Jaki wózek na wakacje? Testy, porady

Idealny wózek dziecięcy na wakacje powinien być przede wszystkim bezpieczny i wygodny, lekki, łatwy w prowadzeniu, w transportowaniu. Dlatego warto stawiać na modele najwyższej jakości. Wybierając się w podróż do słonecznych lokalizacji, należy pamiętać o skutecznej ochronie przed promieniowaniem ultrafioletowym, czyli tkaninie z faktorem UPF 50+. Przyda się także moskitiera i folia przeciwdeszczowa, a budka powinna być odpowiednio duża, najlepiej z regulowanym daszkiem, by móc w razie konieczności osłonić całe dziecko. W zależności od specyfiki miejsca można wybrać wózek z odpowiednią amortyzacją. W większości przypadków dobrze sprawdzi się model X-Move, oraz wózek do biegania X-Run, który także doskonale radzi sobie w trudnym terenie.

Jaki wózek na wakacje samolotem?

Wózek na wakacje, które wiążą się z podróżą samolotem, powinien być łatwy w transporcie. Oznacza to, że po złożeniu musi zajmować niewiele miejsca, oraz musi być lekki, ale jednocześnie wytrzymały i solidny. Zaletą jest także pasek na ramie, który umożliwia łatwe i komfortowe noszenie po złożeniu. To cechy modelu X-Fly, czyli ultralekkiej spacerówki o maksymalnym obciążeniu wynoszącym 22 kg i wadze konstrukcji, której wartość to zaledwie 6,9 kg. Wielkim atutem jest także fakt, że ten model przeszedł więcej testów bezpieczeństwa i jakości, niż wymaga tego norma, co zapewnia dziecku najwyższe bezpieczeństwo.

Warto wybierać wózki w neutralnych, ziemistych, ale jasnych kolorach. To dlatego, że takie najlepiej sprawdzą się w słoneczne dni, jednocześnie będąc stosunkowo mocno odporne na zabrudzenia. 

Jaki wózek w podróż?

Ważne jest to, by dobrać model wózka do rodzaju wakacji, jakie czekają rodzinę. Jeśli te mają odbyć się w górach, może okazać się, że najlepszym wyborem będzie model terenowy z pompowanymi kołami i amortyzacją. Zawsze dobrą opcją jest, by wózek był wyposażony także w odblaski, które zwiększą widoczność po zmroku. Ważne jest też to, czy opiekunowie czują się komfortowo podczas prowadzenia danego modelu. Dzięki temu wyjazd wiąże się z przyjemnością dla całej rodziny. Podczas dłuższych wycieczek przydatne będzie także dodatkowe miejsce pod wózkiem, w którym można schować wodę i przekąski dla dziecka, jak również inne potrzebne rzeczy, na przykład pieluszki.

Jaki model nad morze?

Jeśli chodzi o wózek idealny nad morze, taki model powinien mieć duże, pompowane koła, które będą nadawały się do jazdy po piaszczystym terenie. W tym przypadku również dobrze sprawdzi się model terenowy. Warto zadbać o to, by daszek był na tyle obszerny, by zapewnić dziecku cień podczas przebywania na plaży. Kluczowa jest także ochrona przeciwsłoneczna w postaci użycia materiałów z protektorem UPF50+. Wielkim ułatwieniem dla rodziców jest odporność na zabrudzenia i wilgoć. Dlatego wielu decyduje się na modele w odcieniach takich jak szarość lub khaki, które są wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Jednym z doskonałych przykładów wózka na wakacje, jest X-Run. Wózek biegowy, który sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji. Posiada duże pompowane koła, z amortyzacją. Tylne pochylone względem własnej osi sprawiają, że wózek jest nadzwyczaj stabilny. Wyposażony w hamakowe siedzisko zainstalowane na paskach, sprawia, że wszelkie nierówności trenu są niwelowane, a dziecko jest miło kołysane. Bardzo lekka, ale solidna rama, doskonale wyważony środek ciężkości i łożyskowane koła, sprawiają, że doskonale się prowadzi. Ponadto wyposażony jest w hamulec ręczny, który pozwala przykładowo w pełni komfortowo zjeżdżać z pochyłych terenów. Model ten można także nabyć w zestawach z gondolą, co ponadto zwiększa jego uniwersalny charakter. Idealnie sprawdzi się na wakacje, niezależnie od miejsca.

Doskonałym modelem na wakacje jest także lekka spacerówka (6,9 kg.) X-Fly. Ten wózek ma nieco inny charakter, jest ultralekki, bardzo mały po złożeniu – dzięki dołączonemu paskowi może być przenoszony na ramieniu, jak mała torba. Sprawdzi się doskonale, jako wózek do samolotu, czy podczas wszelkich podróżny. Jest niezwykle poręczny i łatwy w transportowaniu. Podobnie jak powyższy model zapewnia dziecku bezpieczeństwo i pełen komfort. Będzie to doskonały wybór na wakacje.

Dla rodziców dwójki dzieci, polecamy model podwójny – X-Double, który mimo, iż posiada dwa siedziska, rozmiarami przypomina tradycyjną spacerówkę. Jest idealnie wyważony i doskonale zaprojektowany, przez co idealnie się prowadzi i świetnie sprawdzi się także, jako wózek na wakacje.

Przeczytaj także inne artykuły: