Właściwości pieluch bambusowych

Pieluchy bambusowe to akcesoria niemowlęce wykonane z naturalnego materiału, który zdobył uznanie rodziców ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Tkanina może pełnić różne funkcje, pomagając nam w odpowiedniej opiece nad maluszkiem. Pieluchy bambusowe nie podrażnią delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Dlatego też mogą być stosowane do otulania, przykrywania, czy wycierania buzi. Za te właściwości odpowiedzialna jest unikalna tkanina, którą warto się zainteresować.

Właściwości pieluch bambusowych – czym się odznaczają?

Wśród właściwości pieluch bambusowych warto wymienić już na wstępie antyalergiczność oraz działanie antygrzybicze. Dzięki temu są one idealne dla delikatnej, wrażliwej na różne czynniki skóry dziecka. Ponadto, pieluchy bambusowe doskonale chłoną wilgoć i zapachy, a przykryty nimi maluszek jest chroniony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ciekawy jest również aspekt termoregulacyjny. Warto wspomnieć, że pieluchy bambusowe ogrzewają dziecko w chłodne dni, a w upalne zapewniają mu temperaturę do trzech stopni niższą niż ta, która panuje w otoczeniu.

Pieluszki bambusowe – jakie są?

Pieluszek bambusowych nie da się pomylić z innymi – są niezwykle przyjemne w dotyku. Charakteryzują się miękkością i aksamitnością. Mogą być zarówno cienkie i lekkie, jak i grube i mięsiste. Dobrze jest mieć na uwadze ich cenną odporność na wielokrotne pranie, które zapewnia higieniczność, nie niszcząc tkaniny. Pieluchy bambusowe są wykonane z naturalnego materiału, te najwyższej jakości nie mają żadnych domieszek. Co warte podkreślenia, mogą one mieć dowolne kolory, odcienie i wzory, dzięki czemu doskonale wpasowują się w wielobarwną wyprawkę dziecięcą.

Jaką pieluchę bambusową wybrać?

Gdy zastanawiamy się, jakie pieluchy bambusowe wybrać, rozważamy wszystkie wspomniane zalety. Te najwyższej jakości posłużą nam i naszemu maluszkowi przez naprawdę długi czas. Zdecydowanie polecamy w tym miejscu pieluchy bambusowe X-Swaddle marki X-lander. Spore wymiary – 120 cm x 120 cm – zapewniają wielofunkcyjność. Tkanina wykonana w stu procentach z bambusu wysokiej jakości nie podrażnia wrażliwej skóry noworodków, a wilgoć chłonie aż o 60% skuteczniej niż bawełna.

Tkanina, którą warto wybrać dla dziecka

Pieluchy bambusowe są wykonane z niezwykłej tkaniny, którą warto wybrać dla naszego dziecka. Jej cenne właściwości przyczynią się do komfortu i zdrowia maluszka. Zdecydowanie dobrze jest mieć komplet przynajmniej dwóch pieluch bambusowych – zapasowa będzie niezastąpiona podczas prania lub dosychania pierwszej. Delikatny, ale trwały materiał otuli nasze dziecko do snu. Ponadto osłoni maluszka przed słońcem i miło opatuli w zimne dni. Dlatego zawsze warto mieć pieluchę bambusową w torbie lub wózku, w którym odpoczywa maleństwo. Wyjątkowe zalety tkaniny przysłużą się dziecku w pierwszych i kolejnych tygodniach życia.

Zobacz również: