Jaki wózek do 2500 zł?

Poszukując modelu wózka do 2500 zł często rodzice zastanawiają się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać możliwie najlepszy. Rynek wózków dziecięcych jest bardzo szeroki, stąd przygotowaliśmy krótki poradnik, który ma na celu pomóc w wyborze.

Warto zacząć od tego, że w omawianej kwocie można dobrać zarówno modele wózków w zestawach, np. 2w1, jak i spacerówki, czy też wózki gondole. W przypadku marki X-lander, w kwocie do 2500 zł warto zdecydowanie rozważyć zestaw 2w1 X-Cite lub X-Pulse. Zestawy zawierają m.in. gondolę, która dedykowana jest od pierwszych dni życia dziecka. Ponadto w tej kwocie otrzymamy także siedzisko spacerowe, które wpina się do tej samej ramy, gdy dziecko osiągnie ok. 6 miesiąc życia i potrafi już samodzielnie siadać. W takim zestawie znajdują się dodatkowo m.in. moskitiera, czy torba do wózka.

Wymieniając wózki dziecięce nie przekraczające kwoty 2500 zł obowiązkowo należy wspomnieć o wózkach spacerowych. Takie modele stosowane są najczęściej w przypadku dzieci w wieku od ok. 6 miesiąca życia, kiedy to potrafią już samodzielnie siadać. Wśród takich spacerówek można także znaleźć modele, które również dedykowane są dzieciom od pierwszych dni życia. Mogą one występować wówczas przykładowo wraz z specjalną wkładką spłycającą, jak w przypadku X-Rest, która dedykowana jest do wózka X-Cite. W takim przypadku spacerówka pełni funkcję gondoli.

Warto tutaj także wspomnieć o spacerówkach dedykowanych dla dzieci już od pierwszych dni życia, które nie wymagają używania dodatkowej wkładki. Przykładowo można wskazać model X-Fly, marki X-lander. To wózek w cenie poniżej 2500 zł, który dzięki odpowiednio regulowanemu oparciu, oraz systemowi pasów bezpieczeństwa, może być stosowany już od pierwszych dni życia dziecka.

SUV wśród wózków w cenie do 2500 zł

Jednym z topowych modeli jest spacerówka X-Move, która nazywana jest SUV-em wśród wózków. Doskonale sprawdzi się nawet podczas spacerów w trudnym terenie. To ze względu m.in. na miękką amortyzację, pompowane koła, czy wytrzymałą, ale lekką aluminiową ramę. Istotne jest także, że można dopasować do wzrostu dziecka pięciopunktowe pasy, co gwarantuje jego bezpieczeństwo podczas spacerów.. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również np. teleskopowa rączka, regulowany kosz zakupowy, czy użycie tkaniny UPF 50+, która chroni dziecko przed promieniami słonecznymi. Ponadto system quick release pozwala na ściągnięcie kół przy pomocy jednego guzika i szybkie złożenie ramy. Ten model błyskawicznie staje się prosty do przenoszenia i transportu, np. w bagażniku samochodowym. Te, jak i wiele innych korzyści, które oferuje model X-Move stawiają go w rankingu najlepszych wózków do 2500 zł na najwyższych pozycjach.

Lekki wózek dziecięcy

W kwestii tego, jaki wózek do 2500 zł będzie odpowiednio lekki, również łatwo o odpowiedź. Jedną z takich możliwości jest spacerówka X-Cite, czyli model zwinny i łatwy w składaniu. Ten wózek sprawdzi się już od pierwszych dni życia dziecka. Taką możliwość zapewnia wkładka spłycająca X-Rest, która po zainstalowaniu dostosuje wózek do potrzeb noworodków.

Wózek zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas miejskich wypraw. Spacerówka odznacza się wagą 10,8 kg, długością 78-88 cm, wysokością 94-104 cm i szerokością 59 cm. Na uwagę zasługuje także zastosowana tkanina UPF 50+, diody LED znajdujące się w podnóżku gwarantujące dobrą widoczność po zmroku i regulowany kosz na zakupy, który przydaje się w miejskich warunkach.

Jaki model do biegania wybrać?

Aktywni rodzice mogą zainteresować się dedykowanym modelem wózka do biegania w cenie do 2500 zł. Tutaj idealny będzie model spacerówki X-Run 3 w 1. Ten funkcjonalny wózek odznacza się pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, hamulcem ręcznym, dzwonkiem na rączce, panelem wentylacyjnym, moskitierą, a to nie wszystko. Te cechy sprawiają, że spacerówka X-Run doskonale sprawdzi się w różnych sytuacjach. Co warto podkreślić, wzmocnione szwy wózka biegowego nie tylko poprawiają jego wytrzymałość, ale też ogólną jakość wykonania. Ten model jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych.

Wózek dla bliźniąt do 2500 zł

Równie ważną kwestią jest to, jaki wózek podwójny będzie najlepszy dla dwojga dzieci. Rodzice bliźniąt lub dwójki z małą różnicą wieku często stoją przed wyzwaniem doboru odpowiedniej spacerówki dla swoich pociech. Z tego względu warto rozważyć model X-Double, który jest wyjątkowo lekki, ponieważ waży zaledwie 11,9 kg. Ma niewielkie gabaryty, co jest jego ogromną zaletą, podobnie jak niezależne siedziska. Bez wątpienia, znaczącym atutem tego wózka są także wyraźne odblaski, które poprawiają widoczność po zmroku. 

Korzystna cena, bezpieczeństwo i wygoda mogą iść w parze

Warto pamiętać, że w przypadku wózków dziecięcych korzystna cena, bezpieczeństwo i wygoda mogą iść ze sobą w parze. Dzięki temu z użytkowania wózka będą zadowoleni zarówno rodzice, jak i dzieci którym wózek zapewnia bezpieczeństwo, komfort i wygodę. Co ważne, kierując się ceną wózka do 2500 zł najlepiej wybrać model, który będzie pasował do trybu życia rodziny. W innym przypadku przyda się model do biegania, a w jeszcze innym taki, który można określić jako typowo miejski. Bez względu na to, jaki wózek wybierzemy,  powinien być bezpieczny oraz możliwie najwyższej jakości.