Ranking wózków wielofunkcyjnych

Wózki wielofunkcyjne wybierane są przez rodziców pragnących skompletować elementy wyprawki, które niejako rosną wraz z dzieckiem. Większość takich wózków wielofunkcyjnych występuje w tak zwanych opcjach 3w1. W skład takiego zestawu wchodzą:

– gondola

– siedzisko spacerowe

– nosidełko-fotelik samochodowy.

Wózki wielofunkcyjne dostępne są również w wariantach 2w1 bez fotelika, które również bardzo dobrze się sprawdzą. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja pozwala wykorzystywać je od pierwszych dni życia, aż do około 3 roku życia. O tym, jaki wózek okaże się najlepszy, możecie przeczytać w naszym rankingu wózków wielofunkcyjnych.

Top 3 najlepszych wózków wielofunkcyjnych

 1. Wózek X-Cite dostępny w zestawach 2w1 oraz 3w1 jest modelem dedykowanym do miejskich spacerów. Wyróżnia się wyjątkową lekkością i zwrotnością dzięki ulepszonemu systemowi amortyzacji, dlatego z łatwością prowadzi się go zwłaszcza na wąskich chodnikach. Wózek składa się w bardzo prosty sposób, dzięki czemu można go szybko zapakować do każdego samochodu. Kolejną zaletą modelu X-Cite jest regulowany kosz zakupowy, co świetnie sprawdza się podczas wspólnych zakupów z maluszkiem.

Dodatkowe zalety wózka X-Cite:

 • budka o szerokim zakresie rozkładania, która świetnie ochrania dziecko od słońca czy wiatru
 • możliwość odwracania spacerówki, dzięki czemu maluch może utrzymywać kontakt wzrokowy z rodzicem lub poznawać otaczający go świat
 • kubełkowe siedzisko stworzone z myślą o komforcie i ochronie kręgosłupa dziecka
 • tkanina UPF 50+ ograniczająca dostęp promieni słonecznych do wnętrza wózka.
 1. Model X-Move jest świetnym przykładem wózka „do zadań specjalnych”,on również występuje w wielofunkcyjnych zestawach 2w1 lub 3w1, gdzie oprócz siedziska spacerowego mamy do dyspozycji również gondolę i fotelik samochodowy. Miękka amortyzacja w połączeniu z dużymi, pompowanymi kołami znacznie ułatwia prowadzenie po trudnym terenie. Z tego powodu wózek X-Move można wykorzystać podczas spacerów po polnych drogach, lesie czy w parku. Czym jeszcze wyróżnia się ten wózek? Są to m.in.:
 • moskitiera znajdująca się w podnóżku, pozwalająca w dowolnym momencie rozłożyć ją w celu ochrony maluszka przed insektami
 • aluminiowa rama, dzięki której cała konstrukcja jest bardzo solidna, a wózek ponadto składa się w prosty sposób
 • rozkładana budka pokryta tkaniną UPF 50+ o wysokim faktorze chroniącym przed promieniowaniem UV
 • regulowany kosz zakupowy pozwala pomieścić rzeczy niezbędne w trakcie spaceru i produkty zakupione w sklepie. 
 1. Kolejne miejsce w rankingu wózków wielofunkcyjnych przypada modelowi X-Fly, który można nabyć w zestawie 2w1, znajduje się w nim fotelik samochodowy oraz siedzisko spacerowe. Łączy on kilka cech – jest niezwykle wygodny i łatwy w prowadzeniu dzięki amortyzowanym i łożyskowanym kołom. Ponadto świetnie sprawdza się podczas podróży, na  przykład samolotem. Szybkie składanie i niewielka waga wózka sprawiają, że można zabrać go do samolotu, czy włożyć do bagażnika nawet bardzo małego samochodu.

Dodatkowe zalety wózka X-Fly:

 • duża budka skutecznie chroni maluszka przed nadmiernym nasłonecznieniem czy wiatrem
 • wygodne i komfortowe siedzisko wyróżniające się cichym i płynnym systemem rozkładania
 • tkanina UPF 50+, którą pokryty jest wózek ogranicza dostęp promieniowania UV do jego wnętrza
 • X-Fly w wersji 2021 posiada ulepszony design, ponadto zastosowano dodatkowe odblaski zwiększające widoczność po zmroku.
 • Wózek przeznaczony dla dzieci już od pierwszego dnia życia
 • w zestawie znajduje się pasek do noszenia wózka na ramieniu

Wózki wielofunkcyjne – ranking, który pomoże w zakupie odpowiedniego produktu dla maluszka

Nasz ranking wózków wielofunkcyjnych uwzględnia różne możliwości ich zastosowania. Wózki X-lander są idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy kładą nacisk na aktywne spędzanie czasu ze swoją pociechą. Nasze wózki sprawdzą się zarówno podczas spacerów w parku czy po lesie, jak i po miejskich uliczkach.

Zobacz także: