Pomysły na wspaniałe wycieczki do parków rozrywki dla dzieci

Parki rozrywki dla dzieci obecnie są nieodłącznym elementem krajobrazu wielu krajów, gdzie są świetnym miejscem do spędzenia czasu na rozrywce w gronie rodzinnym. Dokładna historia powstania parków rozrywki dla dzieci nie jest znana. Przypuszcza się, że pierwsze tego typu obiekty powstały w starożytnym Rzymie i nie były dostępne dla każdego. Pierwsze parki rozrywki dla dzieci w formie znanej nam współcześnie powstawały w Europie w XVI wieku – głównie w Wielkiej Brytanii i Francji tworzono tak zwane „pleasure gardens” z prostymi obiektami. Prawdziwy boom parki przeżywały w XIX wieku w USA. Zaczęły powstawać tam różnego typu parki rozrywki dla dzieci – Stany Zjednoczone mogą poszczycić się największą liczbą tych obiektów, sięgającą około 300. Ciekawostką jest fakt, że najstarszy park rozrywki dla dzieci powstał niedaleko Kopenhagi w 1583 roku i funkcjonuje do dziś.

Szukasz urozmaicenia wakacji dla dzieci? Parki rozrywki będą świetnym wyborem

Parki rozrywki dla dzieci są ciekawą formą urozmaicenia wakacyjnego wypoczynku czy weekendowych wyjazdów. Zasadniczo parki rozrywki dla dzieci można podzielić na trzy grupy: 

– parki tematyczne 

– parki z karuzelami i kolejkami 

– przyjezdne, gdzie mamy do dyspozycji jedynie kilka karuzel, ale za to udostępniane są punkty z grami zręcznościowymi. 

Wiele parków rozrywki dla dzieci gwarantuje świetną zabawę nie tylko najmłodszym, ale także ich rodzicom. Z łatwością dobierzemy odpowiedni obiekt zapewniający rozrywkę, powiązany także z ulubionymi postaciami z bajek. 

Najlepsze parki rozrywki dla dzieci w Polsce

W Polsce można z łatwością trafić na różnego typu parki rozrywki dla dzieci, które z pewnością przypadną im do gustu. Największą popularnością cieszy się park znajdujący się w Zatorze, gdzie możemy skorzystać m.in. z różnego typu zjeżdżalni czy kolejek. Podczas lata warto jest zwrócić uwagę na strefę water park, gdzie dzieci mogą się schłodzić podczas upalnych dni. Kolejną naszą propozycją jest park rozrywki dla dzieci znajdujący się w Chorzowie, gdzie można skorzystać m.in. z różnych kolejek górskich oraz koła widokowego. Warto jest zwrócić uwagę także na inne parki rozrywki dla dzieci – park miniatur w Inwałdzie czy park rozrywki w Łebie zawierający karuzele i duże figury dinozaurów.

Urokliwe parki rozrywki dla dzieci

W Polsce istnieją niezwykle urokliwe parki rozrywki dla dzieci, zaliczane do grupy parków tematycznych. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o Ogrodzie Bajek w Międzygórzu, w którym znajdują się wykonane z drewna figury postaci z kultowych bajek – Shreka i Fiony, Kubusia Puchatka, Pszczółki Mai czy Reksia. Wspomniana atrakcja znajduje się w malowniczym regionie naszego kraju, gdzie również i rodzice mogą wypocząć razem ze swoimi dziećmi.

Parki rozrywki dla dzieci uatrakcyjnią pobyt na zagranicznych wakacjach

Warto wspomnieć, że udając się na zagraniczne wakacje, dobrym pomysłem będzie uwzględnienie w planie wypoczynku atrakcji dla dzieci, na przykład w formie parków rozrywki. Szczególnym uznaniem cieszą się ogromne parki rozrywki dla dzieci, które w całości opierają się o bajki wytwórni Disney.

Sprawdź także: