Jaki wózek na zakupy?

Wózek dziecięcy zajmuje ważną pozycję na liście wyprawki, jaką rodzice kompletują przed narodzinami dziecka. Świetną propozycją są tutaj wózki 3w1 dostępne w ofercie marki X-lander. Rodzice początkowo wykorzystują gondolę, w której dziecko przewożone jest do ok. 6 miesiąca życia, a konkretnie do momentu, gdy samodzielnie siedzi. Wtedy gondolę wymienia się na siedzisko spacerowe, które za pomocą adapterów mocuje się do tej samej ramy. W takim zestawie znajduje się również fotelik samochodowy. Dla wielu rodziców, którzy często spacerują z dzieckiem istotne jest między innymi to, czy wózek sprawdzi się podczas robienia drobnych zakupów. Dlatego zapraszamy do poniższego artykułu, gdzie podpowiadamy, jaki wózek na zakupy będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu?

Wózek dziecięcy wykorzystywany podczas zakupów musi być przede wszystkim bezpieczny dla dziecka

Wybierając dobry wózek należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na to, aby był bezpieczny dla maluszka. Istotną kwestią są tutaj zwłaszcza pasy bezpieczeństwa. Za najlepsze uważane są pasy pięciopunktowe, sprawiające, że dziecko siedzi stabilnie i nie może samo się z nich wypiąć. Wysokiej klasy bezpieczny wózek ma siedzisko i budkę wykonaną z tkanin o wysokim protektorze UV, na przykład UPF50+, który zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych do wnętrza wózka, co jest bardzo ważne podczas spacerowania z dzieckiem w słoneczne dni, zwłaszcza wiosną i latem. 

Dobry kosz zakupowy to podstawa

Jeśli wózek dziecięcy ma służyć w czasie zakupów do przechowywania niektórych produktów, warto zwrócić uwagę na to, aby był wyposażony w kosz zakupowy. Jest to podstawa, ponieważ zakupów nie powinno kłaść się wewnątrz gondoli lub siedziska spacerowego. Kosz zakupowy umieszczany jest pod wspomnianymi powyżej elementami, blisko kół. W wielu wózkach, w tym marki X-lander stosuje się regulowane kosze zakupowe, dzięki czemu możemy w nim pomieścić znacznie więcej rzeczy, w zależności od naszych potrzeb. 

Jaki wózek na zakupy będzie najlepszy?

Udając się z dzieckiem na zakupy mamy do pokonania wąskie alejki, dlatego dobry wózek na zakupy powinien być przede wszystkim kompaktowy, zwrotny i lekki, aby można było go prowadzić w bardzo łatwy sposób. Warto zwrócić uwagę na amortyzację i rodzaj kół zastosowanych w wózku. Podczas wyjść na zakupy sprawdzą się przede wszystkim piankowe koła tworzone w technologii EVA, które minimalizują drgania działające na dziecko, a przy tym pozwalają na łatwiejsze prowadzenie wózka. 

X-Cite – zwrotny wózek dziecięcy, który sprawdzi się w galeriach handlowych 

Jedną z propozycji marki X-lander jest model X-Cite, idealny do spacerowania po mieście. W wózku zastosowano miękką amortyzację oraz koła typu EVA, ponadto wózek jest lekki oraz zwinny i składa się go w bardzo prosty sposób. X-Cite jest niewątpliwie dobrym wózkiem na zakupy, ponieważ wyposażony został w regulowany kosz zakupowy, który pomieści zarówno zakupione produkty, jak i drobiazgi dla maluszka i rodzica, które przydadzą się podczas spacerów. Wspomniany model wyróżnia się również siedziskiem kubełkowym, które odciąża kręgosłup oraz stawy biodrowe maluszka. Zadbano również o kwestie bezpieczeństwa – wózek wyposażony jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz elementy zwiększające widoczność po zmroku. Diody LED umieszczone w podnóżku sprawiają, że wózek X-Cite doskonale widoczny jest z daleka. 

X-Follow – kolejny model X-landera idealny do sklepu

Podczas zakupów dobrze sprawdzi się także nasz model X-Follow. Jest to minimalistyczny, funkcjonalny wózek, który nadaje się na spacery po mieście. Czym wyróżnia się ten model? Oto jego najważniejsze cechy: 

– amortyzowane koła wykonane z pianki EVA wpływają na łatwe prowadzenie – wózek jest bardzo zwrotny, dlatego nadaje się do pokonywania sklepowych alejek 

– wózek wyposażony jest w kosz zakupowy, do którego jest łatwy dostęp 

– wózek jest bardzo lekki – waży 7,6 kg i w prosty sposób można go złożyć i przewieźć w bagażniku samochodu 

– w modelu X-Follow zastosowano odblaski na budce, kołach i koszu zakupowym, dlatego jest dobrze widoczny po zmroku 

– wózek X-Follow ma również pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz obszerną budkę, dlatego jest nie tylko bezpieczny, ale i komfortowy dla każdego dziecka. 

Zobacz również inne wpisy: