Czym kierować się przy wyborze krzesełka do karmienia?

Wybór krzesełka do karmienia umożliwia stopniowe zapoznawanie się naszego dziecka nie tylko z nowymi smakami. Krzesełka do karmienia pozwalają dziecku przebywać z resztą członków rodziny podczas wspólnych posiłków przy stole. Dzięki temu uczymy je zacieśniania więzi z osobami z najbliższego otoczenia.

W jakim wieku maluch może spożywać posiłki na krzesełku do karmienia?

Według zaleceń pediatrów, krzesełko do karmienia możemy wykorzystywać dla dzieci, które samodzielnie siedzą. Przypada to na okres około 6 miesiąca życia. W podobnym czasie zgodnie z zaleceniami WHO, u niemowlaków można rozpoczynać proces rozszerzania diety. Z tego powodu krzesełko do karmienia okaże się trafionym zakupem dla naszej pociechy.

Czym kierować się przy wyborze krzesełka do karmienia?

Zakup krzesełka do karmienia warto poprzedzić analizą cech wybranego produktu. Pozwoli to na wybór najbezpieczniejszego modelu dla maluszka. Jedną z kluczowych cech jest stabilne oparcie, które zapobiegnie wychyleniu się dziecka do tyłu. Równie ważne w krzesełkach do karmienia są pasy, zazwyczaj 3- lub 5-punktowe – które sprawią, że dziecko siedzi wtedy bezpiecznie. Istotne są także wymiary siedziska i rodzaj tworzywa, wykorzystywanego w produkcji. Zbyt szerokie siedzisko może powodować zsuwanie się dziecka, a zbyt wąskie uniemożliwi wygodne przybieranie pozycji przez dziecko. Krzesełka do karmienia produkowane są między innymi z antypoślizgowych materiałów, które z łatwością utrzymamy w czystości.

Pozostałe cechy krzesełek do karmienia, które wpływają na ich funkcjonalność

Krzesełka do karmienia wyposażane są w opcje regulacji ich wysokości, dlatego możemy dostosować je do wzrostu dziecka. Standardowe krzesełko do karmienia powinno być także wyposażone w tackę, którą można wyciągać, aby posadzić dziecko na krzesełku. Taka tacka posiada rant zapobiegający wydostaniu się jedzenia na podłogę oraz dedykowane otwory na butelkę lub kubek.

Turystyczne krzesełka do karmienia

Często rodzice decydują się na zakup turystycznych krzesełek do karmienia, które zazwyczaj charakteryzują się nisko osadzonym siedziskiem. Dzięki temu krzesełko do karmienia zajmuje mało miejsca, co jest szczególnie ważne, gdy musimy zabrać większą ilość bagażu. Istnieją także specjalne modele krzesełek do karmienia, które mocowane są za pomocą pasów z tyłu oparcia krzesła przeznaczonego dla osób dorosłych.

Nowoczesne, mobilne krzesełko do karmienia, które sprawdzi się w domu i w podróży

Wśród nowoczesnych krzesełek do karmienia należy wymienić X-Dine, które sprawdzi się w domu i podczas wyjazdów. Krzesełko do karmienia marki X-lander łatwo montuje się do nawet grubych blatów stołu. Krzesełko zawieszone na blacie stołu zajmuje bardzo mało miejsca. Ponadto cechuje je bardzo duża użyteczność, gdyż po zakończonym posiłku, można z łatwością pod nim odkurzyć, posprzątać. Nie wymaga także przestawiania z miejsca na miejsce. Krzesełko w razie potrzeby można złożyć i spakować do dedykowanej torby, dzięki czemu z łatwością można je zabrać w każdą podróż, gdzie sprawdzi się doskonale, jako turystyczne.