Wózek do bloku bez windy?

Nie ulega wątpliwości, że wybór odpowiedniego wózka dla maluszka jest niezwykle ważnym elementem kompletowania dziecięcej wyprawki. Taki wózek musi być funkcjonalny przede wszystkim dla dziecka, ale może mieć także udogodnienia wpływające łatwość i komfort korzystania z niego przez rodziców. Wiele osób stawia na modele, które będzie można łatwo złożyć, przechować, czy przenieść do mieszkania znajdującego się w bloku, gdzie nie ma windy. Poniżej zawarliśmy garść praktycznych wskazówek, które pomogą w podjęciu decyzji, jaki wózek do bloku bez windy wybrać. Zachęcamy do lektury.

Na co zwrócić uwagę wybierając wózek, który można samodzielnie wnieść do bloku bez windy?

Osoby mieszkające w bloku bez windy decydują się na zakup wózka dla dziecka o niskiej masie, dzięki czemu będzie można go w łatwy sposób przenieść do mieszkania. Wózek, który sprawdzi się w bloku bez windy powinien być ponadto bezpieczny dla maluszka – polecamy wybierać modele posiadające pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, dzięki którym dziecko stabilnie siedzi w wózku i nie może samodzielnie wypiąć się z pasów. Wpływ na poziom bezpieczeństwa mają również tkaniny powlekające wózek. Za najlepsze uznawane są materiały z filtrem UPF 50+, które skutecznie chronią przed przedostawaniem się silnych promieni słonecznych do wnętrza wózka. 

Sprawdź propozycje marki X-lander

Rodzicom zastanawiającym się, jaki wózek do bloku bez windy będzie najlepszy, polecamy produkty z oferty marki X-lander. Rewelacyjnie sprawdzi się nasz model X-Fly dostępny także w wariancie 2w1, gdzie rodzice mają do dyspozycji gondolę oraz siedzisko spacerowe. Doskonałym pomysłem będzie także wskazanie zestawu X-Fly z fotelikiem. Zaletą tego wózka jest niska masa, wynosząca ok.6,9 kg, przez co będzie go można w łatwy sposób przenieść do mieszkania. Wybierając wariant 2w1 z zamocowaną gondolą, warto jest zwrócić uwagę na to, że adaptery pozwalają na proste wpinanie i wypinanie gondoli, przez co można ją zdemontować i wraz z dzieckiem zabrać do domu. Warto wspomnieć, że X-Fly ma łożyskowane i amortyzowane koła, dlatego świetnie się prowadzi i z pewnością sprawdzi się podczas codziennego użytkowania, ale także podczas wyjazdów. 

Jak przechowywać wózek w bloku bez windy?

Oprócz wyboru wózka do bloku bez windy, warto jest zwrócić uwagę także na sposób jego przechowywania. W zależności od możliwości lokalowych rodzice mogą wnieść wózek do mieszkania, co jest najbezpieczniejszą opcją lub pozostawić go na dole. W drugim przypadku dobrze jest zadbać o zabezpieczenia wózka przed ewentualną kradzieżą. Najlepiej jest przechowywać go w rowerowni, jeśli takie pomieszczenie jest wydzielone w bloku. Można również wózek przypiąć, wykorzystując dobrej jakości atestowane zabezpieczenia. 

Sprawdź także inne wpisy oraz produkty:

Podpowiadamy, jaki wózek w góry będzie najlepszy?

Jaki wózek na zakupy?

Podpowiadamy, jaki wózek na zimę wybrać?

Jaki wózek do 2500 zł?

Wózek do biegania

Wózek podwójny

Lekka spacerówka