Temperatura a spacer z dzieckiem – to zagadnienie jest obiektem zainteresowania rodziców, którzy przede wszystkim przygotowują się na pierwszy spacer ze swoją pociechą. Według specjalistów, lato i wiosna to doskonały moment na pierwszy spacer z dzieckiem, ponieważ maluch łatwiej aklimatyzuje się do dodatnich temperatur. Nie oznacza to, że tylko wtedy możemy wychodzić z dzieckiem na spacery. Zimą poprzez tzw. werandowanie możemy stopniowo przyzwyczajać małe dziecko do niższych temperatur panujących na zewnątrz.

Podpowiadamy, jak dbać o skórę malucha podczas przechadzki w zależności od temperatury

Spacery z dzieckiem zarówno latem, jak i zimą wymagają szczególnego dbania o skórę naszej pociechy. Latem skórę niemowlaka należy smarować kremem z filtrem, minimum SPF30, jednak pediatrzy zalecają wykorzystywanie kremów SPF50, które można stosować u dziecka od 1 miesiąca życia. Przed spacerem zimą skórę dziecka powinno się smarować „tłustym” kremem, który zapobiega utracie wody i chroni skórę przed spękaniem powodowanym przez niskie temperatury. 

Korzyści płynące ze wspólnych spacerów dzieckiem bez względu na temperaturę

Spacery z maluchem o każdej porze roku niosą ze sobą szereg korzyści. Przede wszystkim pozwalają zbudować długotrwałą relację z dzieckiem, poprzez wspólne spędzanie czasu. Warto podkreślić, że wspólne spacery to obopólna korzyść – dzieci przyzwyczajają się do różnego zakresu temperatur, dodatkowo lepiej rozwija się układ krwionośny i nerwowy, a rodzice uczestniczą w zalecanej aktywności fizycznej.

Akcesoria X-lander, które przydadzą się na spacer w zależności od temperatury

Latem i zimą na spacer z dzieckiem polecamy zabrać jeden z naszych kocyków dla dzieci. Stworzone są z naturalnych i miłych w dotyku materiałów, które są w pełni bezpieczne dla dzieci. W zależności od panującej temperatury, oraz indywidualnych potrzeb, można wybrać pomiędzy kilkoma modelami. Warto dodać, że kocyki X-lander dostępne są w najmodniejszych paletach kolorystycznych. Przykładowo model X-Boo to kocyk bawełniano-bambusowy, który występuje w czterech modnych odcieniach pastelowych. Z kolei bambusowy X-Swaddle dostępny jest w wyrazistych odcieniach fuksji, błękitu, żółci, a także szarości. Model X-Wrap łączy cechy pokrowca na nóżki i otulacza. Pozwala on dokładnie okryć nóżki dziecka i co ważne, nie spadnie, gdyż wyposażony jest w gumki, które trzymają go zawsze na miejscu. Warto dodać, że w części, gdzie znajdują się nóżki dziecka, ma wszytą łatwą do utrzymania w czystości tkaninę. Ponadto jego odblaskowe logo będzie widoczne podczas wieczornych przechadzek.

Niezależnie od temperatury, na spacery z dzieckiem przyda się dobry wózek. Z pomocą przychodzi szeroka gama produktów X-lander. Tutaj w zależności, czy poszukujemy modelu miejskiego (np. X-Cite, X-Fly), czy też wersji do biegania (X-Run), lub przykładowo uniwersalnego modelu X-Move, w ofercie znajdziemy ten idealny.

Warto tutaj wspomnieć, iż model X-Move, który uchodzi za SUVa wśród innych wózków, określany jest mianem – wózka do zadań specjalnych. To model wózka 3w1, który przeznaczony jest do stosowania już od pierwszych dni życia dziecka. Świetnie sprawdzi się zarówno w miejskiej przestrzeni, parkowych dróżkach, jak i bardziej wymagającym terenie. Polecamy także lekką i designerską spacerówkę X-Follow. Warto dodać, że do każdego wózka X-lander z łatwością można dobrać także pasujące akcesoria przydatne podczas spacerów z dzieckiem, np.: 

– buciki niechodki X-Step, które otulą stopy dziecka podczas zimowych spacerów 

– wkładki do spacerówek pozwalające chronić tapicerkę wózków X-lander przed zabrudzeniami 

– mufki X-lander chroniące dłonie rodzica przed wychłodzeniem,

– torbę do wózka, która sprytnie wszystko pomieści i zawieszona na rączce pozwoli komfortowo spacerować,

– czy też uchwyt na butelkę/kubek.

Zobacz także: