Jaką spacerówkę do 22 kg wybrać?

Wybierając spacerówkę do 22 kg warto zwrócić uwagę, od kiedy dziecko może w takim wózku podróżować. Co do zasady przyjmuje się, że spacerówki są odpowiednie dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać, czyli zwykle ok. 6 miesiąca życia. Wyjątek stanowią tutaj odpowiednio zaprojektowane modele, które mogą być stosowane już od pierwszych dni życia. Przykładem takiej spacerówki do 22 kg jest model X-Jive, który poprzez odpowiednio dostosowany system zapinania pasów bezpieczeństwa i odpowiednio regulowane oparcie, dedykowany jest także noworodkom.

Odpowiednio dobrany wózek spacerowy do 22 kg powinien być przede wszystkim bezpieczny dla dziecka, a także funkcjonalny dla rodzica – łatwy w prowadzeniu, składaniu, utrzymaniu czystości, czy przenoszeniu/transportowaniu, na przykład w bagażniku samochodu. Jaka spacerówka do 22 kg będzie zatem najlepsza? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru spacerówki do 22 kg?

Wybór spacerówki do 22 kg podyktowany jest przede wszystkim bezpieczeństwem i komfortem podróżowania.. Taki wózek powinien posiadać obszerną budkę, chroniącą dziecko przed silnym nasłonecznieniem czy wiatrem. Ponieważ kluczową kwestią w wyborze wózka jest bezpieczeństwo maluszka, stąd najlepsze spacerówki do 22 kg wyposażone są w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, a ponadto są wykonane z tkanin UPF 50+.

Model X-Fly – lekka spacerówka do 22 kg, idealna podczas podróży

Wybierając dobrą spacerówkę do 22 kg, zachęcamy do zapoznania się z produktami marki X-lander. W naszej ofercie znajduje się między innymi wózek X-Fly. Sprawdzi się on świetnie także w przypadku osób aktywnych, które często transportują wózek samochodem, czy też podróżują samolotem. Rodzice cenią tę spacerówkę do 22 kg m.in. za kompaktowy i bardzo funkcjonalny charakter. Warto zwrócić uwagę na szereg cech, którymi wyróżnia się wózek X-Fly: 

– dopuszczalny maksymalny ciężar spacerówki wynosi 22 kg, dzięki czemu można z niej korzystać przez bardzo długi czas 

– X-Fly jest bezpieczny dla każdego dziecka ze względu na zastosowany system pięciopunktowych pasów bezpieczeństwa oraz zastosowane tkaniny UPF 50+, które nie dopuszczają do wnętrza wózka promieni słonecznych, co jest bardzo ważne zwłaszcza latem 

– jest to jedna z najlżejszych spacerówek na rynku, gdyż waży jedynie 6,9 kg, przez co doskonale sprawdza się podczas podróży samolotem czy samochodem. Wózek składa się w bardzo prosty sposób, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Dzięki załączonemu paskowi można przenosić złożoną spacerówkę, jak torbę na ramię 

– koła w spacerówce X-Fly są amortyzowane i łożyskowane, dzięki czemu wózek jest zwrotny i łatwo się prowadzi 

– obszerne siedzisko z możliwością regulacji gwarantuje maluszkowi komfort podczas każdego spaceru. 

– Dzięki odpowiednio umiejscowionym pasom jest on dedykowany dla dzieci od pierwszych dni życia

Jaka spacerówka do 22 kg sprawdzi się u aktywnych rodziców?

Wielu rodziców poszukuje spacerówek do 22 kg, które pozwalają spędzać czas z maluchem w sposób aktywny. Doskonałym wyborem może okazać się nasz wózek spacerowy i biegowy jednocześnie X-Run. Wyraźnie różni się on od innych modeli wózków. Przede wszystkim tylne koła są większe w porównaniu do koła przedniego, dodatkowo są pochylone, dzięki czemu spacerówka jest stabilna w prowadzeniu, nawet podczas biegu, czy jazdy na rolkach. Szczególną uwagę w wózkach X-lander, podobnie, jak w modelu X-Run stawia się na bezpieczeństwo dziecka. Stąd wspomniana spacerówka ma pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, gwarantujące stabilność podczas jazdy, uniemożliwiające samodzielne wypięcie się dziecka z pasów. Ponadto zastosowano siedzisko hamakowe, które amortyzuje wstrząsy podczas jazdy, a także dzwonek i hamulec przy rączce wózka. Warto zwrócić uwagę również na obszerną budkę z panelem wentylacyjnym, który zapewni dziecku odpowiednią cyrkulację powietrza.

Zobacz także: