Przytulanki dla niemowlaka

Jedną z pierwszych przytulanek w historii był kultowy już Teddy Bear, czyli uroczy miś nazwany na cześć amerykańskiego prezydenta, Theodore’a Roosevelta. Taka przytulanka, ale w mniejszej wersji świetnie sprawdzi się także u niemowlaków. Jakie inne przytulanki dla niemowlaka wybrać? Praktyczne wskazówki dotyczące zakupu przytulanki prezentujemy poniżej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając przytulanki dla niemowlaka?

Wybierając przytulankę dla niemowlaka, należy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo takiej zabawki – przede wszystkim nie może ona zawierać luźnych czy źle przyszytych elementów, które dziecko mogłoby przypadkowo połknąć. Nieco starsze niemowlęta badają świat także poprzez branie przedmiotów do buzi, dlatego wspomniana kwestia odgrywa kluczową rolę w doborze odpowiedniej zabawki. Warto jest zwrócić uwagę również na materiały i wypełnienie, z jakich stworzone są przytulanki dla niemowląt. Tutaj specjaliści są zgodni – powinny być one wykonane z naturalnych materiałów, na przykład z bawełny z naturalnym wypełnieniem. Dzięki temu przytulanki nie będą powodowały podrażnień skóry maluszka. Dobrze jest uwzględnić rozmiar przytulanki dla niemowlaka. Najlepiej sprawdzają się małe rozmiary zabawek, które dziecko będzie mogło samodzielnie trzymać w rączkach.

Szeroki wybór kształtów i rozmiarów przytulanek dla niemowlaka

Przytulanki dla niemowlaka można z łatwością kupić w każdym sklepie, mającym w swojej ofercie produkty dedykowane dzieciom. Mnogość wariantów kształtów, kolorów i rozmiarów przytulanek sprawia, że rodzice z łatwością znajdą odpowiednią zabawkę dla swojego maluszka – w kształcie niedźwiadka, dinozaura, sowy czy wielu innych zwierząt. 

Jak dbać o przytulanki dla niemowlaka?

Oprócz zwrócenia uwagi na cechy dobrej maskotki dla niemowlaka warto pochylić się również nad kwestią dbania o ich czystość. Większość z nich można wyprać w pralce z użyciem detergentu do prania dziecięcych ubranek na delikatnym praniu. Po wyschnięciu dziecko może z nich ponownie korzystać.

Personalizowane przytulanki dla niemowlaka stworzone z ubranek – wyjątkowe zabawki dla maluchów

Oprócz seryjnie produkowanych przytulanek dla niemowlaka rodzice mogą zdecydować się na wykonanie zabawki na zamówienie. Wielu twórców rękodzieła tworzy piękne przytulanki dla niemowląt z ubranek, z których dzieci wyrosły – są one nie tylko wspaniałą zabawką dla maluchów, ale w przyszłości będą pamiątką z dzieciństwa.

Przytulanka dla niemowlaka jest świetną propozycją na prezent z okazji chrztu

Przytulanka dla niemowlaka jest sprawdzoną propozycją na wyjątkowy upominek z okazji chrztu świętego. Oprócz przytulanki, do takiego prezentu warto dołączyć również praktyczne produkty, na przykład kocyki X-lander: 

– X-Swaddle o wymiarach 120×120 cm ze stuprocentowej tkaniny bambusowej w najmodniejszych kolorach ostatnich lat 

– X-Boo wykonany z 50% bawełny i 50% bambusa o wymiarach 80×100 cm w pięknych kolorach delikatnego błękitu, fioletu czy szarości 

– model X-Wrap wyróżnia się szeroką kieszenią, w której maluch może trzymać nóżki podczas spaceru. X-Wrap jest zatem nie tylko kocykiem, ale także i otulaczem. 

Wszystkie nasze modele kocyków są wykonane z materiałów bezpiecznych dla skóry maluszka, skutecznie osłaniając ich ciało podczas nieco chłodniejszych dni. 

Sprawdź także: