Prezenty na gwiazdkę dla niemowlaków

Wybór idealnego prezentu dla najmłodszych dzieci okazuje być dosyć wymagającym zadaniem. Bardzo duża ilość produktów dedykowanych niemowlakom, którymi kuszą wystawy sklepowe, zarówno te stacjonarne, jak i internetowe, sprawia, że często trudno jest się zdecydować na najbardziej trafny prezent. Ponadto wybierając prezent dla niemowlaka, warto także kierować się rzeczywistymi potrzebami rodziców, tak by prezent był również praktyczny. Dzięki temu nie tylko obdarujemy maluszka, ale także odciążmy w jakimś stopniu rodziców, w tym dosyć wymagającym dla nich okresie. Niezależnie od wyboru prezenty, pamiętajmy jednak zawsze, by podarunek dla niemowlaka był przede wszystkim bezpieczny, dostosowany do wieku dziecka i spełniał wszystkie niezbędne normy.

Oryginalne i praktyczne pomysły na prezent dla maluszka

Podczas zakupów świątecznych możemy zdecydować się na wybór dobrych, małych gadżetów, lub przykładowo postawić na jeden prezent, ale bardziej konkretny. Poszukując prezentu dla niemowlaków, wybierając zarówno te mniejsze, czy większe podarunki, warto wcześniej skonsultować się z rodzicami, którzy doskonale wiedzą, jakie rzeczy, są im w danym momencie najbardziej potrzebne. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasz prezent będzie rzeczywiście przydatny. Natomiast w zakresie konkretnych inspiracji prezentowych, zapraszamy do naszej listy, która mamy nadzieję będzie pomocna. Pomysły na prezent dla niemowlaka podzieliśmy na dwie grupy:

Drobne prezenty dla niemowlaków

Niezależnie od tego, na jaki prezent się zdecydujemy, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić czy przedmiot posiada odpowiednie certyfikaty i czy na pewno jest dopasowany do wieku dziecka. Jeśli wybierzemy zabawki, to warto także zwrócić uwagę na to, by były one w pełni bezpieczne, ale także łatwe w czyszczeniu, gdyż niemowlak będzie je chciał często wkładać do buzi.

– Grzechotki wykonywane są z różnorodnych materiałów, które przykuwają uwagę i ciekawość dziecka, mogą być ciekawym pomysłem. Ząbkującemu maluchowi na pewno przypadną do gustu bezpieczne i trwałe gryzaki.

– Bardzo inspirujące mogą być także małe, dedykowane niemowlakom, książki. Są one wykonane w taki sposób, by były trwałe. Przedstawiają kontrastowe kolory – biało- czarne, co stymuluje wzrok dziecka.

Prezent na roczek

Prezent na narodziny dziecka

– Praktycznym prezentem dla niemowlaka będzie śpiworek do wózka. Korzyści z jego posiadania jest wiele, między innymi regulacja temperatury i ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, co daje rodzicom pewność, iż dziecko jest w pełni zabezpieczone w trakcie spacerów. Warto zwrócić uwagę, by śpiworek były wodoodporny, ale także z wkładem antyalergicznym, jak ma to miejsce w przypadku modeli śpiworków X-lander.

Prezent dla noworodka

buciki niemowlęce – śliczne, zabezpieczają nóżki maluszka. Warto dodać, że lekarze zalecają odpowiednio dobrane bucki, albo chodzenie boso, jako wskazane dla odpowiedniego rozwoju stopy niemowlaka. W przypadku bucików X-lander, można jeszcze dodać, że mają antypoślizgową, zamszową podeszwę, a całość idealnie dopasowuje się do nóżek dziecka.

Dziękujemy i zapraszamy do drugiej części artykuły, która znajduje się tutaj: Prezenty na święta dla najmłodszych część 2. Natomiast osoby poszukujące więcej informacji w zakresie tematów związanych z niemowlakami, zapraszamy także do innych wpisów, np.:

Kiedy dziecko samo siada?

Pierwszy ząbek – kiedy powinien się pojawić?

Kiedy dziecko widzi?