Lekkie wózki spacerowe są bardzo często alternatywą wobec siedziska spacerowego, czyli rozwiązania, jakie posiadają wózki dla dzieci typu 3w1. W przypadku takich wózków, odpina się gondolę, gdy dziecko już z niej nie będzie korzystać, natomiast w odpowiednie adaptery wpina się siedzisko spacerowe właśnie, które jako całość, tworzy wózek spacerowy. Dylemat w tym przypadku dotyczy głównie praktycznych względów. Lekkie wózki spacerowe poza niską wagą, są też z reguły mniejsze i nie musimy przechowywać w domu ponadto dużej gondoli, która zajmuje sporo miejsca. Warto tutaj indywidualnie rozważyć swoje oczekiwania i dopasować odpowiedni wózek.

Wózek spacerowy lekki – idealny w miejskiej dżungli. Jakie winien mieć atuty?

Kto, mając pod opieką malutkie dziecko, nie walczy dzielnie z niedogodnościami dnia codziennego, gdy organizuje chociażby krótki spacer dla swojego malucha? Nierzadko pojawiają się problemy typu: wąskie uliczki, kręte schody kamienicy, wysokie piętro bez windy, krawężniki itp. Wszystko to powoduje, iż komfort spaceru może znacznie spaść na skutek ów problemów. Dlatego też warto poszukać wózka spacerowego o lekkiej konstrukcji z aluminium. Przykładowo model X-Fly marki X-lander waży zaledwie 6,5 kg, co jest wyjątkowo dobrym wynikiem i jednocześnie niezmiernie istotnym atutem. Posiadając taki wózek, każdy rodzic bezproblemowo poradzi sobie samodzielnie z dzieckiem i wózkiem jednocześnie, co zdecydowanie ułatwi funkcjonowanie na co dzień. Warto dodać, że X-Flypo złożeniu jest wielkości torby na ramie, a dzięki temu, iż posiada specjalny pasek, dokładnie tak samo można go przenosić, Także, gdy podczas spaceru maluszek zechce chodzić samodzielnie, czy też choćby podczas wchodzenia po schodach, z łatwością można złożyć wózek i przenosić na ramieniu jak torbę. Wystarczy maluszka złapać za rękę i schody przestają być jakąkolwiek przeszkodą. Wózek zdecydowanie warty polecenia na te długie i krótkie spacery, tym bardziej, że to udowodniona recepta na zdrowy rozwój malucha. Idealny dla dziecka, ale także bardzo wygodny i praktyczny w użytkowaniu dla rodziców.

Sprawdź również:

Jaki wózek spacerowy wybrać dla naszego malucha? Czyli wszystko to, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu wózka

Wygodne spacery to też różnorodność rozwiązań i funkcjonalności lekkich wózków spacerowych

Tak najłatwiej podsumować walory lekkiego wózka spacerowego. Na rynku dostępne są wózki, które są lekkie, kompaktowe, zwinne i niewielkich rozmiarów, a przy tym wygodne dla dziecka, z dużą – chroniącą dziecko od warunków pogodowych – budką, regulowanym siedziskiem, umożliwiającym pozycję do spania (warto zwrócić uwagę, by nie rozkładało się na płasko), z dopasowanym podnóżkiem, pojemnym koszem na zakupy, a także doskonale wykonane od strony technicznej: m.in. posiadające amortyzowane, minimalizujące drgania koła, czy wyposażone w ekspresową metodą składania wózka, jak jest w przypadku lekkich wózków spacerowych marki X-lander.

Najważniejsze cechy dobrych wózków spacerowych o niewielkiej wadze

Wspomniana lekkość konstrukcji to udowodniona zaleta. Poza tym warto wziąć pod lupę następujące kwestie, które podsumowaliśmy w punktach:

Kwestie amortyzacji, rodzaju kół i ich zachowania się zarówno na brukowanych drogach, asfalcie czy w terenie,

Wygoda siedziska. Obecnie w modzie są lekkie wózki miejskie kubełkowe. Kubełkowe siedzisko to odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała dziecka, zachowanie właściwej pozycji, krzywizny kręgosłupa. Jednym słowem zdrowie dla dziecka,

System składania wózka i jego rozmiary po złożeniu,

Waga wózka,

Materiały wykonania, posiadane atesty i certyfikaty, gwarantujące bezpieczeństwo,

Ochrona malucha przed tym m.in.: opadami deszczu, śniegu, czy promieniowaniem UV,

-Dostępne dodatkowe akcesoria, np.: torba do wózkakosz na drobiazgi, folia przeciwdeszczowa, moskitiera itp.

Do jakiej wagi można wozić dziecko, a tym samym z jakim dzieckiem wózek jest stabilny. Przykładowo X-Fly pozwala przewozić dzieci do 22kg. To duża przewaga na rynku. Większość wózków jest ograniczona do 15 kg.

Kiedy zmienić gondolę na spacerówkę?

Wózek spacerowy dla niemowlaka, także od pierwszych dni życia?

Lekkie wózki spacerowe idealne do miasta i w teren

Wybierając wózek dla dziecka, zawsze należy kierować się w pierwszym względzie bezpieczeństwem maluszka, oraz wygodą i komfortem, jaki gwarantuje mu dany model wózka. Warto także ustalić własne indywidualne cele, które taki wózek powinien dodatkowo spełniać. Ostatnimi czasy na rynku królują lekkie wózki spacerowe, które ze względu na swoje parametry oraz funkcjonalności nieodbiegające od większych modeli, są praktycznie idealnym rozwiązaniem. Obecnie produkowane wózki, są nie tylko lekkie, wytrzymałe, ale także dosyć uniwersalne, przygotowane na każdy teren, zarówno do miasta, parku, czy na spacer za miasto. Osoby poszukujące więcej informacji dotyczących wózków dla dzieci, zapraszamy także do naszych innych wpisów, np.:

Wózki spacerowe z przekładanym siedziskiem – czym się charakteryzują?

Kiedy dziecko samo siada?