Prezent dla niemowlaka czy noworodka?
Odwiedzając znajomych, najbliższych, gdzie mieszka niemowlak warto zawsze mieć ze sobą jakiś, choćby malutki, prezent dla maluszka czy rodziców. Jest to bardzo miły gest i temu poświęcimy szerzej niniejszy wpis. Na wstępie jednak odniesiemy się do tego, jaka jest różnica pomiędzy znaczeniem słowa noworodek a niemowlak, gdyż często są one używane zamiennie, a okazuje się, że to nie do końca poprawne. Mianowicie noworodek to też niemowlak, jednak w początkowym okresie swojego życia, czyli w okresie 28 dni od urodzenia. Niemowlakiem określa się natomiast dziecko w okresie od urodzenia do ukończenia 12 miesiąca życia dziecka. Mając na uwadze powyższe, okazuje się, że potrzeby noworodka i nieco starszego niemowlaka są już nieco inne, a z wiekiem coraz bardziej się zmieniają. Co za tym idzie pomysły na prezent, także będą się nieco różniły, w zależności od tego, czy będziemy chcieli coś kupić noworodkowi, czy starszemu niemowlakowi. W tym wpisie skupimy się na prezentach dla tych starszych niemowlaków, natomiast osoby, które chciałby poznać bardziej szczegółowo propozycje na prezent dla noworodków, serdecznie zapraszamy do naszego artykułu pt.”prezent dla noworodka”

Pomysł na prezent dla niemowlaka – praktyczne gadżety
Niezależnie od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na prezent, w każdym przypadku możemy kupić rzeczy zawsze przydatne, które jednocześnie odciążą i ucieszą rodziców i maluszka. By pomóc i nieco ułatwić wybór przygotowaliśmy krótką listę sugestii, propozycji, które podzieliliśmy ze względu na ich wartość. W pierwszym przypadku rozważmy propozycje na prezent, które można kupić już od kilku złotych.

Praktyczny pomysł na tani podarunek
Jeśli chcemy wydać mniejszą kwotę na prezent dla niemowlaka, czy też rodziców, to zdecydowanie dobrym pomysłem są np.:

  • pieluszki jednorazowe, warto tutaj jednak zwrócić uwagę na rozmiar, gdyż w przypadku nieco starszego niemowlaka, może on być już różny. Rozmiar warto potwierdzić z rodzicami, by przypadkiem nie kupić zbyt małych pieluszek, gdyż nie będzie można ich używać. Kreatywnych gości zapraszamy także do zrobienia tortu z pieluszek. Przygotowaliśmy oddzielny wpis, który jest swoistą instrukcją, jak taki tort przygotować samodzielnie – wszystkie osoby zainteresowane tym tematem serdecznie zapraszamy do artykułu pl. “Tort z pieluszek na babyshower – jak go przygotować?”
  • dziecko, które już potrafi samodzielnie siadać, najczęściej staje się też bardzo ciekawe świata, co oznacza, że ochoczo zaczyna go doświadczać i wszystkie zabawki, które mogą pomoc w rozwoju, czy stymulowaniu mózgu będą bardzo mile widziane. Tutaj też ciekawą propozycją są maty interaktywne.
  • sugerujemy także rozważyć torbę do wózka, dzięki, której każdy spacer z maluszkiem będzie o wiele łatwiejszy. Często torby są kupowane wraz z wózkiem. Tu można zasugerować torby-plecaki, które spełniają funkcję torby do wózka, ale są eleganckie i używane przez mamę, jako bardzo przemyślana torba, która pasuje do płaszcza. Nie są z tkaniny „wózkowej” a ich kolory są uniwersalne. Odnośnie spacerów to warto także rozważyć śpiworek do wózka, czy śpiworek zimowy dla maluszka na chłodniejsze dni. Wybór jest bardzo duży i nie koniecznie takie akcesorium musi być bardzo kolorystycznie dopasowane do tapicerki. Można śmiało kupić kolorowy, czy wzorzysty śpiwór, który odmieni wygląd wózka, ale także ciekawą opcją może być parasolka do wózka, czy pokrowiec przeciwdeszczowy. To bardzo praktyczne i użyteczne rzeczy, które przy najbliższej okazji spacerujący z wózkiem rodzice bardzo docenią.
  • ciekawym pomysłem może być także platforma do wózka, która ma zastosowanie w przypadku, gdy posiadamy także starsze dziecko. Wówczas można taką platformę doczepić do wózka od niemowlaka, a starszak dzięki platformie podróżuje razem z maluszkiem. Takie rozwiązanie pozwala mieć jeden wózek i jednocześnie dostarcza bardzo dużo frajdy starszemu dziecku.
  • bardzo dobrym pomysłem są także ubranka, gdyż mały człowiek bardzo szybko wyrasta, stąd kolejne rozmiary będą zawsze dobrym prezentem. Rozmiar maluszka warto także potwierdzić z rodzicami, gdyż ilość miesięcy, jakie dziecko w danym okresie ma, nie musi odpowiadać sugerowanym rozmiarom, a szkoda byłoby, gdyby ubranko było za małe.

A może prezent droższy, ale konkretny?
Jeśli jesteśmy gotowi wydać nieco większą kwotę na prezent dla niemowlaka, to warto rozważyć także inne propozycje, np.:

  • interaktywna huśtawka, która przyjemnie kołysze maleństwo w różnych prędkościach, jednoczenie gra, wydaje uspokajające dźwięki, czy np. wyświetla gwiazdki na ścianach. To bardzo skuteczny gadżet do uspokojenia i usypiania maluszka,
  • wózek spacerowy, który stanie się ulubionym gadżetem samodzielnie siadającego dziecka (osoby zainteresowane tym zagadnieniem szerzej zapraszamy do artykułu pt. “Kiedy dziecko samo siada?”). Spacery i poznawanie świata w pozycji siedzącej okarze się dla małego dziecka olbrzymią frajdą, stąd taki prezent z pewnością będzie nie tylko praktyczny, ale także dostarczy mnóstwo radości. Warto tutaj dowiedzieć się, kiedy najlepiej zamienić dziecku gondolę na wózek spacerowy, by nie zrobić mu żadnej krzywdy. Szczegółowo opisaliśmy ten temat w innym wpisie, także osoby zainteresowane zapraszamy do artykułu pt.”Kiedy zmienić gondolę na spacerówkę?”
  • zdecydowanie użytecznym prezentem może być fotelik samochodowy. Dziecko, które podróżuje w foteliku może swobodnie oglądać otaczający świat, co sprawia, że podróże samochodem staną się prawdziwą przygodą.
  • warto wymienić jeszcze krzesełko do karmienia – choć to proste urządzenie, to rozwiązuje całą masę problemów związanych z karmieniem maluszka. Ponadto pozwala wspólnie przy stole jeść posiłki, co także bardzo zbliża całą rodzinę, ale również sprawia, że mały domownik zaczyna uczyć się samodzielnie jeść. Na rynku dostępne są różne krzesełka do karmienia i zdecydowanie warto poświęcić chwilę, by zapoznać się bliżej z tematem i wybrać te najbardziej odpowiednie. Osoby szukające więcej informacji w tym zakresie zapraszamy do przeczytanie krótkiego, ale praktycznego opisu – krzesełko do karmienia dla niemowlaka.

Odwiedzając niemowlaka zawsze zabierz ze sobą dużo uśmiechu i radości:)
Podsumowując temat prezentów dla niemowlaka, trzeba podkreślić, że wszystkie gadżety są bardzo miłym gestem i mogą także bardzo często pomóc rodzicom w codziennym funkcjonowaniu oraz sprawić radość maluszkowi, co jest bezcenne. Nic jednak nie zastąpi szczerego uśmiechu, radości, miłości, czy wsparcia, które powinniśmy także zawsze ze sobą zabrać, idąc w odwiedziny do takiego malutkiego człowieka. Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu, życzymy wielu wzruszeń i cudownych wspólnie spędzonych chwil. Wszystkie osoby chcące dowiedzieć się więcej z zakresu rodzicielstwa serdecznie zapraszamy także do zapoznania się z naszymi innymi wpisami, np.: