Któż z nas nie pamięta słynnych wózków spacerowych parasolek, które składały się adekwatnie do ich nazwy – jak parasolka przeciwdeszczowa, były niedużych rozmiarów i praktyczne, bo gdy maluch zapragnął usiąść w trakcie spaceru to ratunkiem był ów wózek parasolka. Siedzenie tekstylne i zawieszone trochę w hamakowym stylu. Jeden ruch i wózek parasolka rozłożony, a maluch mógł odpocząć. Obecnie na rynku występują wózki, które z dużymi sukcesami zastąpiły dobrze znane, dawne parasolki, są. to m.in. wózki kompaktowe. Podobnie, jak z dawnymi parasolkami, wiążą się z nimi ważne korzyści, przede wszystkim związane z niewielkim rozmiarem, szybkością składania do wersji jeszcze mniejszej i tym samym z niedużą wagą. Współczesne wersje wózka parasolki to zdecydowanie bardziej ubogacone walory wizualne, estetyczne i technologiczne. Modne coraz częściej bywają właśnie wózki kompaktowe, czy też spacerówki, które niejednokrotnie całkowicie zastępują tradycyjną gondolę i ów wózek parasolkę. Na rynku dostępne są też wózki dla podróżników, również składane w niewielki pakunek z paskiem do przewieszenia przez ramię jednocześnie o bardzo niskiej wadze.

Zobacz także:

Jaki wózek spacerowy wybrać dla naszego malucha? Czyli wszystko to, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu wózka

Lekkie wózki spacerowe, czy siedzisko spacerowe – co wybrać?


Wózek szyty na miarę do komunikacji miejskiej – parasolka – nieduży, acz komfortowy

Gdy Twój każdy dzień wypełniony jest przemieszczaniem się z punktu A do kolejnego punktu B, C itd., a dodatkowo wykonujesz to z pomocą komunikacji miejskiej, to tym bardziej docenisz walory wózka, którego pierwowzorem była dawna parasolka, Warto dodać, że obecne wózki, będące następcami dawnych parasolek, przeszły od początków powstania do dziś, bardzo silny rozwój. Choć założenia zostały te same, to jednak efekt końcowy jest nieporównywalnie lepszy od pierwowzoru i to nie tylko w zakresie komfortu, wygody, czy łatwości składania, ale także w aspekcie technologicznym. Obecne wózki są bardzo lekkie, poręczne, intuicyjne w składaniu i choć z założenia są to nowsze wersje dawnych parasolek, to w istocie jest to właściwie zupełnie inny wózek – wykonany i zaprojektowany w zgodzie ze standardami i możliwości technologicznymi obecnych czasów. Niewielki, mieszczący się w drzwiach tramwaju, łatwy do złożenia za jednym ruchem, lekka konstrukcja i do tego komfortowy dla dziecka. Maluch może w nim siedzieć i obserwować otoczenie, także zrobić sobie spacerową drzemkę, natomiast dla rodzica jest bardzo łatwy w prowadzeniu i transportowaniu, choćby po schodach. Z łatwością mieści się też w samochodowym bagażniku.

Jak wybrać dobry wózek spacerowy, typu parasolka, na co dzień?

Przed Tobą zakup wózka spacerowego? Wszystko czemu musisz się przyjrzeć to przede wszystkim: rozmiary, waga, konstrukcja, użyte materiały, amortyzacja, koła, budka, siedzenie, podnóżek, ergonomiczna rączka do trzymania, lekkość prowadzenia i skrętu, możliwość zmiany kierunku siedziska wózka, a także przykładowo dodatkowe akcesoria, jak np.: torba, uchwyt na butelkę, czy moskitiera itp. Warto jeszcze zwrócić uwagę na interesujący model wózków dla dzieci, jaki pojawił się od pewnego czasu na rynku i jest dedykowany dla osób szczególnie aktywnych. Wózki te pozwalają, by maluszek także czynnie uczestniczył w aktywnościach sportowych rodziców, jak np. bieg, szybki spacer, czy jazda na rolkach – mamy tutaj oczywiście na myśli wózki do biegania. Jest to wózek niezwykle stabilny. Wyposażony w hamulec ręczny, lekką konstrukcję, a także siedzisko zawieszone hamakowo na paskach – podobnie, jak w wózkach parasolkach. Takie rozwiązanie powoduje, że ruch siedziska jest zgodny z ruchem wózka i niwelowane są wszelkie drgania. 

Wybierając wózek spacerowy typu parasolka, zwróć uwagę na funkcjonalności

Reasumując, rynek wózków dla dzieci bardzo się zmienia i obecnie występujące wózki spacerowe parasolki, zaczynają ewaluować w wózki kompaktowe, czy podróżne. Takie „parasolki” są także coraz częściej znacznie lepiej wyposażone, niż pierwotne modele, nadal spełniając swoje główne cele. Poszukując zatem odpowiedniego modelu warto kierować się przede wszystkim funkcjonalnościami i tym, jakie indywidualne oczekiwania taki wózek powinien spełniać. Może okazać się, że lekki miejski wózek kompaktowy będzie jeszcze lepiej realizował nasze cele. Jeśli poszukujesz więcej informacji dotyczących wózków spacerowych, to zapraszamy także do innych wpisów, np.:

Wózki spacerowe z przekładanym siedziskiem – czym się charakteryzuje?

Wózki spacerowe dla niemowlaka, także od pierwszych dni życia?

Lekkie wózki spacerowe, czy siedzisko spacerowe – co wybrać?