Jaki wózek dla wysokich?

Wybór wózka w głównej mierze powinien być podyktowany bezpieczeństwem malucha podczas podróżowania, jak również jego komfortem. Podczas wyboru wózka dla wysokiego rodzica, zarówno gondoli, jak i modelu spacerowego, należy zwrócić uwagę na to, aby w łatwy sposób można było posadzić w nim malucha, ale także go wyjąć. Stąd wysokość konkretnego modelu może mieć tutaj znacznie.

Spacerowanie z maluchem to świetna propozycja wspólnego spędzania czasu w aktywny sposób, co wiąże się z szeregiem korzyści dla organizmu dziecka, a także rodziców. Warto zatem uwzględnić także nasz komfort prowadzenia wózka. Wysocy rodzice poszukując odpowiedniego modelu, mogą wybrać między innymi ten z nieco podniesioną gondolą lub siedziskiem spacerowym. To tylko jedna z wielu możliwości – istnieją rozwiązania i modele, które z łatwością można dopasować do własnych potrzeb, o czym szerzej piszemy poniżej. 

Rozkładana rączka to jeden z najważniejszych autów modeli praktycznych dla wysokich rodziców

Dla wysokich rodziców istotne są także inne cechy wózków, które wpływają bezpośrednio na wygodę w jego prowadzeniu. Producenci coraz częściej stawiają na ich uniwersalność. Jednym z tego rodzaju rozwiązań jest zastosowanie rozkładanej rączki. Minimalne położenie tego elementu sprawdza się w prowadzeniu przez niskie osoby, a po uruchomieniu przycisków po obu stronach, można rozłożyć je do najwyższego położenia. Dzięki temu można dopasować je do wysokich osób. Jest to rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdza się w sytuacjach, gdy jedno z rodziców jest wysokie, a drugie niskie. 

Duże koła dadzą kilka dodatkowych centymetrów

Odpowiedni wózek dla wysokich rodziców powinien posiadać duże koła, najlepiej z możliwością pompowania. W połączeniu z rozkładaną rączką są jeszcze bardziej komfortowe w prowadzeniu. Ponadto takie koła idealnie nadają się jazdy po trudnym podłożu. Niestraszne są im pole drogi, piasek na plaży, a nawet nierówności w lesie. W tego rodzaju modelach stosuje się również amortyzację, przez co wstrząsy nie oddziałują w tak dużym stopniu na maluszka. Zatem wspomniana cecha łączy komfort rodziców, jak i dziecka. 

Propozycje marki X-lander dla wysokich rodziców

Marka X-lander dysponuje wieloma modelami wózków, które odpowiadają potrzebom wszystkich maluszków, jak i ich rodziców. Wysokim rodzicom polecamy między innymi model X-Pulse, który ma możliwość teleskopowego rozkładania rączki, ponadto wszystkie koła są amortyzowane, a dwa tyle są pompowane, dlatego idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Do przestrzeni miejskiej nadaje się wózek X-Cite – model bardzo lekki i zwrotny, który wyposażony jest w innowacyjne siedzisko kubełkowe, zastosowano także system rozkładania rączki. Oba modele spełniają szereg wymogów bezpieczeństwa. Wyposażone są w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, a ich tapicerka została stworzona z tkanin UPF50+. 

Przeczytaj także inne wpisy oraz zobacz produkty: