Jaki wózek spacerowy dla niemowlaka?

Wybór wózka spacerowego dla niemowlaka jest bardzo ważny, ponieważ jest to niezbędny element dziecięcej wyprawki. Warto tutaj wyjaśnić, że przyjęło się, iż wózki spacerowe dedykowane są starszym dzieciom, które potrafią już samodzielnie siadać. Najczęściej następuje to ok. 6 miesiąca życia lub przy wadze ok. 9 kg. Istnieją jednak wózki spacerowe, które dedykowane są także najmłodszym dzieciom i nie jest konieczne w takim przypadku posiadanie gondoli, czy też wózka 2w1, o czym szerzej napiszemy w dalszej części artykułu. Stosując dobrej jakości wózek spacerowy dla niemowlaka, zapewniamy dziecku komfort podczas wspólnych spacerów, które mają istotne znaczenie dla jego dalszego rozwoju. Wspólne spacery nie tylko wzmacniają więzi z rodzicami, pobyt na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na zdrowie maluszka, ale spacerując z rodzicem, poznaje on także świat. Dlatego to, jaki wózek spacerowy dla niemowlaka wybiorą rodzice, powinno być dobrze przemyślaną decyzją zarówno z punktu widzenia dziecka, jak i rodzica. W tym celu przygotowaliśmy garść praktycznych wskazówek, jaki wózek spacerowy dla niemowlaka wybrać?

Od kiedy wózek spacerowy dla niemowlaka można zacząć stosować?

Zanim zakupimy odpowiedni wózek dla naszego dziecka, należy uwzględnić to, od kiedy wózek spacerowy dla niemowlaka może służyć maluszkowi. Tutaj co do zasady specjaliści są zgodni – wózek spacerowy dla niemowlaka można wykorzystywać, gdy dziecko potrafi już samodzielnie siadać, co zwykle dzieje się ok. 6 miesiąca życia. Natomiast zupełnie inaczej wygląda kwestia stosowania wózków spacerowych dedykowany dla noworodków. Takie modele, jak np. X-Jive oraz X-Fly marki X-lander mogą być stosowane już od pierwszych dni życia dziecka. Wózki te rozkładają się praktycznie na płasko a ponadto posiadają specjalny system zapięć dla noworodka. Podobnie wygląda kwestia w przypadku modelu X-City, który po wyposażeniu w wkładkę spłycającą X-Rest także może być stosowany już od pierwszych dni życia. Warto dodać, że wózki spacerowe dla niemowlaka stają się w takim przypadku ciekawą alternatywa do stosowania gondoli, która dedykowana jest od pierwszych dni życia. Gondoli jednak nie zaleca się stosować, gdy dziecko potrafi już samodzielnie siadać. Zatem kwestia tego, od kiedy wózek spacerowy dla niemowlaka może być wykorzystywany, jest zależna od danego modelu wózka i jest bardzo ważna z punktu widzenia dynamicznie rozwijającego się kręgosłupa dziecka.

Podejmując decyzję, jaki wózek dla niemowlaka wybrać, warto jest uwzględnić także rodzaj aktywności rodziców

Kwestie dotyczącego tego, jaki wózek dla niemowlaka wybrać powinny być podyktowane przede wszystkim komfortem i bezpieczeństwa malucha. Zastanawiając się, jaki wózek dla niemowlaka będzie najlepszy, dobrze jest zwrócić uwagę na rodzaj codziennej aktywności rodziców, ponieważ niejako wymusza to zastosowanie odpowiednio dostosowanego modelu wózka. Jedną z takich aktywności jest bieganie, z której rodzice nie chcą rezygnować, a wręcz przeciwnie – pragną spędzać aktywnie czas wspólnie z maluszkiem. W takim wypadku świetnie sprawdzi się nasz wózek biegowy X-Run. Wyróżnia go przede wszystkim obecność trzech, nieco pochylonych kół, które gwarantują stabilność wózka podczas biegu. X-Run wyposażony jest w unikalne siedzisko hamakowe, które amortyzuje siły  – zamiast przenosić wstrząsy pochodzące z podłoża, powoduje, że dziecko jest delikatnie bujane w wózku. W przypadku tego modelu należy zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo maluszka. Pięciopunktowe pasy zapewnią mu wymagany poziom bezpieczeństwa, ponadto wózek posiada hamulec ręczny mocowany na rączce wózka, które służy do hamowania podczas schodzenia z górki i ułatwia sprowadzanie wózka, dzięki czemu rodzic nie musi wkładać dużo siły w utrzymanie go, a także dzwonek ostrzegawczy, identycznym ze stosowanym w rowerach.

Najlepsze wózki spacerowe dla niemowlaka w ofercie X-lander

W podjęciu decyzji, jaki wózek spacerowy dla niemowlaka wybrać pomogą produkty X-lander. Posiadamy modele wózków dostosowane do potrzeb każdego maluszka i jego rodziców – zarówno lekkie i zwrotne spacerówki miejskie, jak i wózki do poruszania się po trudnym terenie, a nawet do biegania. W naszej ofercie obecne są wózki spacerowe dla niemowlaka, które można wykorzystywać od pierwszych dni życia dziecka. Takim modelem jest spacerówka X-Cite, która po zainstalowaniu wkładki spłycającej X-Rest pełni wówczas funkcję gondoli. Jest ona lekka i zwrotna, a także składa się w prosty sposób, dzięki czemu z łatwością można ją przewieść w samochodzie. Wyróżnia go także obszerna, składana budka, skutecznie chroniąca dziecko przed słońcem, która stworzona jest z tkanin UPF 50+, ograniczająca dostęp do wnętrza wózka promieniowaniu UV. X-Cite posiada kubełkowe siedzisko, które odciąża biodra oraz kręgosłup lędźwiowy. Jest polecany szczególnie dla dzieci z podniesionym napięciem mięśniowym. Taki wózek jest zatem niezwykle użyteczny zarówno dla noworodków, jak i niemowlaków.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się pełną gamą wózków spacerowych marki X-lander.

 Zobacz także: