Najciekawsze miejsca w Polsce na wycieczki rowerowe z maluszkiem

Polska słynie ze zróżnicowanego, a przy tym pięknego krajobrazu, który sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Wiele z tych miejsc świetnie sprawdza się na rowerowe wycieczki razem z maluszkiem. Poniżej zawarliśmy listę kilku z nich, na które warto zwrócić uwagę:

• Park Śląski w Chorzowie to największy park miejski w Polsce, położony w województwie śląskim. Znajduje się tam wiele tras rowerowych o różnym stopniu trudności, w tym ścieżki asfaltowe, leśne i rowerowe. W parku można również odwiedzić zoo, wesołe miasteczko, skansen, stadion i planetarium, dlatego nie brakuje tam atrakcji dla dzieci w każdym wieku, co z pewnością uatrakcyjni każdą wycieczkę. 

• Szlak rowerowy R10 na Mierzei Wiślanej to trasa o długości około 100 kilometrów, która prowadzi wzdłuż wybrzeża Morza Bałtyckiego. Trasa przebiega po równym terenie i jest łatwa do pokonania w otoczeniu przepięknych widoków na może, plaże, wydmy oraz lasy. 

• Puszcza Niepołomicka to kompleks leśny położony w województwie małopolskim, w pobliżu Krakowa. Znajduje się tam wiele tras rowerowych o długości od 10 do 30 kilometrów, które prowadzą przez lasy, pola i łąki. W puszczy można również odwiedzić zamek w Niepołomicach i zabytkowe ruiny zamku Tenczyn. Idealna propozycja na weekendowy wypoczynek. 

• Trasy rowerowe w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy o długości od 5 do 20 kilometrów prowadzące w okolice stawów, kanałów i rozlewisk. Wspomniana trasa jest prosta do pokonania, a przy tym bardzo urokliwa. 

• Rejony Warmii i Mazur to świetna propozycja na wycieczki rowerowe z maluchem. Licząca 10 kilometrów trasa po Wyspie Sobieszewskiej, czy trasa rowerowa wokół jeziora Mamry obfituje w przepiękne widoki na okoliczne lasy oraz kompleksy wodne. 

Jak przygotować się na wycieczki rowerowe po Polsce z maluchem?

W Polsce nie brakuje urokliwych miejsc, gdzie można udać się na wycieczkę rowerową razem z maluszkiem. Warto mieć na uwadze, że wybór określonej trasy powinien być podyktowany między innymi jej długością oraz zróżnicowaniem. Najlepiej sprawdzają się trasy kilku kilometrowe po równym terenie, którym będą towarzyszyły piękne widoki. Dobrze jest również uwzględnić miejsca na odpoczynek, ale także dodatkowe atrakcje, które uatrakcyjnią wycieczkę. Oczywiście dobrze jest zabrać przekąski, napoje, czy kocyk, które z pewnością przydadzą się podczas wyprawy. 

Podczas rowerowych przejażdżek po Polsce świetnie sprawdzi się przyczepka rowerowa Booster 2 

Wspólne wycieczki rowerowe z maluszkiem to dobra forma aktywnego spędzania czasu. Rodzice nie muszą czekać na tego rodzaju aktywności do momentu, gdy dziecko nauczy się samodzielnej jazdy na rowerze – z pomocą przychodzi przyczepka rowerowa Booster 2 od marki X-lander. Przeznaczony jest do podróżowania nawet dwójki dzieci, ponadto wyposażona jest w hamulce tarczowe, które odgrywają tutaj istotną rolę – Booster 2 jest nie tylko przyczepką rowerową, ale także wózkiem spacerowym lub biegowym po zamontowaniu odpowiednich kół. Wspomniany model przeszedł wymagające testy w zakresie stabilności i wytrzymałości, wytrzymując obciążenie do 45 kilogramów. Dobra amortyzacja sprawia, że podróżujące w tym modelu dzieci mają zapewniony komfort podróżowania. Nasza przyczepka rowerowa sprawdzi się w każdych warunkach, ponieważ wyposażona jest w odblaski, chorągiewkę oraz osłonę przed deszczem i owadami, a dzięki systemowi X-lander Switch System wszystkie moduły można połączyć ze sobą w prosty sposób na tak zwany klik. 

Przeczytaj również inne artykuły: