Pomysły na prezenty na chrzest

Uroczystość chrztu świętego jest ważnym wydarzeniem w życiu maluszka, a także jego rodziców, które warto uczcić wyjątkowym prezentem. Możliwości wyboru prezentu na chrzest są bardzo duże – możemy zdecydować się na zakup upominku, który jednocześnie będzie świetną pamiątką uroczystości, czy prezentu o charakterze praktycznym. Poniżej przygotowaliśmy garść wskazówek, jaki prezent na chrzest sprawdzi się najlepiej.

Co można dać w prezencie na chrzest?

W prezencie na chrzest można wręczyć na przykład lekką spacerówkę X-lander. Dobrym wyborem będzie np. model X-Fly, idealny na podróże z maluszkiem. Wyróżnia go mała waga 6,9 kg, dlatego można go zabrać do samolotu czy do samochodu. Nowoczesny design i oryginalna kolorystyka tkanin to cechy wyróżniające ten model wózka. W łatwy sposób można go złożyć, a dzięki dołączonemu paskowi nosić niczym torbę na ramię. W modelu X-Fly zadbano o wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu usprawnień w pasach bezpieczeństwa, ponadto zawiera także dodatkową barierkę z ekoskóry oraz dodatkowe odblaski zwiększające widoczność po zmroku. Warto dodać, że wózek jest zwrotny i łatwy w prowadzeniu dzięki amortyzowanym kołom, a duża, rozkładana budka zapewni komfort podróżowania maluszkowi podczas spacerów. Model X-Fly sprawdzi się zatem, jako prezent na chrzest, który z pewnością zostanie wykorzystany.

Czym kierować się przy wyborze prezentu na chrzest dla chłopca?

Wśród przykładów prezentu na chrzest dla chłopca, zwłaszcza urodzonego zimą, można wskazać upominek w postaci śpiworka zimowego. Szczególnie polecamy nasz najnowszy model śpiworka X-Warm, przypominający cechami lekką, ale bardzo ciepłą zimową kurtkę. Świetnie sprawdza się on na spacerach, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca i mieści się do kosza w wózku i posiada worek do spakowania jak śpiwory turystyczne. X-Warm rośnie wraz z dzieckiem, co czyni go jednym z najbardziej użytecznych śpiworków dostępnych na rynku.

Prezenty na chrzest dla dziewczynki – jaki wybrać?

Prezentem na chrzest dla dziewczynki, który świetnie się sprawdzi, będzie np. jeden z modeli naszych lekkich kocyków. Proponujemy bawełniany otulacz X-Swaddle i bawełniano-bambusowy kocyk X-Boo w najmodniejszych odcieniach ostatnich sezonów. Ciekawą opcją na prezent na chrzest na dziewczynki jest zakup kocyka X-Wrap, posiadający w dolnej części specjalną kieszonkę, w której dziecko może trzymać nóżki i ogrzać je podczas spaceru. Wszystkie nasze kocyki stworzone są wyłącznie z naturalnych materiałów, które są bezpieczne w kontakcie z delikatną skórą dziecka. Dobrze sprawdzą się również wkładki do wózka Velvet, które mają wiele rodzajów uroczych wzorów i są lubiane przez mamy. 

Tradycyjne pamiątki, które sprawdzą się jako prezent na chrzciny

Do praktycznych prezentów na chrzest, o których wspomnieliśmy powyżej, warto dołączyć także pamiątkowy upominek. Może to być np. album z naniesioną datą wydarzenia, do którego rodzice będą wklejać zdjęcia maluszka.

Jak zapakować prezent na chrzest?

Wyjątkowa uroczystość, jaką jest chrzest święty, wymaga odpowiedniej oprawy. Warto zatem postarać się o efektowne zapakowanie prezentu z okazji chrztu. Dostępne powszechnie torebki prezentowe możemy zastąpić eleganckimi pudełkami w kolorze białym, ale świetnie sprawdzają się także te w kolorze różowym dla dziewczynki, czy niebieskim dla chłopczyka. Wiele pudełek można także przystroić dzięki ozdobnym papierom.

Zobacz także: