypinania barierki,

– duży kosz zakupowy,

– doskonała wentylacja w strefie główki, zapinana szczelnie na zamek w razie potrzeby,

– impregnowana tkanina, łatwość w utrzymaniu czystości, dodatkowe zabezpieczenie w części na nóżki,

– odblaski boczne na kołach – bezpieczeństwo, lepsza widoczność z daleka,

– odblaskowy przedni panel w budce, który doskonale poprawia widoczność wózka z daleka,

– wykończenia z brązowej ekoskóry – rączka i barierka,

– modne melanżowe tkaniny,

– materiał łatwo zmywalny na podnóżku,

– duże kieszenie do przechowywania, zamykane na zamek z tyłu budki,

– dodatkowy daszek w budce,

– podręczna kieszeń w podnóżku do chowania moskitiery (moskitiera kupowana jest osobno).