Wózek na plażę|

Wybór wózka dziecięcego na plażę pozwala spędzać wakacyjny czas razem z maluszkiem, co niesie ze sobą wiele korzyści. Wiele mówi się o zbawiennym działaniu morskiego powietrza na zdrowie, dlatego warto wraz z maluszkiem spacerować brzegiem morza. Tutaj decydujące jest to, jaki wózek na plażę wybierzemy, ponieważ mamy tam do czynienia ze specyficznymi warunkami.

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by spacerówka na plażę umożliwiała wygodne przemieszczanie się po piasku. W tym celu przygotowaliśmy wpis odnośnie tego, jaki wózek na plażę sprawdzi się najlepiej.

Jaka spacerówka na plażę?

Kluczową kwestią, jaki wózek na plażę sprawdzi się najlepiej, jest to, czy będzie on przystosowany do jazdy w trudnym terenie. Generalnie trzeba wspomnieć, iż żaden wózek nie jest zaprojektowany do poruszania się wprost na plaży. Warto zwrócić uwagę na to, że piasek jest szkodliwy dla kół i mechanizmów, dlatego należy pamiętać o czyszczeniu wózka z piasku. Na stronie X-lander dostępne są pakiety serwisowe, z których polecamy skorzystać. Warto raz w roku zrobić przegląd wózka u specjalistów X-lander, którzy oczyszczą wózek dzięki technologii sprężonego powietrza i nasmarują mechanizmy.

Wybierając wózek na plaże polecamy zwrócić uwagę na modele X-Move oraz X-Run, które doskonale sprawdzą się podczas spacerów brzegiem morza. Na mokrym piasku dobrze radzi sobie także model X-Fly. Należy jednak mieć świadomość, że na sypkim piachu najlepiej prowadzić wózek za rączkę tyłem.

Przeważnie na plaży bywamy w okresie wakacyjnym, gdzie mamy do czynienia z intensywnym nasłonecznieniem. Zastanawiając się, jaka spacerówka na plażę będzie najlepsza, dobrze jest sprawdzić, z jakich tkanin stworzony jest wózek. Konstrukcja budki oraz tkaniny powinny posiadać wysoki poziom ochrony przed słońcem, czym wyróżniają się wózki X-lander. Oczywiście należy pamiętać, by dziecko także odpowiednio zabezpieczyć, bo nawet materiały UPF 50+, które dają prawie 100% ochronę, nie okrywają jednak dziecka w całości. Stąd niezbędne jest stosowanie odpowiednich kremów dla dzieci i odpowiednia ochrona przed promieniami słonecznymi.

Wózek spacerowy na plażę, który przyda się aktywnym rodzicom

Wakacyjny czas sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, także nad morzem. Warto zatem wybrać wózek spacerowy na plażę, który pozwoli spędzać aktywnie czas z dzieckiem. Taką spacerówką na plażę jest np. nasz model X-Run. Charakterystyczną cechą tego wózka są 2 duże koła pochylone jak w samochodach sportowych, dzięki temu wózek lepiej trzyma się drogi. Nasz wózek spacerowy na plażę posiada także siedzisko hamakowe, które pod wpływem nierówności podłoża niweluje wstrząsy i jeszcze dodatkowo ukołysze dziecko do snu. Rozkładana budka stworzona jest z tkanin UPF 50+, czyli posiada powłokę ograniczający dostęp promieni słonecznych. W budce obecny jest system wentylacyjny, który w trakcie upałów zapewnia dziecku przewiew. Jest to także małe okienko, przez które rodzic może doglądać dziecko. X-Run to niezwykle bezpieczny wózek spacerowy, który sprawdzi się nie tylko podczas biegania z dzieckiem, jazdy na rolkach, ale także na plażę. Posiada ręczny hamulec mocowany na rączce wózka, który pozwala na szybkie i skuteczne hamowanie wózkiem podczas zjeżdżania z górki, a także dzwonek, który ostrzega innych.

Jaka spacerówka na wakacje? Wózkowy SUV doskonale sprawdzi się na plaży

Szukając najlepszej spacerówki na plażę, warto jest zdecydować się na zakup naszego wózka X-Move. Nazywany jest on także SUVem wśród wózków z powodu miękkiego zawieszenia i pompowanych kół, które znacznie ułatwiają pokonywanie każdego typu podłoża, a także ze względu na szerokie siedzisko spacerowe. X-Move posiada funkcję spacerówki tył-przód, dzięki czemu rodzic może utrzymywać kontakt wzrokowy z dzieckiem lub pozwolić mu swobodnie obserwować otoczenie podczas spaceru. Budka naszej spacerówki na plażę posiada szeroki zakres rozkładania, co pozwala dobrze ochronić dziecko przed słońcem i wiatrem. Całość wózka wykończona jest tkaniną z protektorem UPF50+, który minimalizuje dostęp promieni słonecznych do wózka w 97 %.

Dodatkowe akcesoria, które można dołączyć do wózka spacerowego na plażę

Decyzja, jaki wózek spacerowy na plażę wybrać jest kluczowa dla wspólnego spędzania czasu na plaży wraz z maluszkiem. Warto jest zabrać ze sobą także kilka gadżetów, na przykład lekki kocyk X-Boo czy X-Swaddle z naturalnych tkanin, które wraz z innymi akcesoriami można zapakować do torby X-Bag czy niezwykle stylowego plecaka X-Venture.

Zobacz także: