Wózek na trudny teren

Odpowiedni wózek dla dziecka jest kluczowym zakupem, który pozwoli przede wszystkim zapewnić dziecku bezpieczeństwo podróżowania. Wielu rodziców staje przed dylematem, jaki wózek na trudny teren dobrze jest kupić dla dziecka. Jest to o tyle istotne, że poruszając się po nierównym podłożu, należy zapewnić komfort podróżowania dziecku. W naszym artykule odpowiadamy na pytanie, jaki wózek na trudny teren okaże się najlepszy.

Jaki wózek na nierówny teren sprawdzi się najlepiej?

O tym, jaki wózek na nierówny teren warto wykorzystywać w czasie spacerów, w głównej mierze decyduje zawieszenie wózka. Z jednej strony zapewnia wygodne prowadzenie, ale co równie istotne łagodzi wstrząsy pochodzące z podłoża. W wyborze wózka na nierówny teren dobrze jest zwrócić także uwagę na koła – powinny być one nieco większe od tych dostępnych w miejskich spacerówkach. Za najlepsze koła do jazdy po trudnym terenie uważane są koła pompowane o dużej średnicy przynajmniej 10 cali. Jest to dodatkowy element, który przekłada się na niezawodność wózków na trudny teren.

Jaki wózek na polne drogi wybrać?

Jednym z trudnych terenów do poruszania się w czasie spacerów z dzieckiem są polne drogi. Posiadają one znaczne nierówności, dlatego w takim przypadku bardzo ważne jest to, jaki wózek na polne drogi zostanie wybrany. Należy tutaj zwrócić uwagę, że oprócz trudności związanych z poruszaniem się po nierównym podłożu, zmagamy się także z możliwością częstszego i większego zabrudzenia wózka. W takim przypadku zdecydowanie warto wybrać wózek, który nie tylko sprawdzi się w trudnym terenie, ale także będzie umożliwiał łatwe czyszczenie. Tutaj warto zwrócić uwagę na to, czy poszczególne elementy wózka są wyjmowane, czy można je łatwo zdjąć i wyprać. Poszukując wózka w trudny teren, można także wybrać model, który wykonany jest z ciemniejszych tkanin. Dzięki temu nieco mniej widać będzie także zabrudzenia, co może stanowić również pewien atut.

Najlepsza spacerówka w teren – poznaj produkty marki X-lander

X-lander stawia na produkty sprzyjające spacerowaniu wraz z dzieckiem w każdych warunkach, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć najlepszego wózka w teren. Mowa tutaj o naszym modelu do zadań specjalnych, czyli modeli 2w1 X-Move. Jego konstrukcja sprawia, że maluch może się w nim poczuć jak w samochodzie klasy SUV ze względu na zastosowane miękkiej amortyzacji oraz pompowanych kół, które minimalizują wstrząsy. Wózek wyposażona jest w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki czemu nawet podczas spacerów po najtrudniejszym terenie dziecko siedzi stabilnie i bezpiecznie. Warto zwrócić także uwagę na możliwość odwracanego siedziska, dzięki czemu możemy zapewnić sobie kontakt wzrokowy z dzieckiem lub pozwolić zwiedzać mu świat.

Dodatkowe udogodnienia w wózkach na trudny teren

O wysokiej użyteczności modelu X-Move, czyli wózka na trudny teren decyduje także zastosowanie dodatkowych elementów. Szeroki zakres rozkładania budki skutecznie ochroni dziecko przed słońcem i wiatrem. Nasz model gwarantuje również bezpieczeństwo po zmroku poprzez diody LED zastosowane w podnóżku. Zastosowana tkanina UPF 50+ doskonale chroni dziecko przed działaniem promieni UV podczas dużego nasłonecznienia. Nasz wózek na trudny teren świetnie sprawdzi się podczas wyjazdów weekendowych i wakacyjnych dzięki wytrzymałej ramie i łatwo zdejmowanym kołom. Serdecznie polecamy sprawdzić model doskonałej spacerówki na trudny teren – X-Move oraz innych modeli wózków marki X-lander.

Zobacz także: