Jakie akcesoria dobrać do przyczepki rowerowej?

Przyczepka rowerowa jest coraz powszechniej wykorzystywanym sprzętem do przewożenia dzieci podczas wypraw rowerowych. Ze względu na swoją funkcjonalność, jak i poziom bezpieczeństwa zapewniany maluchom, skutecznie rywalizuje one z dominującymi niegdyś fotelikami. 

Rodzicom poszukującym dobrej rowerowej przyczepki polecamy model Booster 2, który jest sprzętem 3w1, czyli dodatkowo może pełnić także funkcje wózka biegowego oraz spacerowego. Nasza przyczepka jest bardzo bezpieczna – zastosowano w niej pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa dla dwójki dzieci, które mogą podróżować w tym modelu, ale także odblaski oraz system zapobiegający wywróceniu się przyczepki. Dobry sprzęt to podstawa, warto jednak pamiętać także o akcesoriach, które z pewnością przydadzą się podczas wycieczek. Szczegółowo te kwestie opisujemy w najnowszym artykule, dlatego zachęcamy do lektury.

Akcesoria do przyczepki rowerowej, które warto zabrać ze sobą na przejażdżkę z maluchem

Podczas wspólnej aktywności z dzieckiem z pewnością przyda się wiele drobiazgów, dlatego do przyczepki rowerowej warto dobrać między innymi: 

• Dodatkowe kieszenie mocowane na przykład na rzep, które stworzą większą powierzchnię do przechowywania. Ponadto w ten uporządkowany sposób, można przewieźć wszelkie potrzebne rzeczy – przekąski, napoje, czy zabawki dla dziecka. 

• Uchwyty na butelkę, gdzie maluch będzie miał pod ręką swój ulubiony napój. 

• Dodatkowa osłona przeciwdeszczowa (o ile konstrukcja przyczepki nie przewidziała pełnej ochrony przed deszczem), która skutecznie osłoni malucha przed obfitymi opadami deszczu. 

• Kocyki i śpiworki warto dobrać do przyczepki rowerowej podczas chłodnych dni. W ten sposób zwiększymy komfort podróżowania maluchów w czasie przejażdżek odbywających się w czasie chłodniejszych pór roku, na przykład jesienią. 

• Wkładki do siedzisk, zwiększające komfort podróżowania dziecka. Ponadto mogą być stosowane jako dodatkowa osłona kanapy przyczepki, ponieważ można je bez trudu wyciągnąć i wyczyścić. 

• Dobre zapięcie antykradzieżowe z pewnością się przyda, gdy zamierzamy wraz z maluchem zrobić przerwę na zwiedzanie okolicy.

Dodatkowe akcesoria do rowerowych przyczepek, które warte są uwagi

Powyżej opisane akcesoria do przyczepek stanowią pewnego rodzaju bazę, która sprawdzi się podczas każdej przejażdżki. Warto jednak zwrócić uwagę także na inne, bardzo ciekawe rozwiązania, które mogą przydać się podczas wspólnej aktywności. Jednymi z nich są płozy mocowane na specjalne zapięcia do kół, jednocześnie je blokując. W ten sposób cała przyczepka rowerowa przypomina sanki, co przydaje się u rodziców, którzy zimą chętnie biegają na nartach i tego rodzaj aktywność pragną przekazać swoim dzieciom. Dobrym rozwiązaniem będzie także wykorzystanie pokrowców, które pozwalają uniknąć powstawania zanieczyszczeń na materiale takiego sprzętu podczas przechowywania, czy przewożenia w bagażniku samochodu.

Zobacz także inne wpisy oraz produkty: