Najczęściej kupowane wózki dziecięce

Stojąc przed wyborem wózka dla dziecka, najczęściej chcemy zweryfikować rożne modele, różne funkcjonalności, marki, itd. aby wybrać możliwie najlepszy model dla dziecka i naszych indywidualnych potrzeb. Rynek wózków jest jednak bardzo duży i zadanie to bywa bardzo trudne. Rodzice często kierują się w takim przypadku metodą wyboru jednego z najczęściej kupowanych wózków dziecięcych. Wybór modelu, który znajduje się w grupie najczęściej kupowanych wózków dla dzieci daje swego rodzaju pewność, gwarancję, że wózek jest sprawdzony przez bardzo wiele osób, oraz ma bardzo dobre rekomendacje. W takim przypadku jednak polecamy zawsze zwrócić jeszcze uwagę na kluczowe cechy danego modelu, oraz nasze indywidualne potrzeby. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybierzemy nie tylko bezpieczny, wysokiej jakości wózek, ale także możliwie najtrafniej spełniający nasze oczekiwania. Nieco więcej w tym zakresie opisujemy poniżej.

Komfort i bezpieczeństwo – kluczowe kwestie najczęściej kupowanych wózków dziecięcych

To, co łączy wszystkie najczęściej kupowane wózki dziecięce to bezpieczeństwo. Najlepsze modele posiadają pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które zapewniają dziecku stabilność oraz minimalizują ryzyko przypadkowego wypięcia się maluszka z pasów. Bardzo ważne są lampki odblaskowe, czy ledy jak w przypadku niektórych modeli wózków X-lander, które instalowane są w podnóżku i pozwalają znacząco zwiększyć widoczność wózka po zmroku. Bardzo istotnym elementem są także materiały, z jakich wykonany jest wózek, wszystkie powinny być przyjazne dzieciom i bezpiecznie. Wózek powinien przejść także odpowiednie testy, które potwierdzone są certyfikatami bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest także odpowiedniej wielkości budka, która chroni dziecko przed słońcem, czy wiatrem.

Nie zapominajmy także o komforcie – jako przykład można podać jeden z modeli marki X-lander, czyli wózek X-Cite, w którym zastosowano siedzisko kubełkowe. Taki typ siedziska stanowi doskonałe podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa dziecka. O komforcie decydują także m.in. łożyskowane koła, odpowiednia amortyzacja, łatwość prowadzenia wózka, regulowane oparcie, wentylacja, czy niska masa i odpowiednio rozłożony środek ciężkości.

Czym wyróżniają się najczęściej kupowane wózki dziecięce?

Najczęściej kupowane wózki dziecięce łączy jeszcze wiele innych cech, m.in.: użyteczności i oryginalny design. Producenci prześcigają się w tworzeniu nowoczesnych wózków, które dobrze się prezentują, a przy tym odpowiadają na potrzeby szerokiego grona konsumentów. Warto zwrócić uwagę, że najczęściej kupowane wózki dziecięce wyróżniają się dużą lekkością, co jest doceniane przez wielu rodziców. Doskonałym przykładem jest tutaj wózek marki X-lander – model X-Fly. Wyróżnia go aluminiowa rama, dzięki czemu wózek jest wytrzymały, a przy tym niezwykle lekki, ponieważ jego masa wynosi zaledwie 6,9 kg. Na uwagę zasługują także ergonomiczne klamry wraz z pasem krokowym. Dzięki temu rodzic może z łatwością zapiąć dziecko w pasy bezpieczeństwa, ponadto siedzi ono stabilnie i bezpiecznie w wózku. 

Unikatowe rozwiązania spotykane w najczęściej kupowanych wózkach

Popularność najczęściej kupowanych wózków dziecięcych wynika także z zastosowania innowacyjnych rozwiązań, sprawiających, że użytkowanie wózka jest łatwe i przyjemne. Marka X-lander stawia na innowacyjność oraz aktywne spędzanie czasu z maluszkiem – warto tutaj wskazać, jako przykład jeden z naszych modeli. Mowa o wózku X-Run, który sprawdzi się np. podczas biegania, czy jazdy na rolkach. Posiada on nowoczesne rozwiązania, w tym siedzisko hamakowe, ograniczające wstrząsy oddziałujące na dziecko czy lekko pochylone tylne koła, zapewniające doskonałą stabilność podczas prowadzenia. Wśród najczęściej kupowanych wózków nie brakuje także modeli wyróżniających się niską wagą, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Idealnym wózkiem jest tutaj X-Fly, który po złożeniu można nosić jak torbę, na ramieniu. Świetnie sprawdzi się podczas podróży samolotem i wakacji, a ze względu na swój kompaktowy charakter warto go wykorzystywać na letnich spacerach.

Najczęściej kupowane wózki dziecięce dostosowane do poruszania się po podłożach różnego typu

Najczęściej kupowane wózki dziecięce można zaklasyfikować także, na dwie grupy: wózki miejskie oraz te służące do poruszania się po trudnym terenie. Najczęściej kupowane wózki miejskie są zwrotne i lekkie, a także pozwalają na łatwe złożenie i przewożenie w bagażniku samochodu. Świetnie sprawdzą się przykładowo nasze modele X-Cite oraz X-Follow, wyróżniające się oryginalnym designem. Z kolei najczęściej kupowane wózki dziecięce do trudnego terenu posiadają m.in. pompowane, amortyzowane koła – takie rozwiązanie zastosowano w modelu X-Move, naszym „SUVie wśród wózków”. Mniejszy wariant tego wózka, X-Pulse posiada pompowane tylne koła, dlatego dobrze nadaje się do spacerów po mieście czy po parku. 

Sprawdź również: