Spacerówka dla chłopca i dziewczynki

Czy spacerówka dla chłopca różni się od modelu przeznaczonego dla dziewczynek?

Odpowiednio dopasowany wózek spacerowy pozwala na bezpieczne przewożenie malucha podczas spacerów. Rodzice mają do wyboru przeróżne modele, jednak warto zaznaczyć, że poszczególne wózki mają przeznaczenie uniwersalne, dlatego nadają się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Ich design stworzony został w taki sposób, aby doskonale pasował do każdego dziecka, niezależnie od płci, dlatego rodzice z łatwością mogą zakupić modele w odcieniach granatu, szarości, czy czerni, wyróżniające się nowoczesny designem. 

Jak wybrać dobrą spacerówkę dla dziewczynki i dla chłopca?

Spacerówki przeznaczone są dla chłopców i dziewczynek, które potrafią już samodzielnie siadać, zazwyczaj około 6 miesiąca życia. Taki model pozwala zatem maluchowi na wygodne podróżowanie i poznawanie otaczającego go świata. Chcąc wybrać odpowiedni model wózka warto zwrócić uwagę na następujące kwestie: 

• Wysokiej klasy model musi być bezpieczny, co zapewniają między innymi pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Gwarantują one stabilność, są także znacznie bardziej wygodne dla malucha. Konieczne jest także zadbanie o ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, co zapewniają tkaniny z filtrami UPV50+, które blokują dostęp promieni. 

• Warto zwracać uwagę na to, jaka jest maksymalna dopuszczalna waga – większość spacerówek dostosowana jest do obciążenia 15 kilogramów, ale wiele modeli ma ten pułap zwiększony nawet do 22 kilogramów, dzięki czemu można z niego korzystać przez długi czas. 

• Wnętrze wózka dla chłopca i dla dziewczynki powinno być obszerne tak, aby maluch miał wystarczająco dużo miejsca do podróżowania i mógł oprzeć nogi o podnóżek. 

• Rama spacerówki powinna być wytrzymała, ale i lekka, co znacznie ułatwi przenoszenie wózka po schodach, czy do samochodu. 

• Wybierając określony model warto uwzględnić także to, na jakim podłożu zamierzmy najczęściej spacerować. Do obszarów miejskich najlepiej nadają się modele z kołami z pianki EVA, z kolei do jazdy po trudniejszym terenie sprawdzą się wózki z kołami pompowanymi. Powinny mieć także amortyzację, która będzie tłumiła wstrząsy, zapewniając dziecku komfortową podróż, a także komfortowe prowadzenie wózka.

• Dobre wózki spacerowe dla chłopców mają także dużą budkę, chroniącą maluszki przed słońcem oraz wiatrem oraz kilkustopniową i bezdźwięczną możliwość regulacji oparcia, które w razie potrzeby można rozłożyć, aby dziecko mogło spać w wygodnej pozycji. 

Poznaj propozycje wózków spacerowych X-lander, które świetnie sprawdzą się dla chłopca i dziewczynki

Marka X-lander oferuje wiele różnorodnych modeli spacerówek dla chłopca i dla dziewczynki, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, jak i komfortu. Dobrym wyborem będzie między innymi X-Run, idealny do wspólnego biegania wraz z maluchem podróżującym w wózku. Kluczową cechą tego modelu są duże, pompowane koła – dwa tylne są pochylone w kierunku środka, przez co X-Run jest bardzo stabilny, nawet podczas jazdy po trudnym podłożu. Ponadto siedzisko w tym wózku zamocowane jest za pomocą specjalnych pasków, dzięki czemu podczas jazdy dziecko jest przyjemnie kołysane. W tym modelu zastosowano także dzwonek ostrzegawczy oraz ręczny hamulec, pozwalający na natychmiastowe zatrzymanie wózka i kontrolowanie prędkości zjazdów ze wzniesień. 

Jeżeli jednak rodzice chcą wybrać model zgodny z płcią dziecka, to dobrym pomysłem będzie nasz wózek X-Follow z budką w kolorach żółci i różu dla dziewczynki i w kolorach błękitu, czy niebieskiego odcieniu dla chłopca. Nowoczesny design to nie jedyna cecha tego modelu. Wszystkie koła w tym wózku są amortyzowane, a przednie można blokować, co ułatwia prowadzenie po trudnym podłożu. X-Follow składa się w mała paczkę, dzięki przesuwanemu przyciskowi, który powoduje złożenie wózka dzięki sile grawitacji. Ponadto waży jedynie 7,6 kilograma, co znacznie ułatwia jego przenoszenie, na przykład do samochodu, czy po schodach. 

Rodzicom bliźniaków, na przykład dziewczynki i chłopca polecamy model X-Double, przeznaczony do przewożenia dwójki dzieci. Na jego ramie można zamontować komfortowe gondole X-Nest, dedykowane temu modelowi, a gdy maluchy samodzielnie siadają, można zamienić je na dwa niezależne siedziska spacerowe. Model ten stworzony został w taki sposób, aby dzieci miały dużo miejsca do siedzenia, a przy tym w łatwy sposób mieścił się w drzwiach. Oczywiście zastosowano w nim elementy zapewniające bezpieczeństwo dzieci, takie jak pasy bezpieczeństwa oraz systemy odblasków, ponadto jest niezwykle zwrotny i lekki w prowadzeniu.  

Przeczytaj także inne wpisy oraz zobacz produkty: