Jaki wózek do 1500 zł?

Poszukując wózka do kwoty 1500 złotych możemy mieć spory dylemat, odnośnie tego, który model wybrać? Znajdziemy na rynku sporo wózków w takim budżecie i pytanie, jakimi kryteriami się kierować, by wybrać możliwie najbardziej odpowiedni model?

Oczywiście kluczowe jest, by wózek zapewnił bezpieczeństwo dziecku oraz komfortowe warunki podróżowania. Poszczególne modele różnią się jednak wieloma cechami, stąd decydując się na zakup konkretnego wózka, należy zwrócić uwagę między innymi na kilka z nich:

  • Zawsze należy skupiać się na kwestiach bezpieczeństwa – czy dziecko bezpiecznie siedzi, co zapewniają między innymi pasy bezpieczeństwa. Najlepiej, aby były one pięciopunktowe, gdyż sposób ich zapięcia minimalizuje ryzyko samodzielnego wypięcia się z pasów przez malucha, ponadto taka technologia sprawia, że dziecko siedzi stabilnie.
  • Weźmy pod uwagę, po jakim typie podłoża ma jeździć wybrany model. Wiele wózków do 1500 złotych przeznaczonych jest do jazdy po miejskich ulicach, ale znajdziemy także modele przeznaczone do jazdy po nieco trudniejszym terenie, na przykład po lesie, parku, czy po plaży.
  • Dobry wózek do 1500 zł zapewnia komfort podczas podróżowania, dlatego jego siedzisko powinno być obszerne z możliwością płynnego regulowania oparcia. Ponadto budka powinna mieć szeroki zakres otwierania, co sprawdza się zwłaszcza podczas mocno słonecznych dni, ale także wietrznych. 
  • Równie ważna jest amortyzacja kół, co znacznie zwiększa komfort jazdy. 
  • Dobrze jest wziąć pod uwagę także dodatkowe elementy, takie jak regulowany kosz zakupowy, który pozwoli na pomieszczenie niezbędnych artykułów, a także obecność paneli wentylacyjnych w budce, czy dołączona moskitiera, która pozwoli osłonić malucha przed insektami. 
  • Warto kierować się także opiniami rodziców, którzy już zakupili wózek i mają doświadczenie w korzystaniu z danego modelu. 

X-Fly – wózek dziecięcy do 1500 złotych, który sprawdzi się podczas wyjazdów

W pułapie 1500 złotych mieści się nasz model X-Fly, który doskonale sprawdza się na codzień, jak i przykładowo podczas wakacyjnych podróży, także, gdy musimy lecieć samolotem. Największą zaletą tego modelu jest możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów 47x45x29 cm oraz niewielka waga, sięgająca jedynie 6,9 kg! Wspomniany model przeznaczony jest dla dzieci do 22 kg, ma stabilną konstrukcję oraz amortyzację, jak również wysokie na 47 centymetrów oparcie, dzięki czemu maluch ma dużo miejsca do wygodnego podróżowania. 

X-Fly doskonale sprawdza się po jeździe w mieście, jak i po trudniejszym terenie za sprawą blokady przednich kół, ponadto po złożeniu można go nosić na ramieniu dzięki dołączonemu do wózka paskowi. Model wykończony jest tkaninami UPF50+, które blokują dostęp promieni słonecznych do wnętrza wózka. 

Wybierając wózek do 1500 zł, warto zwrócić uwagę na model X-Follow

Szukając najlepszego wózka do 1500 zł, warto wziąć pod uwagę także inny model z oferty marki X-lander, a mianowicie X-Follow. Ta lekka spacerówka waży jedynie 7,6 kg, dlatego doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Cechą wyróżniającą ten model jest unikatowy, nowoczesny design, amortyzacja wszystkich kół oraz blokada kół skrętnych. Dzięki temu X-Follow jest zwrotny, łatwy w prowadzeniu, a maluch podróżuje w nim komfortowo. Ponadto na brzegu budki, koszu zakupowym i na kołach wózka zastosowaliśmy odblaski, zwiększające widoczność wózka po zmroku. Podobnie jak w modelu X-Fly, również X-Follow ma tkaniny UPF50+ chroniące przed silnym słońcem. 

Przeczytaj także inne artykuły blogowe oraz zobacz produkty: