Co kupić

Dziecięca wyprawka zajmuje istotne miejsce w kwestii przygotowań na przyjście dziecka na świat. Zatem co kupić, zanim urodzi się dziecko? Produkty w ramach przyszłej wyprawki można pogrupować w następujący sposób: produkty higieniczne, ubranka, produkty służące do przewożenia dziecka, czyli gondola, spacerówka, fotelik samochodowy (lub wariant wózka 3w1), mebelki oraz inne gadżety, które przydadzą się w codziennym użytkowaniu.

Na początku warto jest stworzyć plan, co kupić, zanim urodzi się dziecko?

Wyprawka dla maluszka to spory koszt dla rodziców, dlatego dobrze jest przygotować plan koniecznych zakupów. Dzięki temu dokładnie będziemy znali poszczególne wydatki, co następnie pozwoli rozłożyć je w czasie. Taki plan sprawi, że wyprawka nie będzie, aż tak obciążająca dla domowego budżetu. 

Dziecięce ubranka warto kupić już zanim urodzi się dziecko

Dla wielu rodziców wybór ubranek to bardzo przyjemna część zakupów, które warto zrobić jeszcze zanim, urodzi się dziecko. Warto zakupić przynajmniej kilka sztuk każdego z rodzaju ubranek: 

– body 

– śpioszki 

– kaftaniki 

– pajacyki. 

Ponadto dobrze jest kupić także czapeczki, oraz rękawiczki-niedrapki czy skarpetki. Każde z wymienionych ubranek powinno być stworzone ze 100% bawełny, która polecana jest do delikatnej skóry maluszków.

Kosmetyki i produkty higieniczne to kolejny element w przygotowanym planie, co kupić, zanim urodzi się dziecko?

Poza ubrankami kluczowy jest zakup kosmetyków dostosowanych do pielęgnacji noworodków i niemowląt. Wielu rodziców wybiera głównie jednorazowe pampersy, ale do łask wraca także wielopieluchowanie z zastosowaniem pieluch tetrowych i bawełnianych otulaczy. Nie zapominajmy także o kosmetykach do kąpieli i smarowania ciała po umyciu. Zastanawiając się, co kupić, zanim urodzi się dziecko, warto zwrócić uwagę także na maść na odparzenia, chusteczki nawilżane oraz zaokrąglone nożyczki i miękką szczotkę do włosów.

Produkty X-lander, które warto wybrać, podejmując decyzję, co kupić przed narodzinami dziecka?

Wózek dziecięcy to bardzo częsta pozycja na liście tego, co kupić zanim urodzi się dziecko. Przyszłym rodzicom szczególnie polecamy wózki 3w1 X-lander. W takim zestawie znajdziemy gondolę przeznaczoną dla dziecka od pierwszych dni jego życia, siedzisko spacerowe oraz fotelik samochodowy, mocowany za pomocą adapterów także do ramy wózka. Kupując odpowiedni wózek, jeszcze zanim urodzi się dziecko, alternatywą wobec zestawów 3w1, może okazać się także jeden z naszych modeli wózków, np. X-Cite. To spacerówka, do której dedykowana jest wkładka spłycająca X-Rest, dzięki której można wózek wykorzystywać od pierwszych dni życia. X-Cite idealnie nadaje się do miejskich spacerów – jest bardzo zwrotny i lekki w prowadzeniu. Kubełkowe siedzisko w tym wózku stabilizuje kręgosłup dziecka. Ponadto w modelu X-Cite zastosowano regulowany kosz, który sprawdzi się w trakcie zakupów. 

Zastosowano także dużą budkę z daszkiem, która chroni dziecko przed słońcem, jak również diody LED zwiększające widoczność podczas wieczornych spacerów. Wśród produktów marki X-lander, które warto kupić jeszcze nim narodzi się dziecko, można zdecydowanie wymienić m.in.: pieluszki bambusowe, śpiworki, czy buciki niemowlęce. 

Jakie meble kupić, zanim urodzi się dziecko?

Kolejnym, ważnym elementem planu, co kupić, zanim urodzi się dziecko są meble dziecięce, które pozwolą przechowywać ubrania, produkty higieniczne czy inne akcesoria. Niezbędne jest głównie łóżeczko, często także dostawka do łóżka rodziców. Oprócz nich rodzice najczęściej kupują komody, na których stawiane są przewijaki. 

Inne akcesoria, które warto kupić jeszcze nim urodzi się dziecko

Istnieje szereg akcesoriów, które zajmują niezwykle ważną pozycję na liście tego, co kupić, zanim urodzi się dziecko. Jednymi z nich są butelki do karmienia odpowiednio dostosowane do potrzeb maluszka. Mamy często wybierają także laktatory i smoczki. 

Zobacz również: