Wracamy do tematu propozycji prezentowych dla najmłodszych z okazji Świąt. Osoby, które chciałby przeczytać pierwszą część ,zapraszamy do wpisu pt.” Prezenty na święta dla najmłodszych część 1“. Natomiast poniżej przedstawiamy dalszą część listy inspiracji, którą przygotowaliśmy:

– Zabawki dla niemowlaków – tutaj wybór jest ogromny, na początek warto wskazać jako pomysł na prezent misie z szumem, które dźwiękiem przypominają maluszkowi przyjazne dźwięki z brzucha mamy, co odpręża i uspokaja. Ciekawym pomysłem mogą być także karuzele, które obracają się, będąc przymocowane do wózka, lub łóżeczka. Takie karuzele mogą stymulować rozwój wzroku, gdyż dziecko reaguje na przemieszczające się przedmioty. Można także rozważyć projektory, które sprawią, że sufit przeobrazi się w rozgwieżdżone niebo. Warto zwrócić tylko uwagę, by zabawki nie wywoływały efektu przebodźcowania, co może mieć miejsce, w przypadku bardzo interaktywnych gadżetów. Klasyką są także klocki, odpowiednio duże, by dziecko ich nie połknęło.

Zobacz także:

Prezent dla noworodka

Tort z pieluszek na babyshower – jak go przygotować?

Dla nieco starszych niemowlaków, które podejmują już pierwsze próby chodzenia, doskonałym pomysłem mogą być także pchacze, które, poza frajdą, będą także stymulowały i zachęcały do chodzenia. Tutaj także suchy basen, czy indiańskie namioty mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, co sprawi maluszkowi bardzo dużo radości.

Większe prezenty dla niemowlaków

– Jeśli zamierzamy zakupić większy prezent, warto przede wszystkim pomyśleć o krzesełku do karmienia, które może być stosowane, gdy maluch zacznie już samodzielnie siadać. Dla rodziców będzie to niezwykle przydatny element każdego posiłku, nie tylko na co dzień, ale również na wyjazdach. Niemowlak w krzesełku do karmienia jest bezpieczny i siedząc w wygodnym siedzisku, jednocześnie ułatwia proces karmienia rodzicom. To czas, kiedy dieta maluszka zostaje także rozszerzona, a co za tym idzie, pojawi się sporo dodatkowego sprzątania:). Dobrze wybrać takie krzesełko, które umożliwi łatwe utrzymanie porządku. Bardzo dobrym pomysłem jest podwieszane, mocowane do stołowego blatu. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie wygodne, gdyż nie trzeba krzesełka przestawiać, by móc dookoła i pod nim odkurzyć. Ponadto można takie krzesełko zabrać w podróż i w komfortowych warunkach wspólnie z dzieckiem jeść posiłki. Polecamy w tym miejscu krzesełko do karmienia X-Dine.

Fotelik samochodowy to kolejna propozycja, która jest niezbędnym wyposażeniem, by zapewnić bezpieczeństwo i komfort dziecku w podróży. Jeśli rodzice jeszcze takiego fotelika nie posiadają, to z pewnością będzie on bardzo użytecznym prezentem. Fotelik wybrać należy ze względu na wagę/wiek dziecka oraz warto także zwrócić uwagę na sposób montowania do samochodu. Foteliki odpowiadają bezpośrednio za bezpieczeństwo, także należy się także upewnić, że posiadają wszystkie prawem wymagane atesty.

Wózek spacerowy – gdy maluszek zaczyna już samodzielnie siadać, to gondola nie może być już stosowana i pojawia się w takim przypadku potrzeba zakupienia lekkiej, zgrabnej i zwinnej spacerówki. Tutaj możemy przykładowo wskazać model X-lfy, który waży zaledwie 6,5 kg i można go po złożeniu nosić, jak torbę na ramieniu. Taki wózek dla dzieci to bardzo praktyczny prezent i będzie służył rodzicom oraz dziecku prawdopodobnie już do końca okresu wózkowego. Także zdecydowanie warto go rozważyć, jeśli jesteśmy gotowi wydać nieco większą kwotę na świąteczny prezent.

Prezent idealny nie tylko dla maluszka, to także akcesoria do wózków

Prezent może być również skierowany bezpośrednio w stronę rodziców. Codzienne spacery są ważnym elementem w rozwoju maluszka. Każda mama wie, jak istotne jest posiadanie odpowiedniej torby do wózka, która pomieści wszystkie niezbędne rzeczy. Można wybrać także uniwersalny plecak, który idealnie sprawdzi się także na wycieczki, oraz jako torba na laptopa. Ciepłe i bardzo miłe w dotyku mufki do wózka sprawią, że zimą dłonie nie zmarzną, a uchwyt na kubek powoli wygodnie i zawsze pod ręką mieć zarówno butelkę dla dziecka, czy ulubiony napój dla rodzica.

Prezent dla niemowlaka – okazja do radości!

Otrzymywanie prezentów jest zawsze bardzo miłe, natomiast obdarowywanie nimi najbliższych, w tym malutkie dzieci, daje niezwykłą radość. Wybierając prezenty dla najmłodszych, warto przede wszystkim kierować się ich praktyczną stroną, ale także właściwościami, które pozwolą dziecku na szybszy rozwój.

Prezent dla noworodka

Prezenty edukacyjne, które wspomagają naturalny rozwój i stymulujące zmysły, to przyjemne z pożytecznym w jednym:). Dziękujemy i życzymy wielu cudownych chwil spędzony wspólnie w ten wyjątkowy czas. Osoby poszukujące więcej informacji, także innych pomysłów na prezent, serdecznie zapraszamy do innych wpisów, np.:

Kiedy dziecko zaczyna raczkować?

Babyshower – co to jest?

Jak dbać o ząbki u niemowlaków?