Torba do spacerówki jest bardzo ważnym elementem dziecięcej wyprawki. Pozwala ona w przemyślany sposób pomieścić wszystkie niezbędne podczas spaceru z dzieckiem, rzeczy. Torba dedykowana do wózka spacerowego stanowi niezwykle funkcjonalne ułatwienie każdego wspólnego wyjścia, gdyż zaprojektowana jest z myślą o potrzebach dzieci oraz opiekunów. Takie torby cechują się dużą ilością praktycznych kieszeni, przegród, komór, w tym także często oddzielnie zapinanych. Dzięki temu można sprytnie wszystko spakować, zapewniając sobie także łatwy i szybki dostęp do rzeczy. Torba zapięta na ramie spacerówki lub na rączce, pozwala ponadto bardzo komfortowo wszystko transportować, bez wysiłku, tworząc jednocześnie spójną całość z wózkiem.

Jaką torbę dobrać do spacerówki?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli i rodzajów toreb do wózków spacerowych, warto jednak zwracać uwagę na to, by były one dedykowane do konkretnego modelu spacerówki, lub wykonane przez tego samego producenta. Przykładowo model X-Bag Lite to torba idealna do spacerówki X-Fly, producenta X-lander. Tak dobrany zestaw zapewnia nie tylko wygodę użytkowania, ale również bezpieczeństwo. Warto wspomnieć także, że X-Bag Lite jest idealnym rozwiązaniem dla modelu X-Run. Ze względu na niewielkie rozmiary sprawdzi się doskonale także podczas aktywności fizycznej. Przykładowo biegając z wózkiem unikamy przypadkowego „kopania” w torbę, co bardzo podnosi komfort. Ponadto wskazany model torby można obciążyć do 2 kg, co w praktyce pozwala swobodnie zabrać wszystkie niezbędne rzeczy. Warto zawsze zwracać uwagę na informację od producenta odnośnie dopuszczalnego obciążenia danej torby. Ważne jest także, by nie wkładać do toreb instalowanych na wózkach spacerowych rzeczy cięższych, niż zaleca producent.

Design torby i wózka spacerowego ma znacznie

Istotny okazuje się także wspólny design torby i wózka spacerowego, na którym będzie ona instalowana. Często rodzice poszukują także zestawów spójnych kolorystycznie. Tym właśnie charakteryzują się produkty X-lander. Nasze torby do spacerówki możemy dobrać zgodnie z odcieniem wózka dla dzieci, tworząc tym samym kompletny zestaw. Z drugiej strony z powodzeniem możemy wykorzystać torby do spacerówki w innym, kontrastującym kolorze, który będzie wyróżniającym się elementem na tle wózka. Tutaj istnieje duża dowolność, istotne są jednak rozwiązania techniczne, dotyczące montowania – zawsze należy upewnić się, że dana torba będzie mogła zostać zamontowana do danego wózka.

Sposoby montowania toreb do wózków spacerowych

Bardzo istotną kwestią jest łatwość montażu torby do wózka spacerowego. Należy na to zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza w przypadku, gdy chcemy dobrać torbę innego producenta, niż sama spacerówka. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór produktów tej samej marki, wówczas mamy pewność, że będę one ze sobą w pełni kompatybilne. Ponadto jak ma to miejsce na przykładzie torby X-Bag Lite do spacerówki X-Fly – zamocowanie powinno być proste oraz intuicyjnie. W tym przypadku polega na „wkliknięciu” torby na zatrzaski. Łatwo, szybko i sprawnie także torbę się odpina – wystarczy zwolnić blokady i zdjąć torbę z uchwytów. 

Funkcjonalne torby do spacerówki

Najważniejszą cechą każdej torby do spacerówki jest jej funkcjonalność. Dlatego powinna być na tyle pojemna, ale także odpowiednio zaprojektowana, by wygodnie można było zabrać na spacer wszystko, co będzie nam potrzebne. Zazwyczaj torby do spacerówki kształtem zbliżone są do prostopadłościanu, co pozwala możliwie najbardziej użytecznie wykorzystać dostępną przestrzeń. Kluczowa jest ergonomia, oraz łatwość dostępu do poszczególnych przegród. Ważne, by torbę dedykowaną do wózków spacerowych cechowała duża ilość kieszeni, ale także solidny materiał, oraz wysokiej jakości wykonanie. Najbardziej funkcjonalne torby do spacerówki wyposażone są także w przenośny przewijak i termoizolacyjne etui do butelki. Takie wyposażenie charakteryzuje nasz model torby X-Bag. 

Torby do spacerówki X-lander, które warto zakupić razem z wózkiem

Nasze torby do spacerówki to must have każdej dziecięcej wyprawki. Oba modele, czyli X-Bag i X-Bag Lite z łatwością zamontujemy do ramy wózka. X-Bag jest kompatybilny z wieloma modelami spacerówek, a mnogość ich odcieni pozwala dobrać torbę zgodnie z kolorem wózka. Z kolei X-Bag Lite występuje w uniwersalnym, czarnym kolorze, dlatego można zastosować go do każdej spacerówki – najlepiej komponuje się z naszym modelem X-Fly. 

Zobacz również: