Jaki wózek na jesień?

O tym, że wybór odpowiedniego wózka dla dziecka jest niezwykle istotny, nie trzeba nikogo przekonywać. Rodzice, którzy czekają na narodziny maluszka, poszukują często różnych informacji w tym zakresie, jak np. na co zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego wózka na czas jesieni. W naszym najnowszym artykule dzielimy się praktycznymi wskazówkami, jaki wózek na jesień będzie najlepszy i czym kierować się podczas jego zakupu.

Wózek na jesień powinien być przede wszystkim dobrze widoczny po zmroku

Jesienią szybciej zapada zmrok, dlatego podczas spacerów popołudniowych i wieczornych warto zwrócić szczególną uwagę na to, aby wózek był dobrze widoczny, gdy zajdzie słońce. Większość wózków wyposaża się w odblaski, na przykład na brzegu budki, czy kołach. Nowoczesnym rozwiązaniem jest w tym przypadku zastosowanie LEDów, co wykorzystywano w wielu wózkach marki X-lander. Niewielkie diody LED umieszczane na przykład w podnóżku dodatkowo zwiększają widoczność po zmroku, dlatego w ten sposób dbamy o bezpieczeństwo maluszka, ale także i nasze. 

Bezpieczeństwo i komfort

Niezależnie od tego, jaki model wózka na jesień wybierzemy, powinien być on przede wszystkim bezpieczny dla naszego dziecka. Wysokiej klasy wózek dziecięcy wyposażony jest w pięciopunktowe pasy, gwarantujące maksimum bezpieczeństwa – dzięki nim dziecko siedzi stabilnie i nie jest w stanie samodzielnie wypiąć się z pasów. Dobrze jest zwracać uwagę również na tkaniny, z jakich wózki są tworzone, na przykład z protektorem UPF50+, które ograniczają dostęp promieniowania ultrafioletowego do ich wnętrza. Dobry wózek użytkowany w okresie jesieni musi byćl komfortowy zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Ważne, by się dobrze prowadził, był zwrotny, z właściwie wyważonym środkiem ciężkości. Istotna jest również obszerna budka, która skutecznie osłoni dziecko od wiatru i słońca. Wszystkie z wymienionych powyżej cech charakteryzują wózki marki X-lander, dlatego świetnie sprawdzą się one o tej porze roku. 

Warto zwrócić uwagę na to, aby wózek na jesień można było czyścić w łatwy sposób

Wybierając wózek na jesień, dobrze jest zwrócić uwagę na to, aby można było go w łatwy sposób utrzymać w czystości. Często o tej porze roku mamy do czynienia z częstymi opadami deszczu i powstawaniem błota, zwłaszcza podczas spacerowania w parku i w lesie. Błoto może osadzać się na tkaninach, z jakich wykonany jest wózek, dlatego dobrze wybierać jest modele, które w łatwy sposób będzie można utrzymać w czystości. Wielu rodziców podkreśla, że dobre wózki na jesień wykonane są z ciemnych tkanin, na przykład w kolorze ciemnej szarości, granatu, czy czerni, na których nie widać wielu zabrudzeń. 

Jaki wózek dostępny w ofercie marki X-lander sprawdzi się najlepiej podczas jesieni?

Rodzicom poszukującym idealnego wózka na jesień polecamy m.in. dwa produkty dostępne w naszej ofercie – wózek X-Move oraz X-Run. Pierwszy z nich określany jest, jako „SUV wśród wózków” ze względu na jego cechy pozwalające na spacerowanie po trudnym podłożu. Jesienią często mamy do czynienia z poruszaniem się po zabłoconych miejscach, ale także tych, gdzie zalegają liście – w tym przypadku X-Move z łatwością pokonuje wszelkie nierówności podłoża. Wózek wyposażony jest w duże pompowane koła i miękką amortyzację, które zmniejszają wstrząsy oddziałujące na maluszka. Ponadto w tym modelu zastosowano wpięcia spacerówki zarówno przodem jak i tyłem do rodzica, przez co możemy z dzieckiem utrzymywać kontakt wzrokowy lub pozwolić mu zwiedzać świat. Wśród naszych propozycji wózka na jesień nie mogło zabraknąć modelu X-Run, który rewelacyjnie sprawdzi się w przypadku aktywnych rodziców, chcących spędzać czas na wspólnym joggingu, czy jeździe na rolkach. Ma on trzy koła, z czego dwa tylne są większe i nieco pochylone do środka- dajem mu to dużą stabilność, przez co bardzo dobrze się go prowadzi po każdym podłożu. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne siedzisko hamakowe umieszczone w wózku, które minimalizuje wstrząsy i zapewnia wygodę maluchowi.

Sprawdź również inne wpisy: