Jaki wózek można zabrać do samolotu?

Wybierając się w podróż z małym dzieckiem, samolotem, wielu rodziców zastanawia się, jaki wózek do samolotu dla niemowlaka mogą zabrać ze sobą? Jest to jeden z kluczowych elementów wyprawki kompletowanej na wakacje, tak samo, jak ubranka, kosmetyki i inne akcesoria. Polecamy zapoznać się z poniższym wpisem, który podpowiada, jaki wózek do samolotu będzie najlepszy i na zwrócić uwagę wybierając taki wózek?

Jaka spacerówka do samolotu jest polecana?

Większość linii lotniczych przewiduje możliwość zabrania wózka do samolotu jako bagażu podręcznego. Jest to zwłaszcza istotne, gdy chcemy, aby dziecko było przewożone w wózku, aż do momentu samego wejścia na pokład samolotu. Można także oddać wózek do luku bagażowego, wówczas należy go jednak przekazać w momencie przekazywania pozostałych bagaży, co uniemożliwia korzystania z niego podczas dalszego oczekiwania na odlot. Może to mieć znaczenie, zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci, dla których wózek byłbym najbardziej komfortowym miejscem podczas oczekiwania do wejścia na pokład. 

W przypadku wózków zabieranych na pokład kluczowe znaczenie ma rodzaj samego wózka, a właściwie możliwość jego łatwego składania do niewielkich rozmiarów. Im bardziej kompaktowy wózek będzie po złożeniu, im mniej miejsca będzie zajmował, tym łatwiej będzie go przewieźć. Łatwość jego składania także ma duże znaczenie, gdyż przekłada się to na komfort jego użytkowania. Kluczowe w wyborze najlepszego wózka do samolotu jest też jego mała waga, która nie może przekraczać tej dopuszczalnej, wskazanej jako waga bagażu podręcznego, czyli na ogół maksymalnie 10 kilogramów. Niski ciężar poza wymogami stawianymi przez linie lotnicze, jest także bardzo istotny z perspektywy przenoszenia wózka, czy też wkładania i wyciągania go z przestrzeni bagażów podręcznych.

Tutaj bardzo często sprawdzają się lekkie spacerówki, dedykowane już od pierwszych dni życia. Jako przykład warto wskazać model X-Fly marki X-lander, o którym nieco szerzej napiszę poniżej. 

Jak zabezpieczyć wózek do samolotu?

W przypadku, gdy wózek jest przekazywany do luku bagażowego, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Idealnym rozwiązaniem jest dedykowana torba do wózka, która nie tylko zabezpieczy go przed uszkodzeniami, zadrapaniami, ale dodatkowo pozwoli łatwo przenosić taki wózek. Doskonałym przykładem jest tutaj torba X-Pack dedykowana do wspomnianego już modelu wózka spacerowego X-Fly. Pokrowiec jest zaprojektowany tak, że włożony do niego wózek można przenosić z łatwością na ramieniu jak bagaż podręczny. Służy do tego specjalny pasek, który jest nabywany wraz z wózkiem. 

W sytuacji, gdy nie mamy możliwości włożenia wózka do dedykowanej torby ochronnej, należy zabezpieczyć go w inny sposób. Osoby często podróżujące samolotami wraz z maluszkiem zalecają, aby wózek dziecięcy owinąć folią typu stretch lub bąbelkową. Ważne jest także, aby zabezpieczając wózek pamiętać, by wszystkie części, jego składowe były zabezpieczone jednocześnie i razem. Pozwoli to uniknąć ryzyka ewentualnego rozproszenia poszczególnych elementów wózka i zwiększy prawdopodobieństwo odbioru go w całości po wylądowaniu bez konieczności kompletowania poszczególnych elementów.

X-Fly – ultralekka spacerówka idealna do samolotu

Do samolotu doskonale sprawdzi się wspomniany, ultralekki (waży zaledwie 6,9 kg) wózek marki X-lander, model X-Fly. Ten wózek bardzo dobrze się prowadzi, świetnie wygląda, dlatego jest szczególnie polecany w trakcie wakacyjnych podróży. Co najważniejsze, nasz wózek składa się do niewielkich gabarytów – wielkością przypomina wówczas małą walizkę, a dołączony pasek pozwala wygodnie nosić złożony wózek jak torbę na ramię. Niezwykle istotne jest, że ten dedykowany do samolotu wózek, po rozłożeniu staje się bardzo wygodnym, obszernym i niezwykle zwrotnym modelem. Wysokiej jakości łożyskowane koła oraz miękka amortyzacja sprawiają ponadto, że odnosi się wrażenie, jakby wózek sam się prowadził. X-Fly nadaje się doskonale jako model do samolotu, jak i na wszystkie inne podróże. Bezdźwięczna budka z filtrem UV50 to także bardzo istoty atut – zwłaszcza, gdy wybieramy się na wypoczynek do ciepłych, słonecznych miejsc. Wózek spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, wyposażony jest ponadto m.in. w pięciopunkowe pasy bezpieczeństwa oraz odpowiednie odblaski, które pozwalają by był widoczny po zmroku. To wszystko sprawia, że jest on nie tylko doskonałym wózkiem do samolotu, ale także idealnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, a jego przemyślane rozwiązania zachwycą każdego aktywnego rodzica.

Zobacz – X-Fly, idealny wózek do samolotu

Oprócz wózka, do samolotu zabierzmy ze sobą torbę z akcesoriami dla dziecka

Warto tutaj wspomnieć o torbie do wózka X-Bag light, która pomieści niezbędne dla dziecka rzeczy i pozwoli z łatwością i komfortem planować każdy spacer, czy aktywne wyjścia z dzieckiem podczas wakacyjnych podróży. Torba będzie kompatybilna z wózkiem i sprawdzi się doskonale także w podróży. Polecamy zabrać także na przykład jeden z naszych bawełnianych kocyków X-Wrap, czy też outdoorową osłonę przeciwsłoneczną do wózka X-Cloud, która doskonale ochroni dziecko przed promieniami słonecznymi.

Sprawdź także: